Setari Cookie-uri

Need some help!...

S-a batut un prieten de-al meu cu un alt baiat... tipul acela si-a chemat parintii... Tatal sau l-a lovit prietenul meu si-a muscat buza si i-a fost despicata in doua.
Problema e ca initial pr meu a mers cu un baston telescopic la el si celalalt s-a speriat crezand k e cutit,apoi si-a chemat parintii. mama lui a vrut sa cheme politia, insa el nu patise nimic nu are nici o urma din cotra a fost lovit celalat de a ajuns la urgente si i-a pus 3 copci la buza...! in cazul in care a anuntat politia cine e vinovat din moment ce pe celalat nu se vede nimic, desi la lovit dar nu are nici o dovada, iar martori sunt eu cu o prietena ...(s-a bagat pentru mine pt ca inainte cu o zii a vurt sa ma loveasca tipul acela).
Ce se intampla in cazul acesta daca este anuntata politia? Poate sa ii faca prietenului meu ceva sau din contra tatalui celuilat k la "bagat in spital"?
ralukutzza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:20
STIE CINEVA??
ralukutzza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 19:24
daca celalalt care e in spital nu-si face si certificat medico-legal prietenul tau nu s epoate alege decat cu o ameda, adica parintii lui pt ca el e minor, daca celalt isi scoate certificat medico-legal paritii pr tau vor aveam camd e dat de socoteala pt el
yumy
Postat pe 15 Februarie 2010 07:07
cel care isi scoate certificat medico legal, daca nu are cu ce sa isi sustina actul respectiv, adica martori, se poate sterge la c*r cu hartia. daca se merge la politie mare rahat nu o sa rezolve nici unul din ei. o sa fie nevoie de martori pt ambii. si hai sa zicem ca cineva si'ar lua o amenda, la fel se sterge la c*r cu ea. cunosc eu un animal care are vreo 4 amenzi de 10 mill pt scandal, lovituri, jignirea organelor de politie si e bine merci, nu si'a platit nici o amenda si nici n'o va face. dupa 3 ani se sterg amenzile, asta stiu de la avocat.
Shhh
Postat pe 15 Februarie 2010 10:05
asta pt ca traim in romania
yumy
Postat pe 15 Februarie 2010 10:08
da... dar sa stii ca in privinta certificatului care tb probat cu martori mi se pare normal, ca si eu pot sa ma dau cu capu' de pereti acasa, imi scot certificat si zic ca m'a batut sotul. iti dai seama, ca macar aici au si ei dreptate. in rest cu amenzile asta e, s'a schimbat legea acum cativa ani. amenda maxima de 10 mil din ziua de azi acu cativa ani se numea amenda penala, si se facea puscarie pana la 6 luni dar azi altfel stau treburile. iti da animalu' in cap tu faci plangere si el e liber pt ca in afara de amenda nu primeste nic
Shhh
Postat pe 15 Februarie 2010 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Petitie 8 De la: angelfromheaven 11 Septembrie 2009 15:01
Aveti idee cum se numeste melodia? 8 De la: Full_Metal_Jacket 29 Martie 2010 21:42
Hello 1 De la: zally 23 Iulie 2010 17:34
.... 0 De la: 3 Martie 2010 21:21
concursuri 7 De la: peppermint 24 Martie 2010 13:59