Setari Cookie-uri

MATURITATE

Nu stiu daca este maturitate sau imaturitate in gandire.Am 44 de ani iar prietenul meu 33,intre noi totul decurge normal, fizic mental, prieteni si cunostintele lui ma cunosc si nu am observat retineri sau resentimente la adresa mea, desi de multe ori imi trec anumite ganduri prin cap.Mie greu mie frica el doreste sa-l prezint familiei si prietenilor mei, nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat cum sa procedez, nu vreau sa sufar dar nici el sa sufere. Stiu trebuie intelegere multa,va multumesc pentru intelegere.
kudika089851
Postat pe 2 Iunie 2010 13:50
De la: kudika089851, la data 2010-06-02 13:50:25Nu stiu daca este maturitate sau imaturitate in gandire.Am 44 de ani iar prietenul meu 33,intre noi totul decurge normal, fizic mental, prieteni si cunostintele lui ma cunosc si nu am observat retineri sau resentimente la adresa mea, desi de multe ori imi trec anumite ganduri prin cap.Mie greu mie frica el doreste sa-l prezint familiei si prietenilor mei, nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat cum sa procedez, nu vreau sa sufar dar nici el sa sufere. Stiu trebuie intelegere multa,va multumesc pentru intelegere.


si totusi?
touch_me
Postat pe 2 Iunie 2010 13:59
SI TOTUSI? ESTI SCEPTIC SAU CE SA INTELEG ?
kudika089851
Postat pe 2 Iunie 2010 14:32
acum poate nu se cunoaste diferenta de ani dintre voi dar cu timpul....va fi altfel...eu zic sa te gandesti mai bine caci ai o varsta la care trebuie sa fii matura dar din comportamentul tau reiese ca nu e asa.gaseste-ti un barbat apropiat varstei tale.
roscatika23
Postat pe 3 Iunie 2010 19:47
De la: kudika089851, la data 2010-06-02 13:50:25Nu stiu daca este maturitate sau imaturitate in gandire.Am 44 de ani iar prietenul meu 33,intre noi totul decurge normal, fizic mental, prieteni si cunostintele lui ma cunosc si nu am observat retineri sau resentimente la adresa mea, desi de multe ori imi trec anumite ganduri prin cap.Mie greu mie frica el doreste sa-l prezint familiei si prietenilor mei, nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat cum sa procedez, nu vreau sa sufar dar nici el sa sufere. Stiu trebuie intelegere multa,va multumesc pentru intelegere.



ti-e frica de mama ta ca nu-l accepta!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 20:14
la varsta ta nu'ti dai seama daca poti sa il prezinti familiei si prietenilor? ai o relatie stabila, va intelegi bine, ti se pare ca relatia are un viitor? daca da atunci ce mai astepti? faza cu diferenta de varsta o stii si tu, e o chestiune de timp... dar mai sunt si exceptii
Shhh
Postat pe 3 Iunie 2010 20:17
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-03 20:14:51
De la: kudika089851, la data 2010-06-02 13:50:25Nu stiu daca este maturitate sau imaturitate in gandire.Am 44 de ani iar prietenul meu 33,intre noi totul decurge normal, fizic mental, prieteni si cunostintele lui ma cunosc si nu am observat retineri sau resentimente la adresa mea, desi de multe ori imi trec anumite ganduri prin cap.Mie greu mie frica el doreste sa-l prezint familiei si prietenilor mei, nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat cum sa procedez, nu vreau sa sufar dar nici el sa sufere. Stiu trebuie intelegere multa,va multumesc pentru intelegere.



ti-e frica de mama ta ca nu-l accepta!?

zapacitule
miss_darine
Postat pe 3 Iunie 2010 20:19


geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iunie 2010 20:23
De la: kudika089851, la data 2010-06-02 13:50:25Nu stiu daca este maturitate sau imaturitate in gandire.Am 44 de ani iar prietenul meu 33,intre noi totul decurge normal, fizic mental, prieteni si cunostintele lui ma cunosc si nu am observat retineri sau resentimente la adresa mea, desi de multe ori imi trec anumite ganduri prin cap.Mie greu mie frica el doreste sa-l prezint familiei si prietenilor mei, nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat cum sa procedez, nu vreau sa sufar dar nici el sa sufere. Stiu trebuie intelegere multa,va multumesc pentru intelegere.


Ma uimeste ca desi iti precizezi varsta dai dovada de imaturitate la greu. In primul rand ca la o varsta ca asta stii ce vrei de la o relatie , de la o persoana , in al doilea rand ca esti un om in toata firea si nu mai ai nevoie de aprobarea lui mami si a lui tati . Tie se pare ca ti-e cam greu sa te implici mai mult in relatie , iar prezentatul la parinti nu inseamna ca iti iei vreun angajament pe viata fata de partener.Diferenta de varsta se va accentua fizic , este singurul aspect la care trebuie sa lucrezi , sa incerci sa te ingrijesti si sa te mentii . Ti-e frica de penibil si de judecatile altora .N-ar trebui sa tii cont de ele, tu traiesti cu prietenul tau , nu cu lumea din jur.

Postat pe 4 Iunie 2010 08:45
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-03 20:14:51
De la: kudika089851, la data 2010-06-02 13:50:25Nu stiu daca este maturitate sau imaturitate in gandire.Am 44 de ani iar prietenul meu 33,intre noi totul decurge normal, fizic mental, prieteni si cunostintele lui ma cunosc si nu am observat retineri sau resentimente la adresa mea, desi de multe ori imi trec anumite ganduri prin cap.Mie greu mie frica el doreste sa-l prezint familiei si prietenilor mei, nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat cum sa procedez, nu vreau sa sufar dar nici el sa sufere. Stiu trebuie intelegere multa,va multumesc pentru intelegere.



ti-e frica de mama ta ca nu-l accepta!?
Daca il pune in oala la fiert?
kudika1993
Postat pe 4 Iunie 2010 10:07
In dragoste nu conteaza virsta.Dca va iubiti cu adevarat, de ce nu? Dar mai intii de a face pasul decisiv, mai gindeste si si vb si cu el la modul cel mai serios.Eu una as avea retineri..
kudika098645
Postat pe 15 Iunie 2010 09:21
Perfecta dreptate ai scorpio67 !!!!!...bine punctat ...va doresc la toti o seara faina alaturi de cei dragi voua !!!!

Postat pe 17 Iunie 2010 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 64 De la: GODZILA 23 Noiembrie 2011 17:58
Polemici fel de fel... 9 De la: geo_x 30 Iulie 2009 17:53
baietii 21 De la: copacelul 29 Mai 2009 22:53
Schimb de link-uri 1 De la: hannahmiriam 30 Noiembrie 2009 14:14
sa vb despre operatii 5 De la: lil_devil 18 Martie 2009 00:49