Setari Cookie-uri

Detofixierea organismului!!!

A incercat cineva produsul Colon Cleanse?si dc da va rog sa mi spuneti dc intr-adevar functioneaza,si dc se gaseste si prin farmacii .multumesc
didi9_blue
Postat pe 9 Iunie 2009 00:10
Daca doresti detoxifierea organismului o solutie naturista sunt produsele Herbalife. Sunt de foarta buna calitate si 100% naturale.
Cu ajutorul lor vei putea sa-ti detoxifici tractul digestiv si sa restabilesti procesele de absorbtie si asimilare a hranei.
Daca esti interesata cu adevarat de acesta solutie poti beneficia de o evaluare gratuita wellness. Imi poti raspunde pe nutritiesanatoasa@live.com
Elena_B_
Postat pe 21 Iunie 2009 09:32
Multumesc mult,dar eu deja mi-am cumparat ,acum astept rezultate ,o zi buna.
didi9_blue
Postat pe 21 Iunie 2009 17:44
Voi cei de la Herbalife deveniti nutritionisti chiar daca nu ati terminat decat 8 clase. Cum naiba? Vindeti niste pastile de slabit combinate cu prafuri care inlocuiesc 2 mese sau o masa. Produsele nu sunt 100% naturale, energia vine de la efedrina,..., creeaza dependenta si in plus sunt extrem de scumpe. Cei care opteaza pt Herbalife, daca se tin de program pot sa slabeasca, DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAR dupa ce intrerup acest program, chiar si dupa programul de mentinere, se vor ingrasa triplu pt ca organismul s-a invatat cu acest mod de hranire artificial si incepe sa faca galagie in lipsa lui depunand inzecit grasimile. Prin urmare schimbarea stilului de viata: dieta sanatoasa, putin sport si masaj, motivatie si vointa = CEA MAI BUNA SOLUTIE!
Sa ma contrazica cei de la Herbalife cu programul lor „minune”! Toti cei care s-au lasat de acest program s-au ingrasat asa cum v-am spus. Ceilalti care nu s-au ingrasat sau au fluctuatii mici de ingrasare sunt consumatori Herbalife pt toata viata, adica dependenti. In plus, aceste prafuri nu au avizul Ministerului Sanatatii. Aceste produse sunt facute special pt ca omul sa fie dependent de ele, pentru a fi un client pe viata, adica a da bani grei toata viata pe „sanatate” cica... CU toata sinceritatea...
dana17_healthy
Postat pe 24 Iunie 2009 14:03
Total de acord cu tine,nici eu nu sunt adepta produselor americanesti,dupa ce ani grei au testat pe propriile lor specimene americanii incearca acum sa "ne aduca si pe noi Europenii dependenti de pastile si prafuri de tot felul,cu efecte false curative,cu produse zic ei 100% naturale,cu extracte de aloe FOREVER LIVING,sau herbalife,sau alte firme nutritive precum Amway,transfer factor,dragii mei si dragele mele,vreti sa ajungeti la faliment financiar si la dezechilibru hormonal si digestiv? consumati aceste produse si veti vedea efectele peste ani de consum,in cel mai rau caz ori ajungeti legume ori supraponderali.....metabolismul uman este creat pt a consuma alimente din natura,este drept ca e f greu de gasit produse bio in ziua de azi,dar nu imposibil,renuntati la falsele texte si mesaje ademenitoare primite pe strada de la diversi publicanti de flyere cu invitatii gratuite la diverse simpozioane pe tema sanatatii,sunt niste oameni de afaceri iar in cel mai rau caz dvs sunteti urmatoarea lor victima,doar nu crede-ti ca ei consuma aceste produse....dacaar fi asa ar trebuie sa ramanem vesnic tineri frumosi sanatosi,bla bla bla...ei urmaresc doar castiguri financiare de pe urma dvs si atat.
andreaV
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:14
By de way,vrei sa-ti detoxifici corpul? ok nimic mai simplu.alege-ti o zi din saptamana cand nu iesi nicaieri si fixeaz-o drept zi de purgatie,eh iata ca in ziua respectiva nu faci altceva decat elimini toxine,consumand cantitati de lichide de tot felul de la supe cu legume fara carne,la coctailuri de fructe sau legume,sucuri de morcovi ardei telina,varza,consuma 5 pahare de zeama de varza acra,mananca un pepene intreg,si stai pe Wc all day long si astfel te detoxifici,te revitalizezi,te hidratezi si cureti ficat,rinichi,colon.Eventual bei ceai de papadie,sau gasesti silimarin la farmacie curata foarte bine ficatul si regenereaza celula hepatica,colonul se curata prin pepene galben,na gasesti produse in natura nu te costa o avere iar dacadevii dependenta de ele iti fac un beneficiu.
andreaV
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:19
De la: andreaV, la data 2009-09-09 12:19:52 By de way,vrei sa-ti detoxifici corpul? ok nimic mai simplu.alege-ti o zi din saptamana cand nu iesi nicaieri si fixeaz-o drept zi de purgatie,eh iata ca in ziua respectiva nu faci altceva decat elimini toxine,consumand cantitati de lichide de tot felul de la supe cu legume fara carne,la coctailuri de fructe sau legume,sucuri de morcovi ardei telina,varza,consuma 5 pahare de zeama de varza acra,mananca un pepene intreg,si stai pe Wc all day long si astfel te detoxifici,te revitalizezi,te hidratezi si cureti ficat,rinichi,colon.Eventual bei ceai de papadie,sau gasesti silimarin la farmacie curata foarte bine ficatul si regenereaza celula hepatica,colonul se curata prin pepene galben,na gasesti produse in natura nu te costa o avere iar dacadevii dependenta de ele iti fac un beneficiu.



