Setari Cookie-uri

nu mai inteleg ce vrea

buna tuturor!

am o mare nelamurire legata de un baiat cu care vb la tel si pe mess de vreo 6 luni.
povestea incepe cam asa: el este din giurgiu si eu din bucuresti. vine in timpul facultatzi in bucuresti dar avant timpul f ocupat aman2 , pana acum nu am reusit sa ne vedem. tin sa mai mentionez k tatal lui(vitreg) cu tatal meu (vitreg) sunt veri f indepartatzi.
totul a inceput de cand am facut schimb de numere de tel ..la inceput a incercat sa ma cucereasca adresandu mi cuv frumoase, cerandu mi sa i trimit sms fr inainte de a adormi etc, si insista sa ne vedem dar eu nu puteam fiind f incarcata cu alte treburi.printre multe discutzii i-am zis k dak ar fii vreodata k soarta sa ne aduca in asa fel incat sa fim impreuna eu m as gandi de 10 ori inainte la ceea ce urmeaza sa fac ptr k e din fam si ar fii urat sa stie toata lumea de noi si apoi rel sa nu mearga si sa iasa tot felul de discutii. probabil chestia asta la ambitionat ..k sa vada dak ma tin de cuv si a inceput sa ma testeze (testarile tot continua si acum) in final a reusit sa ma faca sa ma gandesc mai mereu la el prin comportaneltul lui disociat adik are zile in care imi vb k si cum ar vrea cv de la mn, ar vrea sa fie cv intre noi si alte zile in care nu as insemna nimik ptr el (nu imi rsp la tel,sms sau imi rsp sec}. ma intrebat dak il plac si dak tin la el ..i am zis k din cat il cunosc imi place dar de tinut ..e prea greu sa tzi la cnv pe care nu l ai vazut, probabil doar imi pasa. si mi a zis k la fel simte si el (asta intr un moment de sinceritate,lasand jocu la oparte) in ultima perioada eu nu l am mai cautat si 2 zile nu am mai vb cu el ..si in final ma sunat sa ma certe k dc nu il mai caut, nu ii mai dau sms, era f indignat si a inceput sa ma intrebe dak mi am facut gagic, dak l am acc pe un baiat care tot voia sa fie cu mn si pe care el e gelos. in week asta am fost la tzara la gr prin insistentzelelei zicandumi k dak vin ...o sa vina la curte la mn sa ma vada si in ziua resp nu mi a rsp de loc la tel ...si nici la sms abia seara sa gandit sa mi raspunda dupa ce l am facut "las' k nu are cu ce sa vina k nu are masina acasa si k sa ma duc eu la el.

acum ..intrebarea este "CE VREA BAIATU ASTA DE LA MINE??" k m am saturat sa se tot joace cu mn ...el zice k inca nu e hotarat de ceea ce vrea si k de asta se poarta asa. si k dilema cea mai mare pe care o are el sunt parintzii familia {zice k prin aliantza ..nu prea ar fii bn sa fim imp dar eu nu sunt de aceeasi parere ptr k nu ne leaga nimik} dar intr un moment de gelozie mi a cerut direct sa fiu iubita lui ceea ce mi sa parut putzin deplasat si o intrebare pusa datorita constrangerii. si nici nu stiu cum sa reactionez eu, adik ce sa fac cum sa ma comport sai arat k vreau sa fiu cu el sau sa fiu rezervata si sa l ast pana se decide ? cum sa fac si ce sa fac :D:D???
raluca007
Postat pe 14 Iunie 2010 18:21
Buna, mi se par un deja-vu povestile noastre...
Sincer, nu cred ca ar trebui sa-ti pui atatea probleme legat de asa zisa voastra relatie de rudenie...... si crede-ma fiecare are problemele lui si nu are timp sa se gandeasca la altii........Deci, daca ve-ti fi impreuna vor fii multi care vor zice tare ce frumosi sunteti impreuna si la fel de multi care vor gandi contrariul........
UN baiat poate vraji foarte bine la telefon sau pe mess si cand ajungeti fata in fata..... rupe-ti un pic din timpul tau si intalneste-te cu el.......... poate vei reusi sa gasesti mai multe raspunsuri asa........
Si inca un pont.......te intrebi de ce nu a venit la intalnirea din sat?!!?? dar tu ti-ai facut timp sa te intalnesti cu el la oras?!? Fiecare miscare de a ta e copiata si iti este intoarsa.... Pe romaneste " plateste cu acceasi moneda"......
PE scurt intalneste-te cu el si cred ca te vei hotari mai usor....... BAFTA!
ioana_r31
Postat pe 15 Iunie 2010 09:09
ioana daca vrei sa vorbim mai multe ..k si asa avem vietzi asemanatoare...uite id meu mir_r18 :D si multumesc ptr sfat:*
raluca007
Postat pe 15 Iunie 2010 10:02
si cate stele ai luat la testele astea? de ex la coliziune frontala?

