Setari Cookie-uri

progesteron si estradiol mici

Buna,
Am facut niste analize de hormoni si in urma lor mi-a iesit un nivel scazut de progesteron si estradiol, prolactina putin peste limita normala si testosteronul aproape de limita superioara.
Deasemenea, am tiroida marita si anti-TPO mari, dublu fata de limita superioara.
Endocrinologul mi-a dat tratament cu yasmine. Vroiam sa stiu daca exista si un tratament naturist pe care as putea sa il fac pe langa cel primit deja cu yasmine, astfel incat nivelurile acestor hormoni sa se corecteze mai repede.
Multumesc
kis_ildiko
Postat pe 22 Martie 2010 16:59
De la: kis_ildiko, la data 2010-03-22 16:59:26Buna,
Am facut niste analize de hormoni si in urma lor mi-a iesit un nivel scazut de progesteron si estradiol, prolactina putin peste limita normala si testosteronul aproape de limita superioara.
Deasemenea, am tiroida marita si anti-TPO mari, dublu fata de limita superioara.
Endocrinologul mi-a dat tratament cu yasmine. Vroiam sa stiu daca exista si un tratament naturist pe care as putea sa il fac pe langa cel primit deja cu yasmine, astfel incat nivelurile acestor hormoni sa se corecteze mai repede.
Multumesc


nu iti pierde timpul aici ...cauta si tu pe ''sfantul google''!!!!!

anastasia_m
Postat pe 22 Martie 2010 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Posibila sarcina? 7 De la: kudika_nikole 5 Februarie 2012 01:15
Am nevoie de raspunsuri!!!!! 178 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 19:31
cum sa fac sa imi intarzie menstruatia?? 55 De la: andreea_3 28 Aprilie 2016 07:18
Iubirea mai presus de orice! 18 De la: lilianajighira 9 Octombrie 2009 22:38
Calculatorul prietenul dmnv :sml-happy0009: :sml-tongue0023: :sml-confused0006: 20 De la: anastasia_m 29 Septembrie 2011 20:40