Setari Cookie-uri

Metode si Trucuri anti-durere

Pentru ca epilatul face partea din viata unei femei macara sa-l facem mai putin durereos! :D Eu obisnuiesc sa ma epilez cu ceara traditionala dar vara sunt tentata sa ma mai epilez cu bicul sau cu crema epilatoare. Am incercat si cu epilatorul dar durerea e induportabila!!! Am incercat si cu gheata dar nu a avut nici un efect :)
Cred ca o metoda eficienta anti durere ar fi xilina. Eu am folosita-o cand mi-am dat pierce si nu am simtit absolut nimic. A mai incercat cineva?
Aleka
Postat pe 31 Martie 2010 13:27
www.tpb.ro -> anestezie locala pentru epilare
Also daca vrei sa intri mai deep,contacteaza un dematolog si-ti va recomanda el anestezii mai bune la pret....

Nu-ti recomand sa iei pastile oral pentru ameliorarea durerii,ca poti face complicatii avand in vedere ca aceste chimicale sunt medicamente pentru tratarea anomaliilor din organism,nu dureri provocate la nivel cutanat.
kudika049846
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Marcata pe viata... 6 De la: battleofwits 1 Iunie 2011 22:34
unde gasesc naut si pasta de susan? 2 De la: alexia3 29 Noiembrie 2008 16:26
epilare definitiva cu IPL...si-a facut cineva?cine are ceva detalii concrete? 29 De la: angelina_ 18 August 2016 23:16
epilator cu lumina 9 De la: Monicamm85 8 Iulie 2010 17:09
eplilare cu crema ...cat e de durabila ? 38 De la: cherry_pie 21 Iunie 2016 11:43