Setari Cookie-uri

Urgenta

Am un tatuaj pe glezna...Numele meu si un fluturas micut langa.. nu depaseste 5 cm lungime si 1 centimetru latime... dar... vreau neaparat sa il scot...imi e rushine cu el... imi e groaza ca vine vara si eu nu o sa mai pot sa dau cu ochii de soacra-mea.L-am facut intr-o perioada zbuciumata a vietii mele si nu m-am gandit prea mult..Va rog din tot sufletul meu sa imi ziceti cum sa fac sa il scot ... prin ce metode si un pret informativ.Va multumesc din tot sufletul.
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:26
De la: IonelaB20, la data 2009-12-30 02:26:12Am un tatuaj pe glezna...Numele meu si un fluturas micut langa.. nu depaseste 5 cm lungime si 1 centimetru latime... dar... vreau neaparat sa il scot...imi e rushine cu el... imi e groaza ca vine vara si eu nu o sa mai pot sa dau cu ochii de soacra-mea.L-am facut intr-o perioada zbuciumata a vietii mele si nu m-am gandit prea mult..Va rog din tot sufletul meu sa imi ziceti cum sa fac sa il scot ... prin ce metode si un pret informativ.Va multumesc din tot sufletul.




... benzina si bricheta ... ieftineala ...
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:29
Mersi ... Chiar sunt disperata sa-l scot
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:31
De la: IonelaB20, la data 2009-12-30 02:31:37Mersi ... Chiar sunt disperata sa-l scot




... aiurea ... incearca la lasermed ...
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:39
si eu am tauaj mi la facut niste fete si stiu ca alea si scotea eu sunt de langa timisoara. nu ai incercat sa til scoata cine ti la facut sau cei ce fac asta trebuie sa si scoata
asta_sunt
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:42
Serios...Nu pot dormi noaptea cand ma gandesc cum sa fac sa il scot... Imi vine sa imi tai pielea de pe picior...As fii dispusa sa intru si in rate numai sa scap de el... Daca e cineva care are poate sa imi zica din propia experienta cum sa procedez ...
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:54
De la: yna_juici, la data 2009-12-30 02:42:40si eu am tauaj mi la facut niste fete si stiu ca alea si scotea eu sunt de langa timisoara. nu ai incercat sa til scoata cine ti la facut sau cei ce fac asta trebuie sa si scoata




... tu sau ''prietenul'' tau a facut ? ... ...
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:01
la o clinica de chirurgie estetica. in cluj stiu ca se scot la clinica artis 3. nu stiu cat e pe sedinta ,dar stiu ca e nevoie de mai multe sedinte si ramane cicatrice .am o intrebare pentru tine , tu il scoti numa ca sa nu ti-l vada soacra ? daca e asa eu zic sa te gandesti mai bine , pentru ca daca te place , te va place cu tatuaj sau fara.
witcher
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:12
De la: IonelaB20, la data 2009-12-30 02:54:41Serios...Nu pot dormi noaptea cand ma gandesc cum sa fac sa il scot... Imi vine sa imi tai pielea de pe picior...As fii dispusa sa intru si in rate numai sa scap de el... Daca e cineva care are poate sa imi zica din propia experienta cum sa procedez ...





... nu stiu de unde esti dar in bucuresti un cunoscut si l-a scos la lasermed ... nu am mai multe detalii ...
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:14
Soacra ma place deja... dar imi crapa mie obrazu de rushine cand stiu ca am tatuaj pe picior... sunt niste oameni respectabili si oricum nu mai imi place nici mie... cum o sa arat in rochie de mireasa si cu tatuaj la glezna..?
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:20
din Predeal... problema nu e drumul spre Bucuresti... dar sa stiu ca nu merg aiurea pana acolo... cu toate ca as merge pe jos pana in Constanta numa sa stiu ca dispare de acolo ...
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:25
parerea mea este sa nu te stresezi asa ,un tatuaj pe glezna asa mic ca al tau nu e asa grav si nici nu cred ca va arata urat . daca ai un tatuaj nu inseamna ca nu esti tot tu , sau ca nu arati bine in rochie de mireasa, daca ai rochia lunga nici nu se observa. cel mai bine e sa mergi la o clinica sa te interesezi cat poate scoate din el pentru ca daca e facut la un salon de tatuaj si acesta sa pastrat bine e posibil sa nu il poata scoate de tot, sau sa ramana o cicatrice mai urata ca tatuajul
witcher
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:27
Crede-ma ca sunt stresata rau ... Imi e groaza ca vine vara... l-am facut dintr-o prostie si dintr-o ambitie tampeasca... o sa ma interesez... tatuaju a fost foarte bine ingrijit... sper sa scap de el.. din tot sufletul si cu orice pret, si faza cu rochia de mireasa treaca... da nu o sa fiu tot timpu tanara.. si cand o sa fiu o batranica cu baston... si cu un fluture pe glezna..? Ce rau e cand esti mic si nu gandesti
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:33
De la: IonelaB20, la data 2009-12-30 03:25:28din Predeal... problema nu e drumul spre Bucuresti... dar sa stiu ca nu merg aiurea pana acolo... cu toate ca as merge pe jos pana in Constanta numa sa stiu ca dispare de acolo ...




