Setari Cookie-uri

relatii...intime intre colegi?e bine?

am iubit de un an si ceva dar...nush de ce..am facut-o cu un coleg de clasa.de fapt motivul ar fi ca imi place de el...a fost ceva planuit,adica am vb inainte de asta,aman2 am fost de acord,bineinteles ca el mi`a propus si eu am acceptat,dupa cateva discutii.
Problema,daca se poate spune asa,este:el are prietena,eu am prieten...oare am procedat corect..?Nu e vb ca sunt indragostita,tin la prietenul meu ,si sincer nu as incepe o relatie cu colegul meu,si sa ma despart de actualul iubit,pt ca ne intelegem bine.
Adica prietenul meu nu mi`a gresit cu nimic,si eu l`am inselat.
Un raspuns ar fi ca timp de un an si ceva nu l`am inselat...si probabil datorita varstei (19 ani) am zis ca daca ne placem reciproc,a fost ceva fara obligatii,ceea ce poate amandoi am vrut.Nu incerc sa ma scuz,ci vreau sa gasesc un raspuns.A fost doar atractie fizica?Pt ca la asta inca nu pot sa`mi raspund..da nici nu cred ca a fost inceput,sau ma rog de iubire...
Vreau pareri,experientze...
sooorina
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:57
1. daca se intampla invers mai vroiai pareri?sau dadeai direct cu parul? pune'te in situatia tipului cu care ai o relatie.
2. iti spun din proprie experienta ca relatiile intre colegi sunt un dezastru, eu cel putin am pierdut un prieten pt ca ne'a mancat undeva sa incepem un "ceva", care s'a terminat prost, si apoi cand veneam la cursuri ne faceam ca nu exista unul pt celalalt. bine asta se intampla in facultate, dar si in anii de liceu la fel mi s'a intamplat. am ajuns la concluzia ca doi colegi tb sa fie colegi, amici, prieteni. si daca te mananca de un sex macar sa fie fara obligatii.
Shhh
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:06
Nu sunt in masura sa te acuz...dar raspundeti singura la intrebarea: Ce ai fi facut daca prietenul tau ar fi facut ce ai facut lui?Cum ai fi reactionat?
Daca esti in stare sa-ti raspunzi la aceasta intrebare, vei gasi raspunsul la dilema ta adevarata.
pe pup si ai grija de tn..si sper ca vei gasi raspunsul intrebari tale.
Si dupa parerea mea cred ca intre voi a fost doar atractie, pt k altfel ati fi impreuna..nu ati avea alte relati.
divyaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:44
Mai eu am o colega care a trecut printr-o situatie asemanatoare cu colegul de clasa(adica sntem toti 3 in aceiasi clasa ) cu toate ca eu i-am zis sa nu incerce pt ca daca s-ar certa sau s-ar desparti de el ar fi nasol sa ii vada mutra mereu..cu toate astea nu m-a ascultata sh de vrun an tot plange pe la usha sau knd il vede...In legatura cu tine nush ce sa zic a fost just o relatie fara obligatie...adik a fost vorba doar de placere sh cred k doar atractie fizica..cred ca ar trebui sa discuti asta cu el ca sa fi impakata cu tine insati;)
Andree_a
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:43
nush ce as fi facut daca ar fi fost invers....dar,cum a fost si la mine,daca s`ar intampla sau s`a intamplat,eu nu stiu,si e mai bine asa...cat timp e vb doar de o aventura
probabil a fost doar atractie fizica,dar cand o sa merg la scoala n`o sa pot vorbi cu el

kudika165124
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:47
ai fost o tarfa ca te-ai futut cu un coleg
kudika_34479
Postat pe 2 Mai 2013 08:23
kudika_32792
Postat pe 29 Mai 2013 14:09
De la: kudika_32792, la data 2013-05-29 14:09:15

Stai calma Vio. Asa se mai trezesc unii.
luchianramona
Postat pe 29 Mai 2013 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rezultate Concurs Tarafashion 3 De la: OanaTrifu 16 Iulie 2008 17:27
pro sau contra,...si dc? 8 De la: greierash 2 Octombrie 2009 13:32
va rog eu faceti ceva 3 De la: Full_Metal_Jacket 13 Noiembrie 2009 23:43
Caut croitoreasa/croitor pentru angajare in Cluj 2 De la: crevaro 5 Februarie 2014 19:35
Rochita din saten cu aplicatie din dantela pe spate 1 De la: Lacatus_Mihaela_Roxana 3 Noiembrie 2011 01:03