Setari Cookie-uri

Dinti de portelan

Buna fetelor!Discutam si dezbatem tot felul de probleme sentimentale sau profesionale...insa cum ramane cu aspectul fizic..?eu ma confrunt cu o problema ,,existentiala`` Sunt foarte complexata de dintii mei.Sincer va spun nu am nicio poza in care sa zambesc cu dintii.Si am acum 20 de ani...dar pana pe la 18 ani nu am constientizat problema...vreau sa zic ca nu prea ma afecta!Prietenul meu zice k sa`i las asa...dar nu sunt fericita cu ei asa strambi.si vroaim sa va intreb daca aveti dinti de portelan,unde i`ati pus si cat au costat.Eu am probleme la premolari intrucat sunt deplasati spre exterior.astept raspuns
claussytta
Postat pe 7 Decembrie 2009 21:39
sa inteleg ca asta e un banc, servit lunea la apus?
miss_darine
Postat pe 7 Decembrie 2009 21:43
De la: claussytta, la data 2009-12-07 21:39:32Buna fetelor!Discutam si dezbatem tot felul de probleme sentimentale sau profesionale...insa cum ramane cu aspectul fizic..?eu ma confrunt cu o problema ,,existentiala`` Sunt foarte complexata de dintii mei.Sincer va spun nu am nicio poza in care sa zambesc cu dintii.Si am acum 20 de ani...dar pana pe la 18 ani nu am constientizat problema...vreau sa zic ca nu prea ma afecta!Prietenul meu zice k sa`i las asa...dar nu sunt fericita cu ei asa strambi.si vroaim sa va intreb daca aveti dinti de portelan,unde i`ati pus si cat au costat.Eu am probleme la premolari intrucat sunt deplasati spre exterior.astept raspuns


de aparat nu ai auzit ....1-1,5 ani se pot indrepta......si parca 1 dinte de portelan ara 100 E nu stiu sigur dar eu zic sa indrepti pe ai tai
valivieru96
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:10
nu vreau sa port aparat dentar!k daca doream nu postam acest topic
claussytta
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:11
nu inteleg de ce te introduci in discutie ca si bikini intre fese?te`a intrebat cineva ceva pe tine PERSONAL?
claussytta
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:13
scuzati limbajul dar ma refeream la miss darine!Deci chiar nu le inteleg pe unele fete chiar lasa niste com aiurea...
claussytta
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:26
Pai aici e liber fiecare sa spuna ce vrea si trebuie sa accepti si bune si rele ..........nu crezi ca ar fi mai bine sa mergi la stomatolog sa te vada si sa-si dea cu parerea ce e mai bine pentru tine ?
valivieru96
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:31
De la: claussytta, la data 2009-12-07 23:26:30scuzati limbajul dar ma refeream la miss darine!Deci chiar nu le inteleg pe unele fete chiar lasa niste com aiurea...

Si o treapta mai educata este sa tragi cu pusca (chiar daca e doar virtual) in fete nu-i asa?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:35
De la: claussytta, la data 2009-12-07 23:26:30scuzati limbajul dar ma refeream la miss darine!Deci chiar nu le inteleg pe unele fete chiar lasa niste com aiurea...


comm aiurea? daca tu postezi un topic despre dinti, la entertainment-bancuri, ce-oi vrea?
miss_darine
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:15
spui prietenului tau sa-ti "umfle" cateva in fatza , apoi iti schimbi dintii de nevoie!!
vezi, simplu ca buna ziua
(ca tot e in sectiunea bancuri )
iacinta
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:29
Eu astept marea dilema:"S-a spart portelanul" la categoria "Sex"
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:12
acoloiti trebuie aparat dentar...si mergi la un stomatolog bun...el te va indruma
Amaradiaa
Postat pe 17 Decembrie 2009 03:48
Vai..ce lume rea..draga mea,te inteleg perfect,am av si eu probleme de genul dar nu iti face griji,se poate indrepta,eu am purtat aparat si am facut si implanturi si sunt ft multumita de rezultat,am un zambet perfect.Este adevarat ca a durat ceva timp dar treb sa te inzestrezi cu rabdare si sa nu iti pese de cei din jur-gandeste.te la rezultatul final-se merita!!Mergi la dentist si el te va indruma..rabdare si curaj!!mult succes!!
ank_poop
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:52
eu am purtad 2 ani la varsta de 12 13 ani ..iar fi fost mai bine daca iti puneai atunci..dar e bine si acuma deCAT LA 42 CAND NU MAI ARE ROST SA tii indrepti....
iulia069834
Postat pe 17 Decembrie 2009 17:56
salut. sa sti ca si daca ti-i inlocuiesti tot vor fi strambi, pt ca radacina e pozitionata asa. singura solutie e ap dentar. eu am 22 de ani. port de 2 ani ap, dar pot sa-ti spun ca rezultatele sunt miraculoase, inclusiv in profilul fetei se vad rezultate. eu cam intr-o luna il dau jos, dar nu regret nimic. eu port transparent(fizionomic se numeste), si aproape ca nu se vede. nu m-a prea deranjat in acesti doi ani. pot sa spun chiar ca am succescmai mare la baieti, decat inainte sa-l pun, desi pare paradoxal..sunt curioasa ce va fi cand o sa-l dau jos :P. oricum, investitia e cam mare, eu am dat pana acum undeva la 7000 de ron, dar alta solutie nu prea este..asa ca tu decizi!
anca_mm
Postat pe 17 Decembrie 2009 21:33
De la: claussytta, la data 2009-12-07 21:39:32Buna fetelor!Discutam si dezbatem tot felul de probleme sentimentale sau profesionale...insa cum ramane cu aspectul fizic..?eu ma confrunt cu o problema ,,existentiala`` Sunt foarte complexata de dintii mei.Sincer va spun nu am nicio poza in care sa zambesc cu dintii.Si am acum 20 de ani...dar pana pe la 18 ani nu am constientizat problema...vreau sa zic ca nu prea ma afecta!Prietenul meu zice k sa`i las asa...dar nu sunt fericita cu ei asa strambi.si vroaim sa va intreb daca aveti dinti de portelan,unde i`ati pus si cat au costat.Eu am probleme la premolari intrucat sunt deplasati spre exterior.astept raspuns
deci nu stiu sa iti zic pretul da stiu ca sunt destul de scumpi aa si sa stii ca nu te tn o viata mai mult de 10 ani nu te tin ... incep sa se strice http://www.roportal.ro/discutii/ftopic37794.html uitate aici mie totusi mi se pare destul d escump eeee oricum sincer iti zic dute la dentist sa iti faca albire si sa ti schimbe cativa care sunt urcati
MissDanuca
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:56
daantura de portelan nu este solutia pe care u o cauti. costa cam 300-350 dintele, dar sunt alte probleme care apar, incearca mai bn un aparat dentar timpde cateva zile si vezi cum e
kudika092927
Postat pe 8 Ianuarie 2012 08:05
Sora mea are dinti de portelan poate de mai bine de vreo 10 ani si este foarte multumita de ei ...si ia pus in Targu Mures si a costato in jur de o mie de euro atunci ...
kudika_nikole
Postat pe 8 Ianuarie 2012 13:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Banc accident :) 54 De la: Criss_M 14 Aprilie 2012 17:18
Bancuri cu Elefanti 12 De la: _dulcik_ 8 Martie 2009 23:20
cum se vindeca posesivitatea? 31 De la: Cocktail 26 Aprilie 2010 16:24
bancuri cu bula 81 De la: kudika097603 11 Martie 2010 11:10
Perle la examene 47 De la: iulia1986 26 Decembrie 2009 16:14