Setari Cookie-uri

Cum iti alegi unde sa mananci?

Tu cum iti alegi unde sa mananci? Iei in serios recomandarea prietenilor? Iti amintesti de un loc dragut pe langa care ai trecut repede cu masina acum cateva zile sau tii la recomandarea editorului din revista preferata?















kudika162179
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:13
Cum imi aleg unde sa mananc??pai simplu...dau google pe specificul mancarii de care sunt interesata si caut dupa adresa locului in care ma aflu,apoi ma ghidez dupa menu si dupa comentariile pe care clientii le-au lasat online!!!!
Locuri dragute sunt pretutindeni acum,important este sa gasesti un loc care sa aiba un serviciu profesional si mai ales mancare de calitate care sa justifice pretul,preparata in conditii de maxima igiena!!!!!!!!!!
Bineinteles,nu strica nimanui sa apelezi si la experientele prietenilor....
kritzia
Postat pe 12 Aprilie 2010 08:15
Eu sunt o mofturoasa si fandosita cand este vorba de mancare, si am putine variante care le mananc in oras, deci caut exact localitatea care are specialitatea pe care o doresc in momentul respectiv.
Localitatea trebuie sa indeplineasca anumite categorii, cum ar fi igiena, calitatea mancarii si serviciu profesional, sa fie amaneajat frumos s.a.m.d.
Recomandarea prietenilor sau din reviste ma ajuta mai putin, inca nu am intalnit mofturosi ca mine
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:59
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-12 10:59:07Eu sunt o mofturoasa si fandosita cand este vorba de mancare, si am putine variante care le mananc in oras, deci caut exact localitatea care are specialitatea pe care o doresc in momentul respectiv.
Localitatea trebuie sa indeplineasca anumite categorii, cum ar fi igiena, calitatea mancarii si serviciu profesional, sa fie amaneajat frumos s.a.m.d.
Recomandarea prietenilor sau din reviste ma ajuta mai putin, inca nu am intalnit mofturosi ca mine

metalule defapt te-ai referit la locatie, ca io n-am intalnit pana acum o localitate proaspat igienizata, cu un primar care sa te astepte cu paine si sare pe un stergar curat si care sa te si conduca pina la hotel cu o shareta
On topic: eu nu sunt asa mofturoasa la papica precum prietena mea, dar daca nu mi-a placut atmosfera si serviciul dintr-un local, a doua oara numai calc pe acolo si ii fac si antireclama in randul prietenilor
miss_darine
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:35
De la: miss_darine, la data 2010-04-12 20:35:35
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-12 10:59:07Eu sunt o mofturoasa si fandosita cand este vorba de mancare, si am putine variante care le mananc in oras, deci caut exact localitatea care are specialitatea pe care o doresc in momentul respectiv.
Localitatea trebuie sa indeplineasca anumite categorii, cum ar fi igiena, calitatea mancarii si serviciu profesional, sa fie amaneajat frumos s.a.m.d.
Recomandarea prietenilor sau din reviste ma ajuta mai putin, inca nu am intalnit mofturosi ca mine

metalule defapt te-ai referit la locatie, ca io n-am intalnit pana acum o localitate proaspat igienizata, cu un primar care sa te astepte cu paine si sare pe un stergar curat si care sa te si conduca pina la hotel cu o shareta
On topic: eu nu sunt asa mofturoasa la papica precum prietena mea, dar daca nu mi-a placut atmosfera si serviciul dintr-un local, a doua oara numai calc pe acolo si ii fac si antireclama in randul prietenilor

Ce despici parul in parte ce am scris Orcum vad ca nu o mai intereseaza subiectul Pai nici eu nu mai merg inca odata iar mancarea o las in farfurie;-)
Mai nasol e daca celorlati le place si sunt incantati de mancare si numai eu nu sunt fandosita. Si asta mi s-a intamplat de mai multe ori;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Aprilie 2010 07:34
Poate ai o inapetenta cronica,no ofence!!!
Daca prietenilor le place si tie nu,e clar ca minoritatea nu se pune,nu????
Eu una,sunt o gurmanda inraita( din pacate)care -mi limitez poftele numai din ratiuni de proportii si silueta,in rest orice este permis si-mi place sa incerc orice mancaruri exotice-cu cat mai ciudate cu atat mai bine:)
singurele considerente intr-un local,sunt cele de igiena si de personal,considerente peste care nu poti sa treci cu vederea...
Intr-un restaurant pana sa te duci la masa verifica toaleta,daca e murdara poti sa fii convinsa ca si bucataria este la fel...!!!!!
kritzia
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:48
De la: kudika162179, la data 2010-04-05 18:13:01Tu cum iti alegi unde sa mananci? Iei in serios recomandarea prietenilor? Iti amintesti de un loc dragut pe langa care ai trecut repede cu masina acum cateva zile sau tii la recomandarea editorului din revista preferata?


















de obicei mananc in bucatarie!
cateodata insa, sotia imi aduce tava cu bunataturi in fata calculatorului.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 3 De la: anaphielle 20 Martie 2008 12:04
Puterea cuvantului.... 8 De la: alina02 3 Septembrie 2010 22:33
Ajutati sufletele necuvantatoare!Vorbiti voi in locul lor! 19 De la: angelfromheaven 12 Octombrie 2009 22:09
stergere topic 8 De la: snowflake_ 26 Ianuarie 2012 21:27
Idei de cadouri - ??? 40 De la: papusika_kudika 22 Septembrie 2016 10:27