... cauta site-ul lor ... lasermed ... da un telefon si te lamuresti ... din cite am inteles daca ai un tip profund de tatuaj trebuie laser ... ar mai exista si niste creme ...
marco918
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:35
Am gasit.. Si am mai gasit mai multe clinici din Bucuresti ... oricum la Bucuresti ma gandeam si eu ... dar vroiam niste sfaturi... abia astept sa treaca revelionu si sa trag o fuga pana acolo sa vad ce si cum.... dar cel mai rau ma oftic ca acuma 2 zile am venit de la Bucuresti
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:38
intradevar e nasol .eu am trei tatuaje , dintre care doua sunt mari , adica unul tot spatele si celalat e de pe spate si se intinde pana aproape de cot :). cand mi le-am facut eram constienta ca voi ramane cu ele toata viata . pe mine una nu ma intereseaza cum voi arat la 50 de ani ca oricum piele frumoasa nu mai ai dar e nasol cand il faci si nu il mai vrei . sper sa reusesti sa il scoti fara prea mari probleme sau cicatrici .
witcher
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:39
Mersi mult.. si eu imi doresc sa il scot... si eu am 2 tatuaje .. unul pe mijlocul spatelui si asta de pe picior (pe care fie vb. intre noi il urasc ) ala nu ma deranjeaza acuma.. doar nu o sa plec cu soacra la mare sau la plaja.. dar imi e rushine de rushinea mea ... ala de pe spate chiar nu se vede decat cand sunt doar foarte sumar imbracata...
IonelaB20
Postat pe 30 Decembrie 2009 03:44

La ce te mai tatuezi dk sti ca iti pare rau dupaia si vrei sa il scoti ?
Eu am 8 tatuaje ...urmeaza inca unu... cand oi fi batranica,nu o sa ma vada nimeni despuiata
Anyway ...eu citisem pe net ,cu laseru ( depinde de marimea lui) 200 de euro sedintza ,in care ai avea nevoie de vreo 4 5 ...doare si ramane si cicatrice

blaa
Postat pe 30 Decembrie 2009 06:33
De la: IonelaB20, la data 2009-12-30 03:44:47Mersi mult.. si eu imi doresc sa il scot... si eu am 2 tatuaje .. unul pe mijlocul spatelui si asta de pe picior (pe care fie vb. intre noi il urasc ) ala nu ma deranjeaza acuma.. doar nu o sa plec cu soacra la mare sau la plaja.. dar imi e rushine de rushinea mea ... ala de pe spate chiar nu se vede decat cand sunt doar foarte sumar imbracata...

Nu inteleg stresul tau....sincer!Cred ca mai e imp e ce crede viitoarea soacra,o fi vreuna din aia de nu-l mai lasa pe baiatul ei sa se insoare ca ai tu tatuaj !
Am si eu un fluture pe omoplat ,l-am facut acum 4 ani,dar nu mi l-as scoate !
Daca aveai niste tatuaje mai mari,mai multe....ce faceai?Daca soacra e cel mai important argument in scoaterea lui,lasa-l acolo pe picior ..sa stii ca si trecutul si deciziile trecute sunt parte din viata noastra si trebuie sa ni le asumam!Ai grija de tine si nu te mai agita pt un lucru atat de marunt,sunt chestii cu mult mai grave in viata ,decat un biet fluturas pe picior
luyyzz
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:29
Clinica Aesthetic Line iti poate face o interventie nedureroasa si la un pret decent pentru a iti fi scos tatuajul respectiv. Ei au sediul pe Bd Dacia nr 51 in Bucuresti si ii poti suna in prealabul al teelfon o21-2112998 ti -o recomand cu caldur ape d-na dr Iulia Hatami de acolo !~
Aproape_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:07
De la: kentfarafiltru, la data 2010-01-15 12:07:09Clinica Aesthetic Line iti poate face o interventie nedureroasa si la un pret decent pentru a iti fi scos tatuajul respectiv. Ei au sediul pe Bd Dacia nr 51 in Bucuresti si ii poti suna in prealabul al teelfon o21-2112998 ti -o recomand cu caldur ape d-na dr Iulia Hatami de acolo !~


io am unul pe creier,un pitic.......oare si pt mone e valabil????
_curly
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:09
Eu am fost mireasa anul trecut , iar cand mi-am cumparat rochia la prima proba am intrebat daca se vede tatuajul... Iar disperarea ta chiar nu o inteleg! Cat despre faptul ca ti-e rusine de soacra..... Asta ar fi chiar culmea...

PS. La nunta toata lumea a fost innebunita dupa tatuajul meu de pe omoplatul stang. I love it and i will take it to the grave with me!
aleena83
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:24
De la: _curly, la data 2010-01-15 12:09:18
De la: kentfarafiltru, la data 2010-01-15 12:07:09Clinica Aesthetic Line iti poate face o interventie nedureroasa si la un pret decent pentru a iti fi scos tatuajul respectiv. Ei au sediul pe Bd Dacia nr 51 in Bucuresti si ii poti suna in prealabul al teelfon o21-2112998 ti -o recomand cu caldur ape d-na dr Iulia Hatami de acolo !~


io am unul pe creier,un pitic.......oare si pt mone e valabil????


cine e moni copila mosului
Aproape_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2010 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cunoasteti un salon unde sa incep sa fac niste cursuri de manichiurista? 2 De la: fluturasmulticolor 22 August 2014 17:03
UN VOT PENTRU UN BEBE MIC 1 De la: ADINA255 7 Noiembrie 2009 13:22
operatii estetice ... rinoplastie??? 69 De la: kudika_1001276 11 Februarie 2016 04:49
cum obtinem culoarea blond stralucitor acasa 9 De la: kudika226045 7 Iulie 2010 18:15
o melodie 2 De la: gmiriana 12 August 2014 11:41