Setari Cookie-uri

marirea sanilor prin implant cu grasime proprie

Voi stiti cumva unde se poate face un implant cu grasime prorpie (din fese sau de pe burtica sau coapse) la nivelul sanilor, pt marirea acestora? As vrea un doctor bun si sa stiu daca e dureros si chinuitor... Stiu ca orice operatie doare si impune o recuperare etc., insa as vrea sa stiu de la cineva care a trecut prin asta cat e de dureroasa...
allyna_healthy
Postat pe 24 Aprilie 2008 14:15
Draga allyna, eu mi-am marit sanii dar prin implanturi mamare. Am avut norocul sa ajung la un medic chirurg extraordinar pe care il recomand cu caldura oricui ma intreaba. Si anume Andrei Martin de la Cluj. Daca dai un search pe google il gasesti. Sunt sigura ca el iti poate raspunde si la aceasta intrebare vis-a-vis de implanturile cu grasime proprie. Succes si poti sa-mi scrii linistita pe norahsobolu@yahoo.com daca mai ai intrebari si crezi ca te pot ajuta.
norahjones
Postat pe 25 Iunie 2008 08:57
mercic mult de sfaturi, mai ales ca vin din experienta ci nu din auzite. o sa il contactez in vara asta, abia astept!!!
allyna_healthy
Postat pe 2 Iulie 2008 14:13
Eu mi-am marit sanii cu implant mamar. clinica LASERMED, doctorul NITESCU CRISTIAN, un doctor excelent, nu am avut dureri, semnele sunt foarte discrete.
kukla
Postat pe 1 Februarie 2009 09:16
buna!
kukla cat te-a costat interventia?
ali79na
Postat pe 1 Februarie 2009 14:11
2500 Euro, dar merita fiecare eurocent.Arata superb, daca n-ai sti ai zice ca sunt naturali, nu ma dor, nu m-au durut niciodata.daca esti interesata cum decurge interventia, spune-mi si am sa-ti spun si arat tot ce vrei sa sti.
kukla
Postat pe 1 Februarie 2009 17:19
buna kukla
m-ar interesa mai multe detalii privind interventia
cat ai stat internata?
ce fel de anestezie ti-au facut?
tot ce tine de operatie!
merci mult!
ali79na
Postat pe 2 Februarie 2009 17:24
nu am stat internata decat 1 zi, m-au operat intr-o seara pe la 18 si a doua zi am plecat acasa.anestezia este generala, deci dormi si habar n-ai de ce se intampla cu tine. dupa anestezie nu ai nici un fel de stare de greata sau ameteala, echipa operatorie este una foarte buna. eu nu aveam deloc sani, eram undeva la 0, in conditiile in care am 1.80cm, asa ca eram tocmai buna pentru implant. implantul are forma anatomica, este cea mai buna forma pentru ca nu exista riscul sa se lase.dupa operatie in primele 3 saptamani24 h/24 h porti un corset pe care ti-l dau ei, si dupa 3 saptamani il poti 12 h/12h.iar durerea este ca o febra musculara sau ca o arsura in momentul in care te sprijini in maini sa te ridici.daca mai vrei sa sti detalii iti stau la dispozitie.
kukla
Postat pe 3 Februarie 2009 19:18
buna tuturor..am si eu o intrebare ...la cat se ridica costurile implanturilor mamare ? va rog sa imi raspundeti...va pup
healthy010408
Postat pe 20 Decembrie 2009 10:34
buna
si eu mi-am facut o ,operatie de marire a sanilor si vil recomand c cea mai mare placere pe domnul doctor CALIN DOBOS un medic extraodinar de bun http://www.clinicahyperion.ro/ cele mail multe detalii le gasitzi pe site va pup si ganditiva de 20 de ori inainte sa va duceti la un medic de genul lu marek valcu ...........care face .....o treba de 2 bani bafta
misha88
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:11
De ce nu incerci cu Macrolane, acid hialuronic special conceput pentru marirea sanilor cu 1-2 cupe. Asa scapi de implant si e mai natural. Si-a facut o prietena la doctorul morad Iancu si acum vreau sa-mi mai adaug si eu volum la polul superior al sanului. Stiu ca pretul difera in functie de cata substanta se injecteaza. Ti-l recomand cu caldura, la el mi-am facut si botox la niv fruntii si e un tip tanar la curent cu noutatile si iti explica detaliat ce vrei sa stii, asta mi-a placut.
ParisLove
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:56
hei kudika068475!
am aflat de curand de macrolane [de nici 2 zile] si oricat incerc sa aflu ceva mai concret, o clinica, preturi etc, nu gasesc nimic. si am zis ca hai sa iti scriu, poate, chiar daca a trecut atat timp de cand ai postat, poti sa ma ajuti cu un site, sau un sa imi spui un pret in mare...nu cred ca inteleg ce inseamna "in functie de cata substanta se injecteaza"...eu sunt din cluj, daca cumva sti vreo clinica aici ar fi grozav. ciudat ca nu am gasit eu, nu?! multumesc frumos.
kudika315432
Postat pe 19 August 2010 23:36
Buna, Imi pare rau ca abia acum am reusit sa intru. Pretul se ridica peste 1800 euro. UN medic foart bun pe aceasta tehnica e Dr Morad Iancu de la clinica Luxury Aesthetics Bucuresti.
ParisLove
Postat pe 27 Aprilie 2011 20:14
Bonjour,

Se pare ca acest fenemen al acidului hialuronic i-a amploare, stiu ca in SUA studiile contiunua in ceea ce priveste marirea sanilor cu grasime proprie...
In urma cu 1 an am facut o marire de sani la medicul Morad Iancu, nu mai mult de o cupa! Sunt foarte multumita, ma simt excelent si m-a costat 2500 e. Este important sa gasesti un medic care sa te sfatuiasca si sa iti acorde atentie si informatiile de care ai nevoie.

Inainte am fost la un alt medic care mi-a cerut sa fac analizele se sange si a doua zi sa urc pe masa de operatii. Nu se face asa ceva!
Mergeti la o consultatie, oricum e gratuita!
Sa fiti frumoase va doresc!!!
elena_gheorghe
Postat pe 28 Aprilie 2011 11:59
De la: elena_gheorghe, la data 2011-04-28 11:59:20Bonjour,

Se pare ca acest fenemen al acidului hialuronic i-a amploare, stiu ca in SUA studiile contiunua in ceea ce priveste marirea sanilor cu grasime proprie...
In urma cu 1 an am facut o marire de sani la medicul Morad Iancu, nu mai mult de o cupa! Sunt foarte multumita, ma simt excelent si m-a costat 2500 e. Este important sa gasesti un medic care sa te sfatuiasca si sa iti acorde atentie si informatiile de care ai nevoie.

Inainte am fost la un alt medic care mi-a cerut sa fac analizele se sange si a doua zi sa urc pe masa de operatii. Nu se face asa ceva!
Mergeti la o consultatie, oricum e gratuita!
Sa fiti frumoase va doresc!!!


scuze, ia*
elena_gheorghe
Postat pe 28 Aprilie 2011 12:01
Pastile pentru marirea sanilor - http://track.breastfast.ro/product/Breast-Fast/?uid=2484&sid=634&pid=130&bid=advandec
kudika_968255
Postat pe 9 Iunie 2014 14:02
Buna ! As dori sa discut in particular ! Poti sa-mi dai o adresa de email?
kudika_979153
Postat pe 8 Ianuarie 2015 22:28
Succes fetelor
-Dyna-
Postat pe 9 Ianuarie 2015 12:32
Buna,
Si eu merg la acest medic, Iancu Morad, dar imi fac buzele la el si sunt f multumita...ce este drept nu am cerut sa mi arate poze cu implanturi mamare facute de el,pt k nu m-a interesat, dar sunt sigura k sunt reusite!
Dupa cate am vazut eu pacientele sunt multumite.
Va pup!
StefBella
Postat pe 2 Februarie 2015 10:13
si eu sunt pacienta dr iancu.
nu am facut inca operatia d eimplant, este in plan.
am fost la consultatie si am vb de acest subiect si am vazut si pozele cu pacientele care deja au facut operatia.
imi place ca este un medic care iti explica pe intelesul tau si poti sa mergi la 10 consultatii daca nu este lamurita sau hotarata.
catincamed
Postat pe 3 Februarie 2015 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cosmeticiana buna in Cluj-N 2 De la: leda_ripa 28 Octombrie 2012 16:21
bronzare organica dha la domiciliu 2 De la: office_salinasusesi_ro 7 Iunie 2010 17:28
schimbari de look 3 De la: miss_ralucus 21 Februarie 2012 13:30
Tratament cancer - vindecarea cancerului mamar 12 De la: Ortopedie2009 17 Iulie 2013 00:47
marirea sanilor prin grasime proprie 30 De la: kukla 10 Februarie 2010 23:22