Setari Cookie-uri

DE CE MINTIM? DE CE NE JUCAM DE-A DRAGOSTEA?

-aceste doua intrebari , cred ca poate sa ne raspunda doar un dr psihiatrul sau psihologul! e foarte dureros , cand esti mintita de barbatul pe care il iubesti! e groaznic. parca se sfarseste viata , simti ca nu mai ai pentru cine trai. si voi sunteti la fel? lamuriti-ma! mereu am trait povesti care mi-au adus numai durere in sufletul meu. mereu am fost mintita. oare de ce?

kudika153049
Postat pe 28 Martie 2010 13:15
...PENTRU CA...DRAGOSTEA E UN JOC...SI NU APARTINE NUMAI UNORA!!!!...si se combina jocurile..ca sa zicem asha.....ca nu imi vine acuma exprimarea care trebuie.....si intervin altii....in fatza carora nu avem nici o sansa!!!...si de aicea si suferinta.....si pentru ca in spatele jocului dragostei.....mai stau si alte interese ale altora!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 13:18
De la: kudika153049, la data 2010-03-28 13:15:36 mereu am trait povesti care mi-au adus numai durere in sufletul meu. mereu am fost mintita. oare de ce?


De ce m-au mintit , de ce s-au jucat cu mine ? .....asa as denumi eu topicul tau dupa ce ti-am citit mesajul

La intrebarile de mai sus singura persoana in stare sa raspunda la ele esti tu pentru ca doar tu stii cum te-ai comportat fata de ei si ce anume din comportamentul tau i-a determinat pe toti sa te minta.
Daca ar fi vorba de doar una sau doua relatii ai putea da vina pe ei sau pe norocul in dragoste de care duci lipsa .

Spui insa ca ,, mereu am trait povesti care mi-au adus numai durere'' de unde trag concluzia ca nu e vorba doar de 1-2 barbati peste care ai avut nesansa sa dai .
Poate ca e cazul sa incepi sa lucrezi un pic la modul tau de a fi alaturi de ei ....posesivitatea si gelozia uneori sunt luate ca dovezi de dragoste dar cand se intrece masura, in prima faza partenerul incepe sa minta ca in final sa-si ia talpasita si sa plece de langa tine .

Probabil ca nu este si cazul tau ,dar asta putea ar fi unul dintre raspunsurile la ,,oare de ce '' -ul tau .

iris_4_ever
Postat pe 29 Martie 2010 07:23
multi mint dar nu toti se joaca de-a dragostea, iar cei care o fac recurg la acest lucru din dorinta de a capata experienta, poate din terebilism sau lipsa de meserie
yumy
Postat pe 29 Martie 2010 10:26
Daca minti in dragoste , te minti pe tine si ajungi sa te joci doar cu propriile sentimente.

Postat pe 29 Martie 2010 10:31
adevarat graieste gura ta scorpio...oricum dragostea este un joc...iar oi intram in el pentru a nu pierde sirul...
paullina
Postat pe 11 Mai 2010 08:06
iar uni care se tot joaca ajung la un moment dat la care...chiar se indragostesc si poate ca i se "raspunde" cum a facut si el...si atuncea o sa isi dea seama, nu cred ca exista un om care sa nu fi iubit macar odata in viata iubirea este cel mai frumos sentiment si asa o sa ramana intotdeauna
danaeu
Postat pe 24 Mai 2010 21:33
De la: danaeu, la data 2010-05-24 21:33:00iar uni care se tot joaca ajung la un moment dat la care...chiar se indragostesc si poate ca i se "raspunde" cum a facut si el...si atuncea o sa isi dea seama, nu cred ca exista un om care sa nu fi iubit macar odata in viata iubirea este cel mai frumos sentiment si asa o sa ramana intotdeauna

ai fi surprinsa sa afli cate persoane exista pe lumea asta care nu au fost indragostite cu adevarat.
dark_eye
Postat pe 25 Mai 2010 14:06
a da...iar varianta ta e una optimista....ca pe langa cei care se joaca si ajung sa se indragosteasca(numar infim) sunt si ce care se joaca si frang multe inimi si ii doare'n c...ot

dragostea e o joaca.asa incepe...daca se contureaza ceva frumos din ea sau nu....depinde de fiecare
dark_eye
Postat pe 25 Mai 2010 14:11
sunt multe cazuri... cel mai bine e sa fii cinstit, sa nu minti.. odata si odata se va afla si .. sa faci sa sufere un om doar ca sa obti "ceva" e aiurea.. atuncea nu mai esti OM ...doar cu inselatorii si escrocheri...nu se ajunge departe...
danaeu
Postat pe 21 August 2010 11:16
nu cred .. cum sa nu fie indragostita o anumita persoana niciodata? nici macar odata????
danaeu
Postat pe 21 August 2010 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotum meu are costumul alb si eu rochia argintiu lucios cu niste trandafiri negrii' 6 De la: dienuscha 16 Iunie 2010 16:30
ptr caty23 9 De la: one_size 9 Februarie 2010 11:35
sunt bune ? va plac? 1 De la: blondutza_sunshine 21 Martie 2011 22:09
Inalta Vs scunda 45 De la: kristisha 21 Septembrie 2012 15:42
sanatate 8 De la: YvesRocher 15 Octombrie 2009 15:41