Setari Cookie-uri

Epilare definitiva?

A incercat cineva minunata epilare definitiva? Merita banii?
Rainbow_healthy
Postat pe 27 Octombrie 2009 18:10
si eu vreau sa incerc epilarea definitiva..stiu doar ca e destul de scumpa..asta depinde de zona..intre100 si200 euro sau poate chiar mai mult....dar am inteles ca trebuie sa faci mai multe sedinte pt un rezultat bun...Poate cineva sa ne dea un raspuns concret?
anaxor12
Postat pe 19 Februarie 2010 12:15
Pentru orice detalii legata de depilarea progresiv definitiva (aceasta este definitia corecta a procedurii), transmiteti o solicitare pe adresa office@rot.ro
Veti primi toate detaliile, inclusiv (in aceasta perioada!) o oferta promotionala!
dr_tudose
Postat pe 19 Februarie 2010 17:36
Buna, eu incerc o astfel de epilare, nu apar iritatii, insa nu am voie sa stau la soare intre sedinte, iar singura modalitate prin care pot indeparta parul crescut intre sedinte este folosind lama sau crema epilatoare, la fimalul sedintelor sper ca rezultatul sa fie cel dorit. Intr-adevar este o metoda costisitoare 4 sedinte pentru picioare ajung la 1700 euro, pentru zona fetei 300-400 euro etc
AdelaIoana_Kostas
Postat pe 27 Aprilie 2010 07:58
1700 euro??? asa mult?? iar senditele la ce interval se fac? eu de ex as fi vrut sa ma fac la vara inainte sa plec la mare (cam cu 2 luni sa zicem)...
irina_nd
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:39
Parerea mea este sa nu va aruncati banii pe fereastra. nu merita. am o gramada de prietene care au facut si cate 10 sedinte cu lasser si nu au scapat de par si tot la ceara traditionala au ajuns. oricum, daca vreti neaparat sa incercati sfatul meu este sa nu incepeti sedintele pe timp de vara deoarece este neplacut sa nu poti sta la soare si sa radeti parul aproape saptamanal. cum credeti, dar va spun ca nu va functiona, dar daca nu ma credeti puteti incerca urmatoarea figura: cereti de la salonul la care o sa facti pulsarile (asa se numesc) sa va dea o garantie...ex: ca in termen de "x" timp parul vostru nu o sa creasca deloc. o sa va convingeti ca nu va pot oferi astfel de garantii si asta pe baza mai multor motive, spun ei...ca depinde de firul de par ca si grosime, culoare, etc... dar defapt orice tip de par ati avea tot va creste. fetele de care am pomenit mai devreme trebuie sa specific ca au facut pulsari la un centru de cosmetica care detine cele mai performante aparate in domeniu. astept raspunsurile voastre.
julia0507
Postat pe 27 Aprilie 2010 09:00
Buna,am facut eu epilare definitiva;pt.zona mustata si barbie 12 sedinte,mau costat 500euro ,dar fara nici un rezultat, eu zik renunta nu mai am incredere in asa ceva
healthy009166
Postat pe 27 Aprilie 2010 09:22
draga mea nu stiu unde ai facut tu cu 500 euro. eu am facut epilare definitiva mustata cu laser ipl. un pachet de 4 sedinta costa 440 ron, dar din acesti 440 ron, ai de 220 ron un voucher cadou pentru alte tratamente, ce vrei tu. deci in concluzie am dat pe 4 sed de ipl epilare definitiva la mustata 200 ron, si merita, deoarece nu mi-a mai crescut deloc. uite eu cautand pe internet am ajuns aici http://curesiaparatepentruslabit.blogspot.com/2010/02/epilare-definitiva-cu-ipl.html

EricaMartin
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:01
As vrea si eu sa fac epilare definitiva, am o prietena care a facut si e chiar foarte multumita, dar ea a facut cu altfel de IPL, E-light se numeste. Multumesc Magdalen pentru site, pretul mi se pare chiar avantajos!