Asa-i Andrea, foarte bine spui!
Tot cautam ceva legat de un (despre un) tratament Oshawa, asa cum mai facusem o data cu foarte multi ani in urma si nu mai stiam exact cum anume sa-l urmez - este extraordinar!!! - cand, iata ca mi-a aparut in fata intr-o lista de recomandari bibliografice (la finalul cartii ''A face dragoste cu Dumnezeu'', de David Deida) si urmatoarea carte: VINDECARE SI PURIFICARE PRIN ALIMENTATIE SI POST - 2 volume, de Liviu Gheorghe, Tudor Ilie, Mihai Minoiu si Calin Ianta. (''Primul volum prezinta in detaliu metodele dietoterapeutice legate de regimul Oshawa cu cereale integrale, curele cu sucuri si cruditati si postul complet. In cel de al doilea volum sunt prezentate retete si modalitati de preparare terapeutica si culinara a principalelor alimente naturale, cure alimentare vindecatoare, precum si modul de utilizare a unor alimente cu potential energetic ridicat. Fiecare volum in parte include un idex terapeutic complex, util pentru gasirea rapida a informatiilor necesare in diferite tulburari de sanatate.'' - recomanda cei de la Editura Kamala, si se regaseste in Colectia TERAPII NATURALE - www.kamala.ro ).

Pt. vol 1, am gasit:
http://editura.kamala.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=124&Itemid=349

Pt. vol.2, observ ca nu avem posibilitatea (?) cumpararii acestuia - apare o pagina cu EROARE...

~~~

Si iata cum tot cautand ... raspunsul s-a ivit - este uimitoare Viata!
Sa fie doar o simpla coincidenta?
Simply_i
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:33
incearca gelul de alor vera plus fiels of green si ai sa-mi multumesti :) produse forever
little_star
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:18
da este f. bun incearcal cu incredere il gasesti si in farmacii sub denumirea de papadie mult mai ieftin si are acelasi efect
romvalb
Postat pe 1 Februarie 2010 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
6 lamai pe zi stoarse in 3 litri de apa - slabit 23 de kg! 80 De la: Himera 9 Mai 2010 20:52
Cine va hrãni lumea? Nu Monsanto! 1 De la: danielatontsch 10 Octombrie 2008 13:37
Pastila de slabit Slimero?! 161 De la: kudika485122 26 Ianuarie 2012 13:58
inlocuitorii de zahar 22 De la: Monicamm85 22 Iunie 2010 12:19
Catel care nu papa 15 De la: 2610 3 Iunie 2011 14:01