Setari Cookie-uri

am gresit eu sau el??

acum doua zile m-am despartit de prietenul meu...defapt el a luat decizia si eu am fost de acord cu ea...ce s-a intamplat?!m-a invitat la o reuniune cu neamurile lui ce avea loc la el acasa(trebuie sa mentionez ca unchii lui au bani si-s foarte increzuti,la fel si sotiile lor...nu mai zic de bunica acestuia de pe mama care e rautatea intruchipata)...l-a inceput nu am fost de acord sa ma duc si i-am zis in repetate randuri ca ei sunt multi,apartamentul lui nu este mare si ca unde sa mai vin si eu,plus ca el stie destul de bine ca pe mine ma plictisesc astfel de intalniri cu oameni pe care nu-i cunosc foarte bine si care nici macar nu-s sociabili si ca nu ma deranja sa se duca el si noi ne-am fi intalnit dupa cateva ore.insa nu,ca sa ma faca sa vin, m-a sunat de fata cu mama lui si n-am mai putut refuza si ii repet inca odata ca nu ma simt bine cu rudele lui si imi zice ca lasa,ca noi oricum stam cu fetele in dormitor ca nu avem loc la masa in sufragerie.Mi-am imaginat ca in dormitor vor fi verisorii lui de varsta apropiata cu noi,insa cand am ajuns mi-am dat seama ca m-am inselat:noi stateam cu verisoarele lui de 8,9 si 10 ani.Va dati seama cum m-am simtit???si alea mici voiau sa plekm din camera pt ca ele voiai sa danseze pe melodiile lu hana montana,el le zicea ca nu se uita la ele.in fine,m-am simtit oribil.toata lumea statea la masa in sufragerie in timp ce noi stateam cu fetitele.Am tacut din gura insa muream de nervi,imi venea sa ies val vartej pe usa dar din respect pt ceilalti am ramas.n-am vrut sa mananc nimic de nervi si mai ales ca maica-sa pune friptura in sufragerie iar noua in dormitor ne aduce farfurii si ne zice:"va luati cate o farfurie si veniti in sufrageri sa va luati friptura" mi-a picat cerul in cap in momentul...m-am simtit f aiurea...recunosc ca din cand in cand mai veneau la noi si verisorii lui care au varsta apropiata de a noastra,dar oricum m-am simtit foarte aiurea.Adik u iti inviti prietena la o reuniune de familie si o pui sa stea in dormitor cu copiii.pe drum cand ma aducea acasa i-am facut un scandal monstru pe tema asta,insa reactia lui a fost :"de cand ai devenit asa pretentioasa?ca ce n-ai vazut ca au venit in camera si verisorii ceilalti?"...am ramas tampita si l-am intrebat:"prima data unde m-ai invitat,in sufragerie sau in dormitor?cand mi-ai zis ca vom sta cu verisoarele tale,nu ma asteptam sa stam cu alea mici ca niste copii de gradinita"...si el a zis ca nu se mai poate...ca trebuie sa-si vada fiecare de viata lui,ca eu sunt nebuna si pretentioasa...si am fost de acord ca nu se mai poate...l-am sfatuit sa se mai maturizeze ca nu pare de varsta care o are si aici s-a term totul...de duminica nu m-a mai cautat si tin sa va spun ca-mi este foarte greu dar nici nu vreau sa-l caut eu...in ultima perioada l-am dadacit prea mult si probabil de asta a inceput sa se simt foarte sigur pe el si asteapta ca numai eu sa fac un pas spre impacare,el sau caut mereu...este foarte orgolios si rar recunoaste daca greseste si bineinteles ca si mai rar isi cere scuze...acuma spuneti-mi voi:intr-adevar sunt eu pretentioasa sau e el un nesimtit?
nightangel
Postat pe 2 Februarie 2010 13:18
orice s-ar fi intamplat,el e nesimtit
mitura
Postat pe 2 Februarie 2010 21:36
ai nimerit intr-o familie de oameni needucati iar el se comporta ca atare. imi pare rau pt tine pt ca imi imaginez cam ce fel de om e.eu zic sa il lasi in pace, daca te va cauta incearca sa nu fugi una doua in bratele lui. nu cred ca asa o relatie vrei tu. baieti mai sunt , nu s-a terminat lumea la el. vezi-ti de treaba, pe orgoliosi de astia care nu dau inapoi din ceea ce au in cap si care vad cu ochelari de cal merita sa-i lasi cu ochi-n soare si sa le arati curu.
Shhh
Postat pe 2 Februarie 2010 21:48
da vad ca baietu are atentie doar pt familia lui..tu esti doar de decor..sincer?eu nu l-as cauta nici daca s-ar termina barbatii de pe planeta asta!
one_size
Postat pe 3 Februarie 2010 09:27
un bou!
greierash_is_back
Postat pe 3 Februarie 2010 20:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MAI SUNT ------ 1 De la: le_boutique2010 28 Februarie 2010 00:13
Cum sa procedeze?:( 26 De la: fetita_cu_fitze 11 Iulie 2009 19:19
Piercing Industrial 10 De la: kudika_973445 11 Septembrie 2014 09:43
Blog despre moda si ultimele tendinte 1 De la: MaryBabe 13 Septembrie 2009 13:35
In dilema mare mare ... am nevoie de parerii .. va rog!!!!! 23 De la: kudika152438 29 Martie 2010 08:45