Setari Cookie-uri

crema depilatoare

fetelor, am o problema mai aiurea despre care n-am citit nicaieri. Eu de obicei nu folosesc crema depilatoare, pt ca ultima data cand am folosit, acum mai mult de vreo 5 ani, m-am iritat, asa ca am renuntat. Vara aceasta am zis sa incerc din nou. Am citit prospectul, am aplicat crema pe o portiune mica mai intai, ca asa era specificat acolo, am asteptat 10 minute si cand sa indepartez....surpriza! nu s-a luat nici macar un fir de par! voua vi s-a intamplat asa ceva vreodata?
nikki01
Postat pe 13 Iunie 2010 18:30
De la: nikki01, la data 2010-06-13 18:30:01fetelor, am o problema mai aiurea despre care n-am citit nicaieri. Eu de obicei nu folosesc crema depilatoare, pt ca ultima data cand am folosit, acum mai mult de vreo 5 ani, m-am iritat, asa ca am renuntat. Vara aceasta am zis sa incerc din nou. Am citit prospectul, am aplicat crema pe o portiune mica mai intai, ca asa era specificat acolo, am asteptat 10 minute si cand sa indepartez....surpriza! nu s-a luat nici macar un fir de par! voua vi s-a intamplat asa ceva vreodata?


Da , Sunt expirate dar se schimba data pe ambalaj.Apeleaza la ceara e mai sanatos .

Postat pe 13 Iunie 2010 18:34
m-am facut de doua ori cu crema depilatoare dar nu mi s-a intamplat nimic neobijnuit ...eu am asteptat 20 de min .. poate ai stat prea putin sau crema nu era buna
BettyBeatric
Postat pe 13 Iunie 2010 18:35
eu folosesc benzi depilatoare veet si sunt ok,nici nu m'a iritat si "curata"tot.........bafta!
sweet_heart
Postat pe 13 Iunie 2010 18:39
Depinde ce fel de crema ai folosit,de 2 ani folosesc asa cv,isi face treaba foarte bine si nu irita..
Foloseste crema de la "farmec",ii in jur de 1o lei,ai grija la data expirarii...
Nu te uita pe cutie ci pe tubul de crema....mi s`a intamplat sa gasesc data expirarii diferita pe ambele(cutie,tub)..
darklady19
Postat pe 13 Iunie 2010 20:43
De la: sweet_heart, la data 2010-06-13 18:39:12eu folosesc benzi depilatoare veet si sunt ok,nici nu m'a iritat si "curata"tot.........bafta!
............sorry eu vb de ceara ........dar am folosit si crema si nu prea e multumitoare nici pt mn
sweet_heart
Postat pe 13 Iunie 2010 20:57
Draga Nikki eu iti recomand sa lasi la o parte crema depilatoare. Este de departe cel mai nociv produs de epilat, de aceea te si iritai mult mai rau decat daca apelai la ceara sau orice alta metoda de epilat. Gandeste-te numai ce trebuie sa contina pentru a-ti topi firul de par, pentru ca asta face.

Eu personal folosesc o ceara pe baza de zahar de la Parissa. Imi place mult mai mult decat ceara normala pentru ca este mult mai sanatoasa (este organica), este lavabila si nu am irita atat de mult. Daca ai o piele mai sensibila este ok sa o folosesti (te asigur ca pielea ta ramane la locul ei, doar firele dispar). Si sa nu uit de miros...zahar caramelizat..iti vine sa o mananci
monica_s23
Postat pe 13 Iunie 2010 22:05
Cea de la gerocossen e super buna, se gaseste mai greu pt ca in general au benzi mai mult, dar crema e super, e o suta si ceva un tub si se gaseste in farmacie, indeparteaza bune parul si nu irita bafta
oana84onutza
Postat pe 27 Iunie 2010 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rusinea si epilatul inghinal!!!! 4 De la: kudika513739 20 Mai 2012 22:47
Capilare sparte de la epilatul cu ceara, vanatai... 4 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:46
Cele mai bune preturi din Oradea la bronzare organica 3 De la: Indiana_Jones 18 Octombrie 2011 12:26
Epilare cu zahar 4 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:41
Buna ziua. Asa dori sa stiu daca a folosi 6 De la: Camelia_08 26 Noiembrie 2011 14:37