Setari Cookie-uri

masti pentru ten uscat / gras, regenerarea pielii sensibile si obosite, tonifiere si revitalizare

Facute ca un amestec perfect din plante medicinale, aromatice si suport mineral (huma cosmetica), mastile vegetale Hemel curata pielea in profunzime, o degreseaza, o hidrateaza si o intind, intensifica circulatia periferica si inlatura celulele moarte ale pielii.

Avand in vedere nenumaratele diferente dintre tipurile de piele, prin alegerea adecvata si combinarea plantelor (brusture, salvie, sunatoare, galbenele, cimbrisor,musetel,rozmarin) au fost concepute patru tipuri de masti:
- pentru ten gras;
- pentru ten uscat;
- pentru regenerarea pielii sensibile si obosite;
- pentru tonifiere si revitalizare.

Mastile Hemel patrund foarte repede in profunzime in tesut, stimuland toate functiile vitale ale celulelor pielii. Deja dupa prima folosire pielea devine mai stralucitoare, neteda si intinerita, dar o data cu folosirea indelungata efectele devin din ce in ce mai vizibile.

Efectele maxime si randamentul total se ating prin pregatire si folosire corecta.
Pregatirea:

Inainte de aplicare amestecati doua lingurite de masca cu patru de apa fierbinte. Pentru pregatirea mastilor nicidecum nu folositi obiecte din metal.
Folosirea:

Mastile vegetale Hemel sunt dedicate tuturor tipurilor de piele. Se aplica pe fata curata cu miscari lente.

In functie de starea si tipul pielii timpul recomandat pentru actionarea activa este de 20-30 min., adica pana la uscarea totala a mastii. In timpul actiuniimastii trebuie sa avem o pozitie confortabila, evitand miscarea muschilor faciali.

Masca o inlaturati cu apa calda, finut, cu miscari lente si dupa aceea aplicati un produs Hemel ales. Reactia pielii este o aparitie obisnuita.
Recomandare:

Tratamentul este suficient sa fie repetat odata sau de doua ori pe saptamana.

Pentru detalii: oana_t21@yahoo.com
anna_healthy
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:04

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96









IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:39
Am citit cu interes topicul tau si m-am hotarat sa-ti scriu,deoarece de cateva sapt.sufar dat.faptului ca pielea fetei este f.f.f.poroasa,flasca si fara tonus;am 35 ani si intotd.am avut grija de fata folosind in principiu produse naturiste. Te rog frumos spune-mi unde as putea gasi aceste masti? georgiana835@yahoo.com MULTUMESC!
georgiana835
Postat pe 23 Octombrie 2009 19:34
eu folosesc urmatoarea masca: pudra de argila amestecata cu ulei de masline. lapte si miere sau cu galbenus de ou. mastile din comert au tot felul de chimicale. dupa ce fol masca asta tenul meu este mai luminos. vi-o recomand
dracoaica
Postat pe 9 Decembrie 2009 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ABSENTA ORGASMULUI 148 De la: Lucia38 8 Decembrie 2010 18:16
Zona Zoster 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:21
Aloe vera planta minune 1 De la: babalulla 24 Noiembrie 2008 09:11
sani 10 De la: healthy001807 14 Octombrie 2009 11:14
buna 2 De la: healthy006538 17 Septembrie 2009 14:31