Setari Cookie-uri

CAFEAUA SANATOASA


Prima cafea sanatoasa din lume


Cele mai multe dintre bolile cronice si acute se datoreaza dezechilibrului organismului, determinat de acumularea de toxine. Ganoderma are capacitatea de a ne oferi o verificare medicala si de a descoperi bolile ascunse în organism.
Ea va elimina apoi toxinele permitând corpului sa devina cel mai bun doctor care, prin intermediul sistemului imunitar natural, sa trateze o întreaga gama de boli.

PROPRIETATI ALE GANODERMEI LUCIDUM (GL)
· intareste sistemul imunitar
· echilibreaza nivelul glucidelor in sistemul sanguin
· creste nivelul oxigenului din sistemul sanguin
· echilibreaza functionarea moleculelor din preajma celulelor canceroase
· reduce colesterolul si grasimile
· intareste sistemul digestiv, detoxifiant, diuretic, protector al ficatului, reglator al intestinelor
· tonic cardiac, stabilizator al tensiunii sanguine, tonic general, antitusiv, expectorant si antitumoral

Principalele proprietati ale Ganodermei
· purificarea sângelui
· eliminarea toxinelor
· amplificarea puternica a functiei rinichilor
· protejarea ficatului
· întarirea inimii
· curatarea colonului

Mai are si proprietatea de a actiona ca relaxant cu functii anticanceroase.


SURSA: http://www.ganoexcel.com.ro/sfaturi.php?ids=1


dianana
Postat pe 17 Decembrie 2008 19:16
Interesant ceea ce scrii despre cafea si efectele ei!! Eu nu sunt consumatoare de cafea dar imi place sa ma documentez si sa citesc...Am sa scriu si eu despre cafea si beneficiile ei!!!
Cafeaua, ca si alte bauturi, este un amestec de diferite substante ce pot avea efecte benefice asupra organismului daca sunt consumate in cantitati potrivite.
Compozitia cafelei este complexa - mai mult de 2000 de substante care variaza in functie de tipul cafelei si de modalitatile de pregatire.

* Analgezic--Datorita cofeinei, un alcaloid prezent in cafea, aceasta determina importante efecte analgezice asupra organismului uman. Cofeina este utilizata si pentru prepararea anumitor medicamente care pot fi cumparate fara reteta si care reduc durerea in cazul unor traumatisme minore.
* Combate durerea de cap--Studii efectuate in Italia si USA au demonstrat rolul important al cafelei in combaterea hemicraniei.

* Previne imbatranirea celulelor--Numeroase studii au demonstrat efectul antioxidant al cafelei. Cafeaua contine substante care contrasteaza actiunea radicalilor liberi, favorizand prevenirea tumorelor legate de imbatranirea celulelor.

* Usureaza digestia--La nivelul aparatului digestiv cafeaua favorizeaza digestia avand un efect de "normalizare" a functiei intestinale.

* Ofera vigoare si energie--Consumul de cafea mareste metabolismul energetic fara sa modifice consumul energetic total. Din cercetarile efectuate asupra desfasurarii unor activitati sportive, se confirma efecte pozitive asupra nivelului de concentrare precum si reducerea senzatiei de oboseala in sporturile de rezistenta. Cafeaua contine trei saruri minerale deosebit de importante pentru alimentatia umana: potasiul, magneziul si fluorul.
Cred ca cafeaua in cantitati mari face rau, dar cate o ceasca de cafea pe zi e numai bine.
gynaa
Postat pe 27 August 2009 11:44
Terapia dr. Gerson include ca element de baza clismele cu cafea 100% naturala, arabica. Eu personal le aplic si pot sa spun ca am inceput sa obtin mici dar incurajatoare rezultate in combaterea sclerodermiei (boala rara, degenerativa, autoimuna, despre care medicina alopata spune ca nu lasa sperante decat pentru 7-10 ani de cand incepe sa actioneze). Cautati cartea care cuprinde aceasta terapie. A fost conceputa pentru tratarea si vindecarea bolnavilor de boli degenerative si chiar de cancer in metastaza.
Terra_Mater
Postat pe 27 August 2009 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diete!!! Diete!!! Si iar diete!!! HEEELLLPPPP 51 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:09
sunt atat de nehotarata....ajutati-ma va rog cu un sfat nu stiu ce sa fac... 42 De la: eleain 21 Martie 2010 09:40
Iridoidele - Substante Bioactive 65 De la: kudika226898 29 Ianuarie 2011 01:00
Abc-cosmetics 1 De la: epopescu58 19 Ianuarie 2009 08:40
despre sini 24 De la: healthy010635 1 Martie 2010 00:44