LoreV_healthy
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:15
Inainte de a alege metoda aceasta de epilare, consultati si un medic endocrinolog. Daca problema hirsutismului este de natura hormonala, puteti sa va faceti 100 de tratamente pentru epilare definitiva, fara niciun rezultat. Si mai dati si banii de pomana. In plus, epilarea definitiva nu este chiar "definitiva". Dupa 7-8 ani, problema reapare. Asa ca... mai informati-va! Mult succes
marianamorarescu
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:21
Buna! si eu incerc acum aceasta metoda de epilare. dar prin metoda SPL, despre care m-am documentat ca este mai buna decat cea clasica-laser. Nu cred ca este definitiv rezultatul, pentru toata viata, dar voi fi multumita si 8 ani de acum incolo daca nu voi mai avea grija epilarii o data la 2 saptamani. si mai cred ca desi va mai creste in batranetile mele, firul de par va fi mai rar si mai deschis la culoare.
am prins in aceasta perioada niste oferte la saloane din bucuresti: aplicand pe net am primit cate o sedinta test, gratuita, din care am vazut despre ce este vorba si in urma careia am vazut daca se vad ceva rezultate. dupa o singura sedinta, la axila, parul s-a rarit uimitor! mi s-a spus ca voi vedea cum cad firicele, pe deo-roll,pe prosop,pe haine. n-am stat sa analizez asta, dar dupa 2 saptamani, knd a crescut, am observat cat este d rar. pus si simplu pe alocuri nu mai creste deloc! dupa o sedinta! numai zic ca facand comparatia cu cealalta axila.....
asta mi-a dat incredere si mi-am facut abonament pt o zona pe care mi-o doresc si abia am facut zilele trecute prima sedinta; sper sa fiu la fel de multumita ca la axila testata. iar pretul pentru zonele mai mici mi se pare destul de ok. mai ales ca am vazut ca saloanele ofera multe promotii, oferte. chiar acum la sedinta pe care am facut-o mi-au spus ca primesc bonus si de ziua mea, si cu diverse ocazii. stiu si ei ca lumea e in criza si vor sa atraga clientii asa ca iesim in castig si noi si ei.
sfatul meu...incercati cateva sedinte pentru testarea, asteptati mai mult timp sa vedeti cum reactioneaza firum vostru de par si apoi va hotarati!

p.s. timpul intre sedinte variaza in functie de zona si tipul de par. ex: axila-5 saptamani, fata 2 saptamani. ca sa te bucuri de rezultate in vacanta de vara, cred ca e nevoie sa incepi cam cu 3 luni inainte(repet, depinde de zona si de firul de par,dar daca se face o sedinta la o luna...)
Succes!
alipasare
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:48
Am facut si eu inghinal total pretul standard e 90 Euro sedinta, dar depinde de promotii. Eu am prins oferta la 6 sedinte 25% reducere. Fiecare sedinta se face la un interval de 4- 6 saptamani. Am facut 7 sedinte iar rezultatul nu m-a multumit , in sensul ca doar s-a rarit parul. Cel mai bine s-a vazut pe portiunea pe care a fost epilat mai des. Cred ca mai trebuiau vreo 5 sedinte ca sa fie OK,..insa eu intre timp m-am ales si cu arsura din cauza IPL-ului..nu stiu ce s-a intamplat , de expus la soare intre sedinte nu m-am expus deloc, insa a trebuit sa tratez arsurile si m-am ales si cu ceva hiperpigmentari. Desi e cunoascut salonul in Bucuresti si desi la soare nu am probleme in sensul de arsuri solare. Dar asta e fiecare incearca,..mie imi pare rau c-am dat banii degeaba.
myyjob
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:56
Da asa este dupa fiecare sedinta, cam la 10 zile firele de par se desprind usor pana cad aproape total si pielea e super fina. Apoi cresc mult mai firave, dar nu raman asa caci intre sedinte depinde in ce stadiu a prins firul de par. De exemplu la mine dupa a 4 sedinta era foarte foarte subtire, dar intre timp s-a refacut si e mai gros.
myyjob
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:03
si eu am facut pt barbie si sunt multumita
:)
lavylavy
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:40
Si eu m am gandit la o epilare definitiva ,dar dupa cate am citit ma gandesc ca nu merita ,ziceau fetele ca dupa ce au terminat toate sedintele parul reapare mai gros,asa ca e mai avantajos sa ne cumparam laserul ,eu sper sa mi iau prin toamna unul dar nush de care tip ,dc stie cineva care e cel mai bun va rog sa mi ziceti si mie ,multuuu
didi9_blue
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:45
buna! si eu mi-am facut epilare definitiva cu LASER si sunt foarte multumita mai ales ca asta e DEFINITIVA(nu ca IPL-ul care e progresiv definitiva,adica se mai face o sedinta la vreo 6 luni)....asa ca va recomand si voua LASERUL!!!
irenne15
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:00
Buna! eu tocmai am facut a doua sedinta de epilare cu IPL in zona inghinala (total) si sunt multumita, desi acum dupa a doua sedinta mi-au iesit cateva basici. O prietena a facut deja 4 sedinte si e si mai multumita. Nu poti urma acest tratament daca ai fost recent la solar sau la plaja si nici daca ai de gand sa mergi in timpul tratamentului.
ileana_xs
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:19
eu la chic salon am fost si m-am epilat definitiv pe picioare si mi s-a parut ok acolo.oricum acolo ma tund, acolo ma coafez, acolo m-am epilat si acolo as vrea sa imi pun extensii de gene false.personalul e de vina ca este foarte primitor:P
maria1980maria
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:24
eu am facut prin electroliza...si e super!!!dar numai la fata.
rania
Postat pe 1 Mai 2010 23:40
hmmm. se pare ca unele fete au avut rezultate altele nu...
eu as vrea sa scap de "mustacioara"...se cam vede de aproape.
exista cineva care a scapat de parul din aceasta zona?! de cate sedinte ati avut nevoie si cat v-a costat? am inteles ca pielea iti poate ramane mai decolorata decat restul fetei...asa sa fie?!
poate cineva sa-mi recomande un cabinet bun in cluj sau mures?
mersi mult.
3041977
Postat pe 5 Mai 2010 15:24
Ma numesc :Aneta si am si eu una din problemele specificate de altiii si ce asa dorii sa primesc un raspuns daca parul care este ca mustata in zona aceea se mai poate avea sperante ca va disparea deocamdata dau cu alfie de la coafura si merge bine dar creste inapoi dar un alt raspuns as dorii sa stiu daca la barbati care au par la ureche exista solutii ca acestia sa nu mai aiba par la ureche sii eventual pe fat aprea mult de apropierea ochilor.Va multumesc si pot primii raspuns si la adresa d eE-mail:elvis_aneta2000@yahoo.com
healthy009934
Postat pe 12 Mai 2010 19:36
Si eu vreau sa scap de mustata asta fiindca se vede urat ca o fata sa aiba mustata si vreau sa scap de ea cat mai curand . Initial am vrut sa ma epilez cu ceara fiindca asa se face o prietene de-a mea dar îi creste inapoi in 5-6 zile iar cu crema depilatoare in 2-3 zile insa am auzit de laser ca daca faci 7-8 sedinte scapi de tot de ea , insa pana se fac cele 7-8 iti creste parul in 2-3 saptamani.
Deci eu va sugerez sa incercati o metoda de durata darsi la preturi accesibile
Bya_Bhaa_1
Postat pe 6 Aprilie 2014 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pielea problema 13 De la: kudika486695 26 Februarie 2015 19:26
extensii pentru par - ce parere aveti, merita? 66 De la: dibu_iulia 2 Ianuarie 2014 16:05
cizmele fluffy:P 2 De la: anastasia_m 26 Septembrie 2010 13:42
Scagel - Inovatie in terapia cicatricilor 1 De la: alia1 27 Iulie 2011 09:55
Haideti la concurs :) 1 De la: ionela78 6 Septembrie 2010 10:41