Setari Cookie-uri

Ce ar trebui sa fac???

Buna!!!!N'am mai intrat de ft mult timp pe forum;).Hmmmm....nu prea stiu cu ce sa incep:D.Deci mai am putin si termin liceul,trebuie sa dau la o facultate,normal,problema este urmatoarea: mie nu mi'a placut si nu imi place profilul pe care l'am ales.De acum in colo trebuie sa aleg ce vreau sa fac cu viata mea,iar mie chiar nu imi place cariera pe care mi'o asigura(daca pot spune asa) liceul asta la care sunt acum.Pe langa asta mie mi'ar placea sa fiu profesoara de religie.Pt k imi place ft mult religia si mai ales sa comunic.Sau sa ma inscriu la o scoala ceva sa pot sa dezbat cu diferiti oameni aceasta tema.Vreau sa ma documentez mai mult,sa fac mai multe cercetari(pot spune) despre Dumnezeu.Sa cunosc cat mai multe manastiri,biserici.Dar cum as putea sa fac asta?K nu am nici cea mai mica idee.Daca zic la cineva despre ce vreau eu sa fiu ma ia drept nebuna.Hmmm.....sper sa nu credeti si voi asta destre mn:D.....Hai va pup:*
fetita_cu_fitze
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:41
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 21:41:29Buna!!!!N'am mai intrat de ft mult timp pe forum;).Hmmmm....nu prea stiu cu ce sa incep:D.Deci mai am putin si termin liceul,trebuie sa dau la o facultate,normal,problema este urmatoarea: mie nu mi'a placut si nu imi place profilul pe care l'am ales.De acum in colo trebuie sa aleg ce vreau sa fac cu viata mea,iar mie chiar nu imi place cariera pe care mi'o asigura(daca pot spune asa) liceul asta la care sunt acum.Pe langa asta mie mi'ar placea sa fiu profesoara de religie.Pt k imi place ft mult religia si mai ales sa comunic.Sau sa ma inscriu la o scoala ceva sa pot sa dezbat cu diferiti oameni aceasta tema.Vreau sa ma documentez mai mult,sa fac mai multe cercetari(pot spune) despre Dumnezeu.Sa cunosc cat mai multe manastiri,biserici.Dar cum as putea sa fac asta?K nu am nici cea mai mica idee.Daca zic la cineva despre ce vreau eu sa fiu ma ia drept nebuna.Hmmm.....sper sa nu credeti si voi asta destre mn:D.....Hai va pup:*



cel mai bine te-ar putea indruma duhovnicul de la parohia din care faci parte......ia si vorbeste q el despre ce vrei sa faci in continuare...se fac pelerinaje saptamanal pe la manastiri...poti merge si tu...si ai sa vezi care e treaba....
freakbabe
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:46
daca e adevarat ca vrei sa te faci profesoara de religie....ciudat nick ti-au ales

pai...cum adica:

"Sa cunosc cat mai multe manastiri,biserici.Dar cum as putea sa fac asta?"


??????

du-te acolo! da un telefon! intra pe un forum de maici de la manastiri., stiu eu.....ce crezi ca poti face?
Calandrinon
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:48
chiar ....pt cineva care vrea sa fie mai aproape de D-zeu ai un nick cam pacatos...
freakbabe
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:51
De la: Calandrinon, la data 2009-12-12 21:48:49daca e adevarat ca vrei sa te faci profesoara de religie....ciudat nick ti-au ales

pai...cum adica:

"Sa cunosc cat mai multe manastiri,biserici.Dar cum as putea sa fac asta?"


??????

du-te acolo! da un telefon! intra pe un forum de maici de la manastiri., stiu eu.....ce crezi ca poti face?



Bey frate hai sa fim seriosi k nu pot sa ma duc eu de nebuna pe la manastiri si biserici nu??Si faza asta k mi'am ales un nick ciudat nu tine de faptul cat sunt eu de credincioasa.In fond sunt o fata normala.Ies cu prieteni in cluburi,la petreceri,etc.Da asta e altceva.Yo am o pasiune,asta pt biserik.Uite de ex cateodata sambata plec in oras cu prieteni.Iar duminica dimineatza merg la biserik.Asa k nu are nici o treaba nick'ul cu biserica.;)
fetita_cu_fitze
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:02
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 22:02:14
Bey frate


vezi ca nu-s baiat

si incearca sa scapi de asta din vocabular daca vrei sa te faci profa de religie
Calandrinon
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:06
De la: Calandrinon, la data 2009-12-12 22:06:01
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 22:02:14
Bey frate


vezi ca nu-s baiat

si incearca sa scapi de asta din vocabular daca vrei sa te faci profa de religie



hmmm.......da ce treaba are vocabularul meu cu religia probabil k pe parcurs o sa capat alt vocabular;)
fetita_cu_fitze
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:10
De la: Calandrinon, la data 2009-12-12 22:06:01
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 22:02:14
Bey frate


vezi ca nu-s baiat

si incearca sa scapi de asta din vocabular daca vrei sa te faci profa de religie


Eh exagerezi si tu putin, nu trebuie neaparat sa fii baiat pt ca cineva sa ti se adreseze asa..unii prefera sa zica ,,frate'', altii ,,draga''...un ,,draga' spus mai ales ironic este mai putin preferat decat un ,,bai frate'' spus sincer si drect - parerea mea

