Setari Cookie-uri

nu stiu sigur daca imi iubesc iubitul:(

poate o sa va impovarez cu problema mea,dar simt nevoia sa vb cu cnv,asa k am considerat k e cel mai bun mod prin care ma pot descarca.am un iubit mai mare cu 3 ani dekt mn,eu am 16,el are 19.nu stau de prea mult timp cu el,5 luni,insa pot spune k l-am iubit,si (cred k) inca il iubesc mai mult dekt pe oricine,mai mult dekt pe mama,mai mult dekt pe tata.tipul e superb,e genul ala dupa kre sunt moarte fetele.vreau sa mentionez k e primul meu iubit,oare de asta simt asta pt el???sau oare e doar o iluzie k il iubesc?m-am purtat urat cu el prima luna,apoi super frumos,iar in ultimul timp k dracu............cu toate k stam in acelasi oras nu ne-am intalnit de aproape 14 zile.....si de fiecare data cand zice sa ne intalnim,bag tot felul de motive...............nu vreau sa il pierd,ajutati-ma,va rog!dak aveti situatii similare,contactati-ma pe forum,pls
kudika195541
Postat pe 12 Iunie 2010 12:45

te caut eu acum pe forum, tu unde esti?
baba_cloanta
Postat pe 13 Iunie 2010 09:29
maaaaa iubesteeeeeee femeileeeeeeee siiiii ieeeeeeeeee moarte dupe mineeeeeeeee
ps. tare faza cu il iubesc mai mult decat pe mama si pe tata
miss_darine
Postat pe 13 Iunie 2010 10:56
De la: miss_darine, la data 2010-06-13 10:56:08maaaaa iubesteeeeeee femeileeeeeeee siiiii ieeeeeeeeee moarte dupe mineeeeeeeee
ps. tare faza cu il iubesc mai mult decat pe mama si pe tata




tare faza, intr-adevar , deh...la 16 ani se mai confunda
marierose
Postat pe 13 Iunie 2010 11:04
De la: kudika195541, la data 2010-06-12 12:45:36poate o sa va impovarez cu problema mea,dar simt nevoia sa vb cu cnv,asa k am considerat k e cel mai bun mod prin care ma pot descarca.am un iubit mai mare cu 3 ani dekt mn,eu am 16,el are 19.nu stau de prea mult timp cu el,5 luni,insa pot spune k l-am iubit,si (cred k) inca il iubesc mai mult dekt pe oricine,mai mult dekt pe mama,mai mult dekt pe tata.tipul e superb,e genul ala dupa kre sunt moarte fetele.vreau sa mentionez k e primul meu iubit,oare de asta simt asta pt el???sau oare e doar o iluzie k il iubesc?m-am purtat urat cu el prima luna,apoi super frumos,iar in ultimul timp k dracu............cu toate k stam in acelasi oras nu ne-am intalnit de aproape 14 zile.....si de fiecare data cand zice sa ne intalnim,bag tot felul de motive...............nu vreau sa il pierd,ajutati-ma,va rog!dak aveti situatii similare,contactati-ma pe forum,pls


si pana la urma concluzia?
am inteles k nu ti-a placut..dar iti place.. si pana la urma...?
si dak e frumos..inseamna..ca si te numeri printre cele "care mor dupa el".....
e mai mare decat tine..nu crezi k e altcv?...?sex?..nu crezi k ar astepta?nu stiu..presupun?
baga motive si pleaca..din oras...naiba..il placeai..te-ai purtat urat..apoi..frumos..apoi..crezi k el sta dupa toane?
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 11:07
Vai de mine da ce problema complicata .Deci ceia ce e de inteles cel putin din punctul meu de vedere din ce ai scris tu acolo e ca :
Ti-a placut de unu pentru ca e frumos (si are multe admiratoare) Si l-ai iubit dupa cum zici,dar acum nu mai esti sigura de ceia ce simti pentru el..si ai inceput sa-i faci "faze"..dar totusi nu vrei sa-l pierzi ,te cam contrazici singura aici. .
Nu prea stiu cum am putea noi sa-ti fim de ajutor..adica gandeste-te titlul topicului tau e: "Nu STIU SIGUR DACA IMI IUBESC IUBITUL" ,adica ori e iubit si il iubesti ...ori mai bine suna :"NU STIU DACA IMI IUBESC PRIETENUL" ....nah asta e o parere personala.
Deci eu am 17 ani..si nu prea sunt in masura sa-ti dau un sfat ca nici eu nu sunt foarte experimentata...si o mai dau in "bara" .Dar in cazul tau depinde daca exista vri-un motiv pentru care tu ai inceput sa te porti cu el "ca dracu"..poate a foat doar atractie intre voi..iar acum dupa 5 luni dispare...din partea ta..dar presupun ca din partea lui se intensifica ....Sau poate te-ai plictisit pur si simplu de el. .Din cati baieti am cunoscut eu personal...am tras o concluzie ..(desi depinde de la baiat,la baiat) - Nu ITI V-A SUPORTA TOANELE PREA MULT.Daca vede ca cauti mereu motive...iti v-a zice la un moment dat ca s-a terminat ( propria experienta )
Ce e cel mai bine pentru tine acum e sa :Iti iei cea mai buna prietena sa-i ceri parerea...sa-i zici tot ce simti...sa analizati impreuna relatia ta...pentru ca ea fiind prietena ta,iti cunoaste caracterul mai bine decat noi...cei de pe forum..si cred ca e singura in masura sa te ajute sa iei o decizie in ceia ce-l priveste.
Dar oricum daca nu l-ai vazut de 2 saptamani si nici nu simti nevoia sa o faci..din asta denota ori ca esti confuza..ori ca ti-a cam scazut interesul fata de el .
SFAT: Nu e implica emotional extrem de tare...el e baiat si inca nu 3 ani mai mare decat tine...(deci are multa experianta pe langa tine) si deci v-a trece mai usor peste o despartire decat o fac de regula fetele.
aNcUtA_p
Postat pe 24 Iunie 2010 12:50
si eu mai minteam la 16 ani...dar de iubit nu am iubit pe nimeni...
in loc sa-ti vezi de bautura si tigari...te uiti dupa lesinati