deci...trebuie sa va intalniti....pt prima si ultima oara....
_oktober_
Postat pe 15 Iunie 2010 10:49
Eu cred ca el cauta ceva de la tine.Dupa cel va obtine, nu te va mai cunoaste.Asa ca grija mare.Ar mai putea fi si influenta parintilor, dar e putin probabil.IIplace sa se joace cu tine pina ii cazi in capcana.Sa te porti mai indiferenta cu el mai rece.Sa nu te creada fraera.
kudika098645
Postat pe 18 Iunie 2010 15:49
Buna sa nu te iei dupa toti ce iti spun numai daca tu doresti sa il cunosti si sa il vezi in realitate intalniti-va,noi nu iti putem da decat sfaturi in locul tau nu se poate pune nimeni , dar mediteaza inainte de a face un lucru gandestete ca in timpul ala cat nu iti raspunde la sms si telef ceva face ori te testeaza ,ori iti ascunde ceva .Una este sa vezi un baiat pe ecran si alta este sa il vezi in realitate sa il vezi cum se comporta cu tine, sa te uiti atenta la mimica fetei si gesturile pe care le face daca o sa va intalniti ca deobicei cam astea il tredeaza pe un om cand doreste sa minta sau sa ascunda ceva. Atat tu cat si el parerea mea sunteti indecisi pentru ca iti pui intrebarea( oare sa fiu cu el sau nu)hotarastete si pune-ti cap la cap sentimentele ,nu are rost sa va pacaliti unul pe altul atat el cat si tu trebuie sa reflectezi asupra faptelor inainte de a mai face vreun pas.Succes pe mai departe si mult noroc.
gdeia
Postat pe 21 Iunie 2010 10:33
pentru "mamica" care isi face planuri sa economiseasca banuti pentru viitorul copilului. mai bine investeste banii azi in educatia plodului sa fii sigura ca stie sa scrie peste ani!!!
nicolla03
Postat pe 27 Iunie 2010 23:28
Pai...voi in momentul de fata aveti doar o relatie virtuala, sa inteleg... Nu stiu ce sa zic... Sa pierdeti atata timp din viata (jumatate de an) cu o relatie virtuala, cand va puteati cunoaste direct si personal, mi se pare exagerat! Pe mine personal, genul asta de relatii nu prea ma incanta, pentru ca de cele mai multe ori nu duc nicaieri....si-ti mai pierzi si timpul... Eu zic sa-ti faci cateva zile libere si sa te duci sa-l cunosti, pentru ca asa nu ajungeti nicaieri (stiu eu ce-ti spun ). Daca iese ceva, bine... Daca nu, iarasi bine... Dar asa...trece viata! In afara de asta, pe internet nu ai cum sa-ti dai seama cum e persoana resepectiva cu adevarat si daca ti-ar placea de ea si in realitate. Poate ca el are deja pe cineva si pe tine te tine doar asa, de distractie...ca sa mai schimbe o vorba...
Micael
Postat pe 28 Iunie 2010 13:32
ce dileme au unii Sincer ? Lasa-l, sterge-i nr de tel, incearca sa uiti de el si iesi in oras cu tipul ala pe care este el gelos! La barbatii nu merge cu ultimatum, ei isi "revin in fire" numai cand constientizeaza ca sunt pe punctul de a pierde ceva important, in cazul de fata, femeia la care tin. Iar daca dupa asta nu te cauta si nu iti propune o relatie pe bune, fara joculete de adolescenti, atunci draga mea... nu insemni nimic pentru el. Nici macar nu te place suficient ca sa iti acorde o sansa. Sa-ti acorde timp....
Georgiana77
Postat pe 28 Iunie 2010 21:10
" in week asta am fost la tzara la gr prin insistentzelelei"
leleeeee complicata treaba!
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenie intre o fata si un baiat 36 De la: miss_darine 23 Noiembrie 2009 20:58
sunt atrasa de prietenul fostului meu iubit 10 De la: merika 1 Septembrie 2011 08:59
eu sau el... 9 De la: elena_samy86 2 Iunie 2009 12:26
cum ii dai de inteles? 7 De la: kudika081856 2 Martie 2013 00:01
Se pot lega relatii serioase prin intermediu netului 44 De la: brainstitch 1 Februarie 2010 15:31