Iar ea este inca la liceu, mai are pana ajunge la facultate, atunci probabil se va mai schimba

Uite si eu cand eram la liceu nu foloseam periuta interdentara, dental floss inainte de fiecare periaj sau vizite la dentist odata la 6 luni. De cand am inceput facultatea mi-am schimbat obiceiurile :)
Summer_
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:15
De la: Summer_, la data 2009-12-12 22:15:33
Eh exagerezi si tu putin, nu trebuie neaparat sa fii baiat pt ca cineva sa ti se adreseze asa..unii prefera sa zica ,,frate'', altii ,,draga''...un ,,draga' spus mai ales ironic este mai putin preferat decat un ,,bai frate'' spus sincer si drect - parerea mea

Iar ea este inca la liceu, mai are pana ajunge la facultate, atunci probabil se va mai schimba

Uite si eu cand eram la liceu nu foloseam periuta interdentara, dental floss inainte de fiecare periaj sau vizite la dentist odata la 6 luni. De cand am inceput facultatea mi-am schimbat obiceiurile :)



bine summer...da mie tot nu-mi place sa fiu luata cu "bey frate"...mie imi suna cam la fel de urat ca "Fa"...eu nu vorbeam asa nici in liceu.... :sml-indifferent0014

da la pariu ca ea nu stia ca-s fata


:
Calandrinon
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:23
De la: Calandrinon, la data 2009-12-12 22:23:34
De la: Summer_, la data 2009-12-12 22:15:33
Eh exagerezi si tu putin, nu trebuie neaparat sa fii baiat pt ca cineva sa ti se adreseze asa..unii prefera sa zica ,,frate'', altii ,,draga''...un ,,draga' spus mai ales ironic este mai putin preferat decat un ,,bai frate'' spus sincer si drect - parerea mea

Iar ea este inca la liceu, mai are pana ajunge la facultate, atunci probabil se va mai schimba

Uite si eu cand eram la liceu nu foloseam periuta interdentara, dental floss inainte de fiecare periaj sau vizite la dentist odata la 6 luni. De cand am inceput facultatea mi-am schimbat obiceiurile :)



bine summer...da mie tot nu-mi place sa fiu luata cu "bey frate"...mie imi suna cam la fel de urat ca "Fa"...eu nu vorbeam asa nici in liceu.... :sml-indifferent0014

da la pariu ca ea nu stia ca-s fata


:


Probabil ca nu stia !
Am si eu ceva cu aceste formule de adresare, de exemplu eu nu folosesc ,,draga'', ,,fata'' etc...cel putin ,,fata'' ma scoate din sarite !

P.S De ,,fah'' nu mai vb
Summer_
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:41
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 21:41:29.Vreau sa ma documentez mai mult,sa fac mai multe cercetari(pot spune) despre Dumnezeu......Hai va pup:*


apai draga mosului, daca nu-l simti in inima poti sa cercetezi tu mult si bine !!

hai pupa-ma!!
geo_xx
Postat pe 13 Decembrie 2009 00:26
De la: geo_xx, la data 2009-12-13 00:26:12
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 21:41:29.Vreau sa ma documentez mai mult,sa fac mai multe cercetari(pot spune) despre Dumnezeu......Hai va pup:*


apai draga mosului, daca nu-l simti in inima poti sa cercetezi tu mult si bine !!

hai pupa-ma!!


