Setari Cookie-uri

Nu inteleg ce simte si ce vrea!

Am un prieten foarte bun, cu care ma inteleg foarte bine si ne ajutam la aproape orice. De multe ori iesim din aria prieteniei si batem apropouri mai putin civilizate, in sensul in care vorbim despre teme sexuale, dar niciodata nu trecem la altceva. Cu timpul am inceput sa tin la el mai mult decat la un prieten, mai apoi m-am indragostit de el. Pare simplu, dar intr-un fel sunt sigura ca lui ii place de prietena mea cea mai buna care la randul ei e foarte buna prietena cu el deoarece suntem un grup. Acum cateva zile ea a anuntat ca va pleca in strainatate definitiv, iar el dupa cateva minute a inceput sa planga si s-a simtit oribil toata ziua. Cel mai ciudat e faptul ca a plans, cu toate ca ea nu va pleca ci si-a dat doar importanta (vrea mereu sa fie bagata in seama, lingusita, iubita, o mironosita si jumatate, nu stiu cum o pot considera prietena) dar el a plans pt ea. De multe ori se imbratiseaza foarte romantic, dar nu pot sa spun ca nu face acceleasi lucruri si cu mine, tocmai de asta m-am indragostit de el, pt ca se comporta foarte ok si stie sa te faci sa te simti minunat. Se comporta asa si nu stiu ce vrea si ce naiba simte! Urasc cand e tandru cu ea, dar nu ma deranjeaza cand e asa cu mine :)) Adevarul e ca el nu stie ca sunt indragostita de el, dar nu mi-am dat deloc silinta sa nu-i arat, deci sunt sigura ca intr-o masura stie si el acest lucru. Dar pe mine m-am durut foarte tare ca a plans pentru ea cand nu merita asa ceva!
V-as multumi daca as primi niste sfaturi de la voi, pt ca deja eu m-am saturat de situatia asta. El cu siguranta nu stie ce vrea!
kudika_andreea_deea
Postat pe 15 Iunie 2010 15:29
De la: kudika_andreea_deea, la data 2010-06-15 15:29:10Am un prieten foarte bun, cu care ma inteleg foarte bine si ne ajutam la aproape orice. De multe ori iesim din aria prieteniei si batem apropouri mai putin civilizate, in sensul in care vorbim despre teme sexuale, dar niciodata nu trecem la altceva. Cu timpul am inceput sa tin la el mai mult decat la un prieten, mai apoi m-am indragostit de el. Pare simplu, dar intr-un fel sunt sigura ca lui ii place de prietena mea cea mai buna care la randul ei e foarte buna prietena cu el deoarece suntem un grup. Acum cateva zile ea a anuntat ca va pleca in strainatate definitiv, iar el dupa cateva minute a inceput sa planga si s-a simtit oribil toata ziua. Cel mai ciudat e faptul ca a plans, cu toate ca ea nu va pleca ci si-a dat doar importanta (vrea mereu sa fie bagata in seama, lingusita, iubita, o mironosita si jumatate, nu stiu cum o pot considera prietena) dar el a plans pt ea. De multe ori se imbratiseaza foarte romantic, dar nu pot sa spun ca nu face acceleasi lucruri si cu mine, tocmai de asta m-am indragostit de el, pt ca se comporta foarte ok si stie sa te faci sa te simti minunat. Se comporta asa si nu stiu ce vrea si ce naiba simte! Urasc cand e tandru cu ea, dar nu ma deranjeaza cand e asa cu mine :)) Adevarul e ca el nu stie ca sunt indragostita de el, dar nu mi-am dat deloc silinta sa nu-i arat, deci sunt sigura ca intr-o masura stie si el acest lucru. Dar pe mine m-am durut foarte tare ca a plans pentru ea cand nu merita asa ceva!
V-as multumi daca as primi niste sfaturi de la voi, pt ca deja eu m-am saturat de situatia asta. El cu siguranta nu stie ce vrea!




De unde ti-ai dat tu ca *el  cu siguranta nu stie ce vrea* ? poate ca el stie mai mult ca sigur ce vrea .. se poarta frumos cu ambele sa vada care pica prima ...sau daca nu a zis clar ca te place pe tine , inseamna ca nu stie ce vrea ???

intrebarea e tu stii ce vrei ?

Si ce asa greu de vazut ce vrea ? asteapta sa plece fata aia si te lamuresti tu pe urma care-i treaba
Daca te cauta si te invita undeva si ti propune sa fii prietena lui , ok,!
Daca nu , nu ti mai face planuri in capul tau degeaba , te vede doar ca o amica, si daca vroia sa te aiba prietena , zicea el ceva pana acuma. Daca nu zice nimic inseamna ca nu e cazul asa ca nu mai visa cai verzi pe pereti .
Retine ca nu exista baiat timid, exista doar neinteresati de persoana. Orice tip cat e de bleg in viata de zi cu zi are idei si energie cand vrea sa impresioneze o fata care -i place . Daca nu face nimic, inseamna ca nu are nicio intentie si gata. Neeeext !
kudika052198
Postat pe 23 Iunie 2010 11:08
In primul rand e un fatalau, scuze de expresie, un barbat nu plange ca pleaca una in strainatate, cu atat mai mult ar fi bine sa te gandesti dc merita efortul, cand lui ii gurg lacrimi ca pleaca alta...lumea e plina de barbati, trebuie doar sa astepti exista pentru fiecare o pereche
stefanv
Postat pe 23 Iunie 2010 17:07
ai zis parere..
avansez la sfat
nu cred k tipa aia e asa prietena, pt ca de fapt tu, nu prea existi cand e tipa aia in jur, deoarece vrea atentie-asa reiese
dak tu stii ca ea nu va pleca..si el boceste dupa ea..nu ti-e clar?sau tb pe litere?
si se comporta "egal" pt ca voi..ati fi egale...din exterior...adica, fete..nu cred k se deranjaza cu baietii asa..dak nu erati voi, poate la fel se comporta si cu alte...si erau altele in postura ta..
mi se pare ca ar trebui sa vorbesti cu el..fara nimeni..si asa..cu apropouri..poate-poate ajungeti la un numitor comun
dragon_fly88
Postat pe 23 Iunie 2010 17:14
Scuza`ma ca te intreb , dar ce varsta aveti???
SilverMask
Postat pe 24 Iunie 2010 15:31

cu siguranta si ptr tine ar fii plans daca erai in situatia de a pleca afara.Lasa jena si spune-i ce simti ptr el , da-i de inteles cumva , vezi daca vrea un viitor cu tine , lasa barierele jos , nu cred ca te va refuza .
banalulanonim
Postat pe 24 Iunie 2010 17:48
De la: kudika_andreea_deea, la data 2010-06-15 15:29:10Am un prieten foarte bun, cu care ma inteleg foarte bine si ne ajutam la aproape orice. De multe ori iesim din aria prieteniei si batem apropouri mai putin civilizate, in sensul in care vorbim despre teme sexuale, dar niciodata nu trecem la altceva. Cu timpul am inceput sa tin la el mai mult decat la un prieten, mai apoi m-am indragostit de el. Pare simplu, dar intr-un fel sunt sigura ca lui ii place de prietena mea cea mai buna care la randul ei e foarte buna prietena cu el deoarece suntem un grup. Acum cateva zile ea a anuntat ca va pleca in strainatate definitiv, iar el dupa cateva minute a inceput sa planga si s-a simtit oribil toata ziua. Cel mai ciudat e faptul ca a plans, cu toate ca ea nu va pleca ci si-a dat doar importanta (vrea mereu sa fie bagata in seama, lingusita, iubita, o mironosita si jumatate, nu stiu cum o pot considera prietena) dar el a plans pt ea. De multe ori se imbratiseaza foarte romantic, dar nu pot sa spun ca nu face acceleasi lucruri si cu mine, tocmai de asta m-am indragostit de el, pt ca se comporta foarte ok si stie sa te faci sa te simti minunat. Se comporta asa si nu stiu ce vrea si ce naiba simte! Urasc cand e tandru cu ea, dar nu ma deranjeaza cand e asa cu mine :)) Adevarul e ca el nu stie ca sunt indragostita de el, dar nu mi-am dat deloc silinta sa nu-i arat, deci sunt sigura ca intr-o masura stie si el acest lucru. Dar pe mine m-am durut foarte tare ca a plans pentru ea cand nu merita asa ceva!
V-as multumi daca as primi niste sfaturi de la voi, pt ca deja eu m-am saturat de situatia asta. El cu siguranta nu stie ce vrea!





cel mai bn ar fii sa-i spui ce simti pentru el!!!Eu cred k tu nu stii ce vrei!!!Succes si poate ne spui si noua ce decizie ai luat!!!
BabytzaDolc3
Postat pe 24 Iunie 2010 21:58
de ce-l numesti prieten bun cand tu de fapt il iubesti?sau altfel spus de ce ai da tu o prietenie adevarata pe o poveste de iubire care ar putea sa tina f putin?
nush ce as putea sa iti spun eu tie,dragoste cu sila nu prea merge...ar trebui sa fi f atenta la expresia fetei lui atunci cand te vede,sa vezi daca te vede doar ca pe o prietena sau ca pe ceva mai mult sau incearca sa rupi legatura cu el o perioada ca sa vezi ce simte cand nu te vede???prin cuvinte parca mi-e un pic frik sa nu pici de fraiera ca sa-i spui ce simti........
ella_pustoaik
Postat pe 25 Iunie 2010 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a 38 De la: coldwind 4 Februarie 2010 14:43
vopsitul parului 232 De la: anamariab1 23 Noiembrie 2014 02:06
ce sa cred? 14 De la: nirvana_cukramel 8 Februarie 2009 00:40
marire de buze 11 De la: aztid 4 Iulie 2009 18:11
Exista vampiri???? 191 De la: laramira 18 Ianuarie 2010 09:03