Setari Cookie-uri

Ce masti naturale pt ten si impachetari corporale pe baza de plante cunoasteti?

Doamnelor, domnisoarelor si chiar domnilor(de ce nu?) va invit sa construim aici un Ghid al mentinerii frumusetii tenului si corpului feminin (cred ca majoritatea doamnelor si domnisoarelor ar vrea sa mai afle cate ceva nou in materie de secrete ale ingrijirii si mentinerii), respectiv ce retete pe baza de plante (si nu numai pe baza de plante) cunoasteti... Am vazut multe posturi cu intrebari referitoare la tratamente de ten, masti de ingrijire faciala, sau impachetari corporale pt celulita etc. Le putem aduna aici, astept mesajele voastre, chiar si cu riscul de a scrie pe langa subiect sau cu riscul crearii a noi discutii pe langa subiectul propus, abia astept sa citesc mesajele voastre atat eu cat si restul vizitatorilor

Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:25
De la: , la data 2010-01-20 19:25:37Doamnelor, domnisoarelor si chiar domnilor(de ce nu?) va invit sa construim aici un Ghid al mentinerii frumusetii tenului si corpului feminin (cred ca majoritatea doamnelor si domnisoarelor ar vrea sa mai afle cate ceva nou in materie de secrete ale ingrijirii si mentinerii), respectiv ce retete pe baza de plante (si nu numai pe baza de plante) cunoasteti... Am vazut multe posturi cu intrebari referitoare la tratamente de ten, masti de ingrijire faciala, sau impachetari corporale pt celulita etc. Le putem aduna aici, astept mesajele voastre, chiar si cu riscul de a scrie pe langa subiect sau cu riscul crearii a noi discutii pe langa subiectul propus, abia astept sa citesc mesajele voastre atat eu cat si restul vizitatorilor

uneori vad ca plictiseala face victime serioase, kiar printre oameni aparent normali!
Devillish_Marilly
Postat pe 21 Ianuarie 2010 19:15
Pentru fata eu folosesc odata pe saptamana o masca din miere de albine,pe care o las 10-15 min,iar pentru parul uscat ulei de masline,pe care il las 30 min,uneori chiar si o ora.La mine a dat rezultate bune,sper sa aveti si voi parte de ele.Bafta
Alexandra_hd
Postat pe 25 Ianuarie 2010 18:24
eu folosesc saptamanal masca din argila amestecata cu un pic de ulei de masline si miere de albine...puteti amesteca si cu galbenus de ou...hraneste tenul si il hidrateaza.
stefyy86
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:06
eu am tenul gras asa ca folosesc miere amersecata cu putina lamaie dar din pacate lipsa timpului(hai sa nu fiu egoista uneori si lenea:D) ma determina sa nu o fac periodic cat despre pudra de argila am auzit f multe persoane k sunt multumite de ea si voi incerca si eu .
_maya_
Postat pe 4 Februarie 2010 18:22
Recomand mãºtile Avon. Daca le luaþi la pliculete se pãstreazã ºi mai bine.Un pliculeþ este suficient pentru o mascã. Masca cu minerale din Marea Moartã face un ten foarte catifelat ºi este potrivitã tenului cu probleme. Mai au ºi avantajul ca sunt foarte plãcut parfumate! Poþi sã le suporþi cât timp stai în baie!
Oannailie
Postat pe 7 Februarie 2010 14:22
Ai incercat in timpul dusului sa folosesti un burete putin mai aspru odata sau de 2 ori pe saptamana?Iti recomand sa folosesti un gel de dus cremos(de ex Dove),iar dupa ce te usuci cu prosopul sa te dai cu unt pt corp.dk ai pielea f uscata,foloseste de 2 ori pe zi dimineata si seara. sper sa iti fie de folos
Alexandra_hd
Postat pe 13 Februarie 2010 19:26
Eu folosesc pentru fata o masca din miere cu zahar brun. Exfoliaza si hidrateaza in acelsi timp. Pe mine ma salveaza efectiv de efectele apei dure din Verona, unde locuiesc in prezent.
Pentru corp folosesc zaharul brun in amestec cu uleiul de masline tot asa, ca exfoliant si hidratare. Produsele Dove sunt excelente pentru pielea deshidrata. Eu aici am descoperit o crema care se numeste "Dove crema intensiva - nutrimento per la pelle" (pret 1,2 euro) care mi-a salvat efectiv calcaiele si pielea de pe picoare, pentru ca uleiul de masline nu avea efectul scontat.
Si intra-devar, mastile de la Avon, mai ales cele Planet Spa sunt extraordinare.
Dar in general, daca vorbim despre masti naturale, eu zic ca mierea este ingredientul de baza. apoi legumele si fructele.
suzikabv
Postat pe 4 Aprilie 2010 00:30
ati putea incerca lapte demachiant( si cea mai slaba calitate merge) amestecat cu tarate pentru fata , masca trebuie lasata sa actioneze cam 5 minute
eubarajosOana
Postat pe 4 Aprilie 2010 19:55
Scapa de grija zilei de maine si sfideaza criza.Contacteaza-ma: nico_iancu_2006@yahoo.com
nicoiancu
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:33
pentru tenul mixt asa cum il am eu ,imi ung fata din cand in cand cu portocala. asa,dar zilnic,foarte eficient ma curat bine cu un burete special de fata ce se gaseste in toate magazinele de cosmetice,ma frec bine,bine cu el si ma spal cu gel de curatat pt fata de la garnier.mai puteti folosi si de la avon.nu sunt scumpe si te tine cam3 luni apoi o crema hidratantapt tenul tau si esty ok.mie imi place crema cu laptisor de matca,foarte ieftina,
jecuestela
Postat pe 8 Aprilie 2010 05:12
pentru orice tip de ten:un galbenus de ou si2 lingurite de mar pasat bine cateva picaturi zeama de lami se face o masca care se tine15 minute pe fata spalata cu apa calduta vezi apoi rezultatul.si masca cu argila vital isla e pentru orice tip de ten dar cel mai mult pentru tenul prea ridat ,incearca si sper sati placa rezultatul.
kudika093251
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produe Deborah 7 De la: pynky_naughty 20 Septembrie 2009 00:09
donare par 11 De la: simo19 8 Aprilie 2015 23:50
Botox 4 De la: Elen_Badius_1 18 Noiembrie 2016 12:56
ma simt singura 92 De la: yus 6 Februarie 2012 00:30
vreau sa slabesc cat mai repede ajutati-ma si p mine plzz 66 De la: roxirose 3 Noiembrie 2011 13:48