Setari Cookie-uri

Parodontoza

va rog frumos cine stie, cine cunoaste medic stomatolog bun, specializat in parodontologie, sa-mi dea si mie nume, adresa, nr telefon, fie aici fie la adresa anaionescu67@gmail.com
multumesc mult si multa sanatate

Onaona
Postat pe 8 Februarie 2009 13:54
si eu am parodontoza.am inteles ca nu se poate vindeca,dar poti sa folosesti ceva care nu o lasa sa evolueze.eu folosesc de vreo 5 ani o pasta de dinti de care sunt f multumita.se numeste FOREVER BRIGHT si este cu aloe vera.
nu o gasesti in farmacii.trebuie sa gasesti un distribuitor de la SC FOREVER LIVING PRODUCTS.
rody_stiole
Postat pe 7 Martie 2009 19:03
Daca esti din Bucuresti cauta-l pe domnul doctor Dumitriu.Este profesor la facultatea de stomatologie .Specializat pe parodontologie. Eu sunt din Craiova si am fost la dansul la control,dar nu imi permit sa fac naveta Craiova - Bucuresti pentru tratament. M-am operat la Craiova acum 10 zile la dfintii de jos si urmeaza partea de sus.Daca vrei detalii suna-ma la 0766251363. Sanatate multa
c_predescu
Postat pe 24 Martie 2009 11:42
Buna,
am si eu parodontoza, stai linistit, dureaza pana te obisnuiesti cu ideea.
Asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa actionezi. Trebuie sa intretii ceea ce mai ai atat cat se mai poate. Se recomanda detartrajul la 6 luni si spalatul pe dinti CoRECT de 3 ori pe zi. Eu folosesc pasta de dinti PARODONTAX ,ata dentara periuta interdentara ( seamana cu peria de sapalat sticle dar la scara mult mai mica) si control regulat la medicul dentist.
Daca ai ajuns intr-o faza mai avansata trebuie sa ti se stabilizeze dintii cu un fel de proteza transparenta care se implanteaza sub gingie si se coase apoi peste gingia.
asa mi-a explicat mie u doctor.
Daca mai ai noutati , mai scrie-ne si noua.
Nicoleta , 34 ani.
nicoleta_popescu74@yahoo.com
Postat pe 24 Mai 2009 00:35

Draga mea foloseste PASTA DE DINTI GANODERMA si produsele GANODERMA ,sunt excelente si pentru aceasta afectiune .SUCCES !Daca esti hotarata sa-ti rezolvi aceasta problema te rog scrie-mi la e-mail: ioana.bobocea@yahoo.com
IOANA1947
Postat pe 30 August 2009 20:36
cauta pe net (intra pe) NEYPULPIN (vaccin antiparodontoza); o zi buna !
IsaKRyarta
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:38
Siu eu unul in Focsani ,dar nu stiu daca poti ajunge tu acolo...
elisa1987
Postat pe 28 Februarie 2010 11:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crize convulsive partiale focale 1 De la: daiiela 25 Iulie 2010 23:15
Recomandare pt operarea varicelo 3 De la: kudika481475 13 Martie 2013 12:06
Un strop de placere, un strop de sanatate, o clipa de relaxare! Arta de a te relaxa in wellnesul francez! 2 De la: tarot 19 Mai 2010 13:09
Clinica Gynepro Medical 5 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 09:39
Clinica stomatologica foarte buna 6 De la: kudika_1012859 1 Noiembrie 2016 08:34