Setari Cookie-uri

Coafura pentru banchet

saptamana viitoare o sa am banchetu`...mi`am luat rochie, mi`am luat sandale..... toate bune si frumoase pana knd am stat mai bine si m`am gandit cum sa ma aranjez la par...as vrea sa ma ajutati si sami dai un sfat in privinta coafurii...apropo am parul lung si ondulat...astept sfaturile voastre:)
kudika179390
Postat pe 24 Mai 2010 20:04
... daca e banchetul de cl a 8-a at fa'ti ceva lejer, tineresc, cu cateva clamite finute, chiar si una e deajuns, ceva bucle, nu baga un coc ca nu merge sub nici o forma la varsta ta. daca termini a 12-a at merge un coc dragalas, nu sarmale, nu de mireasa. dar ai sute de site'uri cu milioane de poze si ai de unde te inspira. mergi cu poza la cucoana la coafor si gata.
Shhh
Postat pe 24 Mai 2010 20:25
si eu am aceeasi problema. vineri am banchetu. parul meu e cu tenta de ondulat si e mediu. banchetul il am la un hotel scump din oras. imi este frica sa nu gresesc. dar probabil il ondulez ca doamna care ma tune pe mine a zis ca se poarta buclele anul acesta si am un mare avantaj, si cum s tunsa in scari, scara superioara mi-o ondulez usor cu un ondulator.sper sa-mi stea bine, pentru ca oricum majoritatea colegelor vor sa-si onduleze paru(la coafor), iar mie la coafor nu au ce sa-mi faa decat daca vreau coc, iar asta nu ma reprezinta.probabil asa ma aranjez. mai ales daca ai paru cred e usor, fata de cele cu parul drept care tre sa-si tna 2 zile bigudiuri in cap si o sa arati bine si nici nu te stresezi ca se indreapta vreo bucla sau ti-a mai cazut o clama din coc
alexakinder
Postat pe 31 Mai 2010 10:15
se poarta foarte mult parul ondulat..sa para cat mai natural..nu incarcat de spume si fixativ..volume,bretoane lungi..o splendoare..asa ca fetelor..nu va impopotonoti k la nunta,aratati-va cat mai mult frumusetea naturala....roberto..hair stylist.
kudika176372
Postat pe 4 Iunie 2010 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt la o rascruce....... 73 De la: 4 Martie 2013 10:35
cum se intele o fecioara cu un sagetator 3 De la: Boca 16 Ianuarie 2010 11:22
liposuctie virtuala cu Ultralipo!! 8 De la: kudika074983 15 Octombrie 2009 20:32
Va astept! 1 De la: Lyvyus 19 Aprilie 2010 13:47
curiozitate...si asta e e o moda, una noua;))) 11 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 23 Februarie 2010 14:15