Setari Cookie-uri

remodelare corporala

fetelor eu am ramas cu burta de la cezariana si m-am gandit sa merg la un centru de remodelare corporala.as vrea sa stiu cam care sunt preturile si ce mi-ar fi mie indicat sa fac.pt k abdomene nu pot face (hernie de disc,ciocuri coloana etc .....)si nici nu-mi place sportu.
am auzit k pierzi in cm .ceea ce mie mi-ar conveni.
ce tratamente de remodelare dau randament. dar pls si preturile.
am si copil mic si nu am bani de aruncat
ciresik_dulce
Postat pe 16 Noiembrie 2009 16:05
Obezitatea, celulita si depunerile de grasime in general reprezinta o problema medicala mondiala. Ingrasarea este echivalenta intotdeauna cu cresterea greutatii corporale si reprezinta o problema estetica si in acelasi timp o problema de sanatate.

Factori ce pot determina ingrasarea:

- mostenirea genetica;
- alimentatia neadecvata;
- lipsa de miscare;
- dezechilibrele emotionale;
- dezechilibrele hormonale.

Obezitatea genereaza boli, cum ar fi:

- artrite;
- boli cardiovasculare: hipertensiune arteriala, cardiopatie ischemica, angina pectorala, infarct miocardic;
- diabet zaharat;
- diverse cancere.

Prevenire = schimbarea stilului de viata, prin:

- plimbari zilnice
- practicare de exercitii fizice sistematice;
- detoxifierea - curatirea intestinului, ficatului, sangelui - realizata cu Nopalin, Pure Yucca, trecerea la dieta conform grupei sanguine si asocierea acesteia cu produsul pe grupa de sange (Vital A / Vital B / Vital AB / Vital 0);
- schimbarea obiceiurilor alimentare (reducerea lipidelor, glucidelor, cresterea consumului de legume, fructe);
- cure de slabire rationale asociate cu administrare de preparate naturale pentru mentinerea sau redobandirea greutatii normale. In acest sens, indicam produsul XenaForm.
- combaterea si controlul stresului prin detasare, acceptare, atitudine pozitiva fata de evenimente.

Recomandari si scop:

- Pentru persoane sanatoase care vor sa slabeasca, acesta actionand pentru:

- scaderea poftei de mancare
- accelerarea catabolismului
- arderea grasimilor

- Pentru sportivi, produsul actionand pentru:

- cresterea indexului "lean body mass";
- cresterea energiei;
- imbunatatirea performantelor.

Substantele active din XenaForm:

- Radacina de Maca:

- bogata in aminoacizi, vitamine, calciu, zinc, de aceea actioneaza