Zona Zoster

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Zona Zoster: (5 din 1 vot)

Mary12_healthy Avatarul lui Mary12_healthy

4 mesaje

Buna.
As vrea sa aflu tot ce se poate despre Zona Zoster.Am cautat cu google,dar as vrea sa aflu si pareri ale celor care au trait/traiesc o astfel de experienta neplacuta.Va multumesc !
Raporteaza abuz de limbaj
4Life Avatarul lui 4Life

1991 mesaje
Oras: bucuresti

De la: Mary12, la data 2009-07-19 23:02:17Buna.
As vrea sa aflu tot ce se poate despre Zona Zoster.Am cautat cu google,dar as vrea sa aflu si pareri ale celor care au trait/traiesc o astfel de experienta neplacuta.Va multumesc !
Zona zoster (herpes zoster) este o infectie virala ce afecteaza radacinile nervoase. Se caracterizeaza prin durere si aparitia unei benzi eruptive ce se intinde pe o singura parte a corpului. Zona zoster este o boala mai comuna la persoanele adulte si la cele cu sistemul imunitar slabit de stres, rani, anumite medicamente sau alti factori.Zona zoster este o reactivare a virusului varicela-zona zoster, un tip de virus herpetic care cauzeaza varicela ("varsat de vant").

se poate combate cu succes cu TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research,un produs ce poate stimula activitatea sistemului imunitar cu pana la 437% !!! uite detalii aici :

www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=varicela+zoster+tran...

pentru detalii amanuntite legate de acest produs iti stau cu placere la dispozitie ...
www.4life-romania.ro
Mary12_healthy Avatarul lui Mary12_healthy

4 mesaje

Multumesc mult,TF
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Raporteaza abuz de limbaj
Dacă ați ajuns să citiți aceste rânduri și vă stârnesc interesul, nu este o pură întâmplare; ci este posibil ca tocmai eu să fiu persoana care vă poate ajuta cu anumite răspunsuri referitoare la viața dumneavoastră, fără să îmi dezvăluiți detalii despre viața personală, ca apoi să presupuneți că m-am inspirat. Rămâne doar să vă convingeți! Dacă sunteți interesat/ă, lăsați un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com și vă voi contacta în cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O săptămână frumoasă, vă doresc!