:*
fetita_cu_fitze
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:41
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 22:02:14
Bey frate

Imi place expresia.
Daca vei merge in invatamant deja esti pregatita pentru ora de religie:
-Bey frate, scoate tigara din gura cand vorbesc de Dumnezeu cu tine, da castile jos si lasa dracului celularul!
-Bey soro NU te mai rezema de zid, ca-l darimi. Daca ai manca mai putin ai putea sa stai si tu dreapta, dar asa te aproprii de stadiul stramosilor tai!
Sau ceva de genul asta
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:59
De la: Summer_, la data 2009-12-12 22:15:33
De la: Calandrinon, la data 2009-12-12 22:06:01
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 22:02:14
Bey frate


vezi ca nu-s baiat

si incearca sa scapi de asta din vocabular daca vrei sa te faci profa de religie


Eh exagerezi si tu putin, nu trebuie neaparat sa fii baiat pt ca cineva sa ti se adreseze asa..unii prefera sa zica ,,frate'', altii ,,draga''...un ,,draga' spus mai ales ironic este mai putin preferat decat un ,,bai frate'' spus sincer si drect - parerea mea

Iar ea este inca la liceu, mai are pana ajunge la facultate, atunci probabil se va mai schimba

Uite si eu cand eram la liceu nu foloseam periuta interdentara, dental floss inainte de fiecare periaj sau vizite la dentist odata la 6 luni. De cand am inceput facultatea mi-am schimbat obiceiurile :)


Da, din obiceiuri proaste in si mai proaste.Ce avea periatul pe dinti cu dusul la biserici?Nu ne spui si ce tampoane foloseai si ce folosesti acu?

Postat pe 13 Decembrie 2009 13:50
De la: scorpio67, la data 2009-12-13 13:50:24Da, din obiceiuri proaste in si mai proaste.Ce avea periatul pe dinti cu dusul la biserici?Nu ne spui si ce tampoane foloseai si ce folosesti acu?


Era un exemplu cum ca ea isi poate schimba vocabularul din momentul in care isi alege facultatea cu profil religios ( sau cum s-o numii )
Nu este nicio rusine sau prostie sa vb despre igiena, rusinos este sa vb fara sa gandesti !
Summer_
Postat pe 13 Decembrie 2009 14:01
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-12-13 12:59:41
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 22:02:14
Bey frate

Imi place expresia.
Daca vei merge in invatamant deja esti pregatita pentru ora de religie:
-Bey frate, scoate tigara din gura cand vorbesc de Dumnezeu cu tine, da castile jos si lasa dracului celularul!
-Bey soro NU te mai rezema de zid, ca-l darimi. Daca ai manca mai putin ai putea sa stai si tu dreapta, dar asa te aproprii de stadiul stramosilor tai!
Sau ceva de genul asta



exagerezi:P
fetita_cu_fitze
Postat pe 13 Decembrie 2009 22:37
- domnu' director!
-da.
-azi nu pot sa tin lectia despre curetenie sufleteasca si lipsa admiratiei predecembrista a cuplului pentru dumnezeu.
-de ce?
- mi-a venit!
geo_xx
Postat pe 13 Decembrie 2009 23:55
De la: Summer_, la data 2009-12-13 14:01:08
De la: scorpio67, la data 2009-12-13 13:50:24Da, din obiceiuri proaste in si mai proaste.Ce avea periatul pe dinti cu dusul la biserici?Nu ne spui si ce tampoane foloseai si ce folosesti acu?


Era un exemplu cum ca ea isi poate schimba vocabularul din momentul in care isi alege facultatea cu profil religios ( sau cum s-o numii )
Nu este nicio rusine sau prostie sa vb despre igiena, rusinos este sa vb fara sa gandesti !


Nu e rusinos sa vorbesti de igiena , doar ca exemplul a fost ca nuca in perete.Asta arata saracie intelectuala si lipsa de experienta de viata in cazul tau , esti paralela cam cu tot .

Postat pe 14 Decembrie 2009 07:56
Patriarhia organizeaza diferite pelerinaje la manastiri , biserici din tara ! Ai putea chiar in apropiere aSf Craciun sa te adresezi acestui departament car erealizeaza aceste pelerinaje s apoti vizta manastiri si sa obtii cit mai multe infrmatii despre ce iti doresti sa studiezi pe viitor !
Aproape_eu
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:45
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-12-13 12:59:41
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-12-12 22:02:14
Bey frate

Imi place expresia.
Daca vei merge in invatamant deja esti pregatita pentru ora de religie:
-Bey frate, scoate tigara din gura cand vorbesc de Dumnezeu cu tine, da castile jos si lasa dracului celularul!
-Bey soro NU te mai rezema de zid, ca-l darimi. Daca ai manca mai putin ai putea sa stai si tu dreapta, dar asa te aproprii de stadiul stramosilor tai!
Sau ceva de genul asta

clau19
Postat pe 30 Decembrie 2009 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PARFUMURI DE CALITATE 6 De la: just_maria 13 Martie 2009 13:10
help 4 De la: Dor_a 23 Martie 2009 12:46
cel mai rapid? 6 De la: octty 25 Aprilie 2009 00:19
Ce putem dezvolta in Romania ??? 31 De la: pacifista 16 Septembrie 2009 20:09
Job part-time ideal pentru toata lumea... 2 De la: flocoryna 23 Septembrie 2008 10:34