Parodontoza

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Parodontoza: (1 din 1 vot)

Fosta membra Kudika.ro
va rog frumos cine stie, cine cunoaste medic stomatolog bun, specializat in parodontologie, sa-mi dea si mie nume, adresa, nr telefon, fie aici fie la adresa anaionescu67@gmail.com
multumesc mult si multa sanatate

Raporteaza abuz de limbaj
rody_stiole Avatarul lui rody_stiole

5 mesaje

si eu am parodontoza.am inteles ca nu se poate vindeca,dar poti sa folosesti ceva care nu o lasa sa evolueze.eu folosesc de vreo 5 ani o pasta de dinti de care sunt f multumita.se numeste FOREVER BRIGHT si este cu aloe vera.
nu o gasesti in farmacii.trebuie sa gasesti un distribuitor de la SC FOREVER LIVING PRODUCTS.
c_predescu Avatarul lui c_predescu

9 mesaje

Daca esti din Bucuresti cauta-l pe domnul doctor Dumitriu.Este profesor la facultatea de stomatologie .Specializat pe parodontologie. Eu sunt din Craiova si am fost la dansul la control,dar nu imi permit sa fac naveta Craiova - Bucuresti pentru tratament. M-am operat la Craiova acum 10 zile la dfintii de jos si urmeaza partea de sus.Daca vrei detalii suna-ma la 0766251363. Sanatate multa
nicoleta_popescu74@ya... Avatarul lui nicoleta_popescu74@yahoo.com

3 mesaje

Buna,
am si eu parodontoza, stai linistit, dureaza pana te obisnuiesti cu ideea.
Asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa actionezi. Trebuie sa intretii ceea ce mai ai atat cat se mai poate. Se recomanda detartrajul la 6 luni si spalatul pe dinti CoRECT de 3 ori pe zi. Eu folosesc pasta de dinti PARODONTAX ,ata dentara periuta interdentara ( seamana cu peria de sapalat sticle dar la scara mult mai mica) si control regulat la medicul dentist.
Daca ai ajuns intr-o faza mai avansata trebuie sa ti se stabilizeze dintii cu un fel de proteza transparenta care se implanteaza sub gingie si se coase apoi peste gingia.
asa mi-a explicat mie u doctor.
Daca mai ai noutati , mai scrie-ne si noua.
Nicoleta , 34 ani.
IOANA1947 Avatarul lui IOANA1947

364 mesaje
Oras: bucuresti

Draga mea foloseste PASTA DE DINTI GANODERMA si produsele GANODERMA ,sunt excelente si pentru aceasta afectiune .SUCCES !Daca esti hotarata sa-ti rezolvi aceasta problema te rog scrie-mi la e-mail: ioana.bobocea@yahoo.com
IsaKRyarta Avatarul lui IsaKRyarta

18 mesaje

cauta pe net (intra pe) NEYPULPIN (vaccin antiparodontoza); o zi buna !
ai oarece îndoieli/dubii vizavi de o anumită chestiune/situație, drept pt care te-au interesat și alte păreri/opinii ? Eu ți le-am oferit/dat, sincer, pe ale mele ! Care dintre noi a fos idiotul cel mai mare, n-are rost să mai discutăm ! Îmi asum riscul unui ultim sfat totuși : fi măcar consecvent/ă și data viitoare mulțumește-te cu atîta cît/ce ști ! JEROME K. JEROME
elisa1987 Avatarul lui elisa1987

28 mesaje
Oras: bucuresti

Siu eu unul in Focsani ,dar nu stiu daca poti ajunge tu acolo...