ba da ce probleme existentiale au copiii astia...
alina_constantin88
Postat pe 24 Iunie 2010 12:58
De la: kudika195541, la data 2010-06-12 12:45:36poate o sa va impovarez cu problema mea,dar simt nevoia sa vb cu cnv,asa k am considerat k e cel mai bun mod prin care ma pot descarca.am un iubit mai mare cu 3 ani dekt mn,eu am 16,el are 19.nu stau de prea mult timp cu el,5 luni,insa pot spune k l-am iubit,si (cred k) inca il iubesc mai mult dekt pe oricine,mai mult dekt pe mama,mai mult dekt pe tata.tipul e superb,e genul ala dupa kre sunt moarte fetele.vreau sa mentionez k e primul meu iubit,oare de asta simt asta pt el???sau oare e doar o iluzie k il iubesc?m-am purtat urat cu el prima luna,apoi super frumos,iar in ultimul timp k dracu............cu toate k stam in acelasi oras nu ne-am intalnit de aproape 14 zile.....si de fiecare data cand zice sa ne intalnim,bag tot felul de motive...............nu vreau sa il pierd,ajutati-ma,va rog!dak aveti situatii similare,contactati-ma pe forum,pls



...draga, cred ca nimeni nu te intelege....nici u nu sti ce vrei.....ba e frumos de mor fetele dupa el, ba nu-l vrei, ba la-i vrea....ba il iubesti mai mult decat tata si mama...... ..va rog incercati sa afisati subiecte serioase nu povesti pentru copii....pt astea sunt parintii
ionelyizza
Postat pe 24 Iunie 2010 13:51
intreaba`le pe celelalte iubite ale lui.
SilverMask
Postat pe 24 Iunie 2010 15:43
lasa ca vine ea iubirea
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Iunie 2010 19:00
complicata fata la varsta asta nici o relatie nu e sigura, defapt nu l-ai vazut de 14 zile dar il iubesti. asta e tare . daca l-ai iubi ti-ar fi dor daca nu l-ai vedea o zi, nu 14
clau19
Postat pe 25 Iunie 2010 00:45
Dãããããã asa am zis si eu ...ca tine ..cum sa iubesti pe cineva dsr sa-l eviti timp de 14 zile ....citeste si tu fata ce scriem noi pe aicea si explica-ne cum sta "trebile" ca ne simtim "confuzionati " Prietenul meu e plecat din oras de 3 zile si desi suntem impreuna de doar 2 luni...mi-e extrem de dor de el...si lui de mine cred..ne sunam zilnic si stam la taclale .. dar tot mi se pare greu greu de suportat.O si avem amandoi 17 ani...si in nici un caz nu ne iubim (INCA) adica am inceput sa tinem unul la altul...DECI CONCLUZIE: Eu nu il iubesc dar tot imi lipseste
aNcUtA_p
Postat pe 25 Iunie 2010 02:12
De la: kudika195541, la data 2010-06-12 12:45:36poate o sa va impovarez cu problema mea,dar simt nevoia sa vb cu cnv,asa k am considerat k e cel mai bun mod prin care ma pot descarca.am un iubit mai mare cu 3 ani dekt mn,eu am 16,el are 19.nu stau de prea mult timp cu el,5 luni,insa pot spune k l-am iubit,si (cred k) inca il iubesc mai mult dekt pe oricine,mai mult dekt pe mama,mai mult dekt pe tata.tipul e superb,e genul ala dupa kre sunt moarte fetele.vreau sa mentionez k e primul meu iubit,oare de asta simt asta pt el???sau oare e doar o iluzie k il iubesc?m-am purtat urat cu el prima luna,apoi super frumos,iar in ultimul timp k dracu............cu toate k stam in acelasi oras nu ne-am intalnit de aproape 14 zile.....si de fiecare data cand zice sa ne intalnim,bag tot felul de motive...............nu vreau sa il pierd,ajutati-ma,va rog!dak aveti situatii similare,contactati-ma pe forum,pls


il iubesti mai mult decat pe ai tai? la varsta ta nu stii ce este iubirea...mai ales k , compari ce simti pt el cu ce simti pt ai tai. niciodata nu se compara iubirea fata de parinti cu cea pt un iubit..este cu mult peste..dar ma rog, poate peste vreo 2-3 ani asa o sa realizezi. nu poti spune ca iubesti pe cineva daca il placi f mult...nu stii cum se manifesta iubirea si ce inseamna cu adevarat...
FRN
Postat pe 25 Iunie 2010 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vise ciudate 3 De la: kudika108216 27 Iulie 2010 01:21
http://kudika.ro/KLI-SB 1 De la: zavarov 26 Mai 2010 22:56
ciorba reincalzita ..acelasi gust?? in dragoste ma refer 28 De la: dragonflynewstyle 16 Iunie 2011 22:25
Va rog ajutati-ma!!! 3 De la: baba_cloanta 16 Iunie 2010 12:35
buna fetelor am nevoie de parerile voastre 5 De la: ade_adela06 25 Mai 2010 21:29