Setari Cookie-uri

Mi-ati putea recomanda o tinuta pentru cununia civila?

Ceva potrivit pentru mai.
Kathara
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:03
De la: Kathara, la data 2010-01-17 21:03:32Ceva potrivit pentru mai.

da de ce nu scrii chestia asta pe google si vezi ce-ti da.
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:28
De unde ai ajuns tu la concluzia ca nu am facut asta deja? Ori spui ceva folositor, ori pui foraibar.
Kathara
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:25
mda pun foraibar oleak mai tarliu.pat vezi si tu ce se poarta in 2010 , ce te avantajeaza pe tine si ...baga mare... casa de kkt
Shhh
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:33
De la: Kathara, la data 2010-01-28 16:25:58De unde ai ajuns tu la concluzia ca nu am facut asta deja? Ori spui ceva folositor, ori pui foraibar.
vz daca poti sa pui o carticica de tarot pe tn
thadoog
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:36
Buna, uite iti recomand un site de unde poti sa faci comanda si de la noi! Poate preturile ti se vor parea un pic piperate, dar materialele sunt de calitate si sunt de firma,am eu un feelling ca iti vei gasi aici rochia mult dorita! Succes la shopping..........si sa nu uit .....Casa de piatra!
http://shop.nordstrom.com/C/6014133/0~2376776~2374327~2374331~6014133?mediumthumbnail=Y&Category=6014133&boutique=dress_shop&viewAll=1
miss_darine
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:44
prin mai chilotii tetra q buline is la moda....[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]

...mergi prin magazine si-ti cauta...sau la un designer daca iti permite buzunarul
freakbabe
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:49
De la: miss_darine, la data 2010-01-31 21:44:19Buna, uite iti recomand un site de unde poti sa faci comanda si de la noi! Poate preturile ti se vor parea un pic piperate, dar materialele sunt de calitate si sunt de firma,am eu un feelling ca iti vei gasi aici rochia mult dorita! Succes la shopping..........si sa nu uit .....Casa de piatra!
http://shop.nordstrom.com/C/6014133/0~2376776~2374327~2374331~6014133?mediumthumbnail=Y&Category=6014133&boutique=dress_shop&viewAll=1


Mersi frumos. Pretul nu conteaza.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2010 22:13
No-no-no!! Wait! No site whatsoever!

Scuze, trebuia sa incep cu:

Felicitari. sa fie intr-un ceas bun!!

De rochie, nu-sh ce sa zic...

Uite rochia mea de cununie civila

http://www.thefizz.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2009/12/debenhams-bridesmaid-dress.jpg

(cea black & white, doar ca pe mine nu vine ca pe saraca deshelata aia - uite un moment in care ma bucur ca nu-s asa slabanoaga).
Pentru ca e eveniment de zi, am adaugat un bolero dintr-un material transparent, negru cu aplicatii albe, sa nu fiu chiar cu umerii goi.
Debenhams avea si o posetutza mititica, asortata (exact acelasi material si tot negru/alb si inchizatoare argintie)
Pantofii, Manolos, alb/negru.

Nici accesoriile nu-s negre si grosolane ca cele din poza, ci fine si argintii.

Si - ca sa rup monotonia de umbre - buchet mic dar cu codite mai lungi - din trandafiri rosii si cativa trandafiri proaspeti in par.

Evident, initial nu am vrut costumatie neagra (nici macar alb/negru), dar asta a fost rochia care mi s-a parut ca ma imbraca cel mai bine, asa ca a trebuit sa devin mai flexibila in ceea ce priveste culoarea...

Hai ca am facut totul despre mine, scuze

Revenind la tine: In nici un caz nu alege o rochie de pe net fara so o fi probat in prealabil.
Trebuie sa fie o rochie care iti vine bine tie - bust, talie, lungime. Ceea ce pare ok in poze sau chiar pe umerash poate sa nu se potriveasca conformatiei tale - ori prea larga in talie, ori iti storceste sanii, ori e un pic prea lunga sau un pic prea scurta si nu iti flateaza picioarele...
(cel mai graitor exemplu e cel de mai sus, e incredibil cat de urata pare rochia asta in poza)
Mie imi plac modelele Debenhams, de exemplu - ei au rochii stil anii '60, cu jupoane multe si din matasuri grele...
But that's just me!
Dor_a
Postat pe 1 Februarie 2010 20:16
Aha, am inteles, scuze atunci lui Shh si multe multumiri Dor_a. De cumparat nu mi-o cumpar de pe net direct, o probez neaparat.
Kathara
Postat pe 1 Februarie 2010 20:41
De la: Dor_a, la data 2010-02-01 20:16:05
Revenind la tine: In nici un caz nu alege o rochie de pe net fara so o fi probat in prealabil.
Trebuie sa fie o rochie care iti vine bine tie - bust, talie, lungime. Ceea ce pare ok in poze sau chiar pe umerash poate sa nu se potriveasca conformatiei tale - ori prea larga in talie, ori iti storceste sanii, ori e un pic prea lunga sau un pic prea scurta si nu iti flateaza picioarele...
(cel mai graitor exemplu e cel de mai sus, e incredibil cat de urata pare rochia asta in poza)
Mie imi plac modelele Debenhams, de exemplu - ei au rochii stil anii '60, cu jupoane multe si din matasuri grele...
But that's just me!

Dora, eu mi-am luat o rochie de pe site-ul acela si ori am nimerit eu numarul, ori sunt io mai filiforma de felul meu , dar imi vine ca turnata dar recunosc ca am luat-o pt o nunta la care voi participa la vara!
Uitati-va si voi la ea, eu recunosc ca n-am rezistat tentatiei de a o comanda:
http://shop.nordstrom.com/S/3076568?tn=swatch_popup&origin=wlSeeColorsNViews
acum mai ramane sa-mi iau doar sandalute si o posetuta!
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2010 21:02
Oo! E frumoasa foc, are stil si boleroul o completeaza perfect! si nu e nici neagra! Bravo!!
Dar - vorba ta - trebuie sa ai o constitutie filiforma.

Mie nu mi-ar veni neam - sunt subtire-n talie, port insa cupa C si am fund de negresa. O astfel de rochie mi-ar fi mai scurta in spate, pentru ca "se ia" pe partea dorsala.

Cat despre accesorii... Eu sunt de parere ca accesoriile trebuie sa fie de cea mai buna calitate (dar trebuie alese sa poata fi purtate si cu alte ocazii ).
Pentru ca rochia o vei mai purta de - hai sa zicem - de alte trei ori in urmatorii trei ani. Pe cand accesoriile se pot purta mult mai des si pot completa alte "outfit"-uri.

Pantofii pentru tinuta de care va vorbeam sunt - cum am mai spus - Manolo Blahnik (dar ii aveam si ii mai purtasem de vreo doua ori, nu au fost cumparati special pentru ocazie. Asa nici nu iti "rup" picioarele ca-s noi si una e cand ii probezi in magazin - alta sa ii tii in picioare 8 ore in sir. Asa, macar stii la ce sa te astepti, iar purtarile anterioare ii face sa se mai "lase").

La bijuterii.. ma rog, aici depinde de voi... pot fi fantezi, din duble bun sau reale. Totul e sa nu mixati accesorii aurii cu argintii... aia mie mi se pare tzipator si de prost gust. In cazul in care ele sunt bijuterii din aur alb si aur galben, aia e alta poveste...

Bafta, sa va distrati monstru si sa-mi povestiti si mie ce accesorii v-ati luat pana la urma!
Dor_a
Postat pe 2 Februarie 2010 09:08
rochie galben pai
carla_cra
Postat pe 31 Martie 2010 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitate 3 De la: andreea1976 1 Noiembrie 2009 15:02
Hai sa vorbim despre snobi si snobism. 24 De la: cristiana_cris 25 Noiembrie 2009 11:45
Km iti poti enerva parintii ?? 41 De la: roz5blue6lila7 17 Decembrie 2010 17:30
sal 5 De la: Full_Metal_Jacket 15 Aprilie 2009 10:17
Oare sunt insarcinata?!!!! 20 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:09