Setari Cookie-uri

Parfumuri barbatesti

Bine v-am gasit din nou! Doresc sa va propun tutoror sa mentionati parfumurile barbatesti care va plac, ca sunteti femei si ne recomandati ceva, ca sunteti barbati si le folositi. As dori ca sa detaliati cat se poate, in afara de numele parfumului sa fie si o descriere a ce senzatii va creeaza in minte, ce alura va confera. Si ca sa nu fiu eu exceptia de la ce am propus, voi incepe prin a descrie parfumul meu preferat, pe care il puteti vedea la avatar: Very Irresistible for Men- Givenchy. L-am mirosit prima data in iarna 2005, fiind tentat de reclama, de sticla, de numele sau si parca am avut o revelatie cand am simtit mirosul atat pe blotter, cat si pe pielea mea. Un parfum unic, oarecum o parte din miros am anticipat-o totusi dupa reclama si culoarea lichidului: esente verzi dar in acelasi timp si note lemnoas-orientale. Au trecut pe atunci cateva luni bune pana cand sa mi-l permit, dar si cand am avut ocazia, nu m-am gandit de 2 ori. Si persoanelor din jur li s-au parut special pe pielea mea, ce sa mai mentionez ca eram unul din putinii barbati care nu se inspira de la altii cand isi achizitioneaza parfumul, pe atunci rafturile cu Hugo Boss si Armani fiind permanent golite. Acest parfum ma face sa ma simt elegant, imi confera de multe ori o senzatie ca sunt "norocos"( il port si cand am cate un examen ), ma face sa ma simt unic. Desi mai port si alte parfumuri si imi place sa am cat mai multe, daca lipseste acesta, ma simt ca si cum nu as avea nici un parfum. Inexplicabil, este foarte persistent si interesant, fara ca eu sa detectez note de ambra si mosc, care sunt atat de mult folosite in parfumurile de azi( nu este un lucru rau totusi). SI editia albastra, Fresh Attitude mi se pare interesanta si imi inveseleste ziua, ma indeamna sa fiu mai "milos", mai deschis, exact cum propune reclama, dar fara ca eu sa-mi doresc sa imit ceva. Nu am mentionat probabil inca un motiv pentru care am fost determinat sa incerc parfumul: intamplator am simtit cel de femei cu ceva vreme inainte si m-am gandit ca cea care va fi aleasa inimii mele trebuie sa aiba si acest parfum in colectie. Va multumesc daca ati citit ce am scris aici si va astept si pe voi sa va dati cu parerea.
chocoman
Postat pe 26 Aprilie 2009 00:35
.
tarot_healthy
Postat pe 1 Iulie 2009 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
par lung 18 De la: kudika_13034 28 Iulie 2012 12:12
epilare cu ceara de unica folosinta 1 De la: kudika_21276 16 Noiembrie 2012 12:28
mesaj 41 De la: cosmeticbox 14 Ianuarie 2011 09:19
Epilare definitiva? 22 De la: Rainbow_healthy 6 Aprilie 2014 14:10
tatuaj 31 De la: valentina_v 18 August 2010 12:58