Setari Cookie-uri

tae bo

imi place tae bo, imi tonifica musculatura, insa ma face o topaita si imi dispare toata gratia!! stiti vreun program de aerobica in care nu se topaie, ci miscarea e controlata si nu dam cu picioarele si mainile, ci... ne pastram finetea si feminitatea? am auzit de unele programe chinezesti... dar nu stiu exact despre ce e vb
amalia79_healthy
Postat pe 21 August 2008 13:16
http://www.youtube.com/results?search_query=pilates&search_type=

Bunã urmãreºte acst link te va duce la situl YOU TUBE unde sunt câteva exerciþii de PILATES

Este ceea ce îþi doreºti, vei avea ºi graþie ºi liniºte ºi mai ales îþi vei tonifia corpul
gabicomarinescu
Postat pe 10 Septembrie 2008 10:00
amalia 79, si eu am facut aproape 1 an de taebo, dar mi-am facut niste picioare de "halterofil"
in prezent fac aerobic, de 5 luni si sunt foarte multumita de rezultat. depinde mult si de antrenor...
original_romanian_female_type
Postat pe 3 Februarie 2009 08:23
MIe imi place aerobciul pentru ca ma bine dispune. Mereu dupa 30 minute deja sunt mai zambareata :)
radauteanca
Postat pe 3 Martie 2009 21:23
Tae Bo Jam asa cum se numeste este un sport care a fost inventat in primul rand de boxeorul Billy Blanks. Am facut acest amestec de sporturi (karate, box, arte martiale, gimnastica, fitness) timp de un an jumate si sincer mi se pare unul dintre cele mai eficiente tipuri de sport. Faceam cam de 5 ori pe saptamna cate 30-40 de minute...In alea 30 de minute curgeau apele pe mine....La inceput a fost greu pentru ca nu puteam sa fac mai mult de 7-10min....era asa de solicitant si in momentul in care ma opream nu mai puteam sa revin la ritmul initial...deci din asta rezulta ca pauzele nu sunt admise pentru ca nu mai poti sa ti ritmul. Apoi ca sa diversific programul amestecam tae bo jam-ul cu Winsor Pilates, un sport al tonifierii muschilor, fara topaieli, fara sa transpiri, care se bazeaza in primul rand pe conexiunea trup, minte si respiratia. Respiratia la un astfel de sport este foarte importanta, ca si la tae bo, pentru ca si acolo daca ati observat trebuie sa numarati pentru a pastra ritmicitatea si a face exercitiile corect si a oxigena celulele din corp in timpul exercitiilor. In acest timp am reusit sa dau jos cam 17-18kg in primele 4-5luni dupa care m-am mentinut...bineinteles si cu o dieta cat de cat sanatoasa..gen fara sucuri carbogazoase, paine cat mai putina, grasime si prajeli la fel iar dulciuri cat mai putine ...si cu masaj pe care mi-l faceam singurica pentru ca pielea si muschi sa fie tonifiate si sa nu se lase sau sa fac vergeturi...

Faceti tae bo sau winsor pilates macar de 3-4 ori pe sapt o jumatate de ora si in 2 luni cu siguranta veti vedea diferenta.
DienutzaX
Postat pe 5 Mai 2009 19:24
@DienutzaX:

cunosti vreo sala in bucuresti?
am fost la o sala in drisor, dar nu m-am simtit bine... la mine functioneaza "home is where your heart is"
iar acolo nu mergeam cu draga inima

ramona_eliza
Postat pe 6 Mai 2009 10:52
pai ar fi o sala la unirii ....am auzit multe despre ea numai ca e cam piperat pretul acolo: http://www.getfitgym.ro/ asta e site-ul ei ...insa ai o multitudine de oferte

alta ar fi asta http://www.indragym.ro/

asta e alta chestie interesanta ....
Scoala de dans Hard-Beat

Va ofera o gama larga de stiluri de dans : Street-Dance , Latino / Dans Sportiv , Aerobic - Tae-Bo / Dansuri Orientale. Toate acestea alaturi de o echipa taanara dornica de afirmare .

Contact :

YM : Iulian_hardbeat

Telefon : 0720.239.389 / 0766.702.646

Website : http://www.hard-beat.ro


Poti sa dai singurica un search pe google cu sali de tae-bo din Bucuresti si vezi care e mai aproape de tine...eu una am facut acasa tot....daca reuesti sa gasesti ambitia necesara o sa reusesti sa faci si acasa...inceputul e greu....
DienutzaX
Postat pe 6 Mai 2009 16:19
@DienutzaX:

da, am tot cautat sali de tae bo si cea mai potrivita mi se pare "getfitgym".
spre rusinea mea, cred ca imi caut scuze sa aman inceperea antrenamentelor


"hard-beat" pare un proiect foarte interesant.

ramona_eliza
Postat pe 7 Mai 2009 10:11
Daca nu ai nimic de spus in legatura cu discutia nu te mai baga. Nu esti in stare de nimic si esti o mincinoasa. Am vorbit noi doi si pe messsi ai dat dovada o mare nesimtire si nerusinare. Asa ca fa un favor la toti, mai ales tie, si sa nu te mai vedem pe aici.
De la: Cassey_TAROT, la data 2009-02-26 13:26:14Daca sunteti interesate, va astept sa imi scrieti. O zi frumoasa, tuturor!
kudika010565
Postat pe 10 Iunie 2009 19:17
Si eu fac la sala tae bo,dar preferatul meu este step power :)
Esti foarte gratioasa si feminina "dansand" pe stepper
eudanyela
Postat pe 21 August 2009 11:06
Eu merg la Indra Gym si sunt foarte multumita. Au niste ore de tae Bo foarte reusite.
Rainbow_healthy
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:22
MATRIX GYM in Crangasi , Podul Grand....
www.matrixgym.ro
herakle
Postat pe 29 Mai 2010 10:04
MATRIX GYM,sala de aerobic,situata pe Calea Crangasi,Podul Grand,va ofera acest serviciu intr-un spatiu special amenajat prin intermediul a 5 instructoare profesioniste,in stiluri diferite,aerobic dance,step,tae bo,six pack attak,pilates,circuit,pe tot parcursul zilei incepand cu orele 10 pana la orele 21,inclusiv sambata si duminica,reduceri ptr elevi si studenti.preturi incepand cu 60 RON/LUNA....
www.matrixgym.ro
herakle
Postat pe 29 Mai 2010 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fumatul - Cum sa ne lasam de fumat ? 110 De la: feeria_de_primavara 21 Ianuarie 2012 05:12
Unde gresesc? 6 De la: ani 17 Iunie 2010 08:32
Fitness pe cont propriu sau la sala???/ 27 De la: sweetseawhisper 4 Martie 2012 23:20
Cum imi fac prietena sa slabeasca? caci imi vine sa o bat!!! 49 De la: yeah123 27 Iulie 2014 19:00
sali de fitness foarte bune in bucuresti 21 De la: amalia79_healthy 26 Iunie 2014 20:12