Setari Cookie-uri

gambe groase :( Help!

buna :)
am si eu o :-? sa ii spunem problema, gambele mele sunt groase datorita muschilor facuti neintentionati, nu imi place, ce as putea face ca sa se mai subtieze? sa scap de muschi... stiu ca poate suna putin ciudat dar prefer niste gambe feminine nu muschiuloase :)). Daca ajeti niste sfaturi utile sau orice astept raspunsuri. Multumesc !
kudika178245
Postat pe 9 Mai 2010 15:56
presupun k ai facut sport de performanta sau ai tras prea mult la sala. pai in primul rand asteapta cateva luni pana ti lasa muschii. si dupa du-te la fitness si vb cu un instructor bun despre problema. linisteste-te dak este vb doar de musculatura se rezolva
dienuscha
Postat pe 9 Mai 2010 16:14
Pfff..eu am exact invers...sunt prea subtiri si pana acum 2-3 ani evitam pantalonii scurti sau fustele scurte.Iti recomand sa porti tocuri,mai mascheaza acest "defect",desi eu nu cred k este asa de grav :P
Eventual,poarta acele sandale joase cu barete care se inchid exact pe glezna.
krisutza
Postat pe 26 Mai 2010 20:27
daca e vb doar de muchi at fara efort fizic ei se lasa, se desumfla, dar daca asa ai tu picioarele de la mama natura n'ai ce sa faci, doar prin operatie estetica
Shhh
Postat pe 26 Mai 2010 21:14
Mda...dupa 7 ani de taekwondo m-am ales si eu cu asemenea gambe...:) lumea zice ca e ok..ca arata bine dar eu incep sa am un adevarat complex...mai ales cand vad pe strada fete cu gambe subtiri...prietena mea,care e inalta slaba si nu are nici muschi deloc,spune ca ar vrea sa isi gasesasca o pereche de cizme care sa ii vina bine pe picior,iar eu,imi caut iarna in disperare o pereche de cizme care sa imi stea largi pe gambe... am auzit ca daca alergi...in timp,muschii se alungesc si capata o forma frumoasa...problema e ca am devenit atat de comoda in ultimul timp..
baby_jacks3187
Postat pe 27 Mai 2010 09:15
"Eventual,poarta acele sandale joase cu barete care se inchid exact pe glezna" - nu ti-as recomanda deloc. Baretele pe glezna nu fac altceva decat s-o puna in valoare pe aceasta.
cameliaaa
Postat pe 28 Mai 2010 17:34
buna!si eu am aceasi problema ....la mne din cauza sportului de performanta si de 1 an de zile am intrerupt orice activitate sportiva si nici pana aqm nu mi`au "slabit" piciorusele.... si eu sunt foarte afectata din cauza asta...
o singura posibilitate ar fi pentru problema asta stretch`ul...am auzit q ar face minuni... nu am incercat pana aqm da... am sa incerc ...
an3mary19
Postat pe 30 Mai 2010 10:34
De la: cameliaaa, la data 2010-05-28 17:34:46"Eventual,poarta acele sandale joase cu barete care se inchid exact pe glezna" - nu ti-as recomanda deloc. Baretele pe glezna nu fac altceva decat s-o puna in valoare pe aceasta.


Da...scuze :D greseala mea ..nush la ce m-am gandit :)) Sorry
krisutza
Postat pe 30 Mai 2010 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
remodeleazati corpul cu pastile de slabit.......dar sanul nu slabeste 8 De la: kudika027909 7 Ianuarie 2010 15:49
Ce parere aveti de noul aparat de slabit Eximia? 13 De la: elena1981 9 Ianuarie 2014 10:08
buna!!! 3 De la: LitlleFairy 18 Mai 2009 12:19
Tratament facial cu laser + marire buze doar 400 euro 2 De la: Barbie30_ 23 Februarie 2011 11:10
bronzarea cu henna 1 De la: kudika071984 10 Octombrie 2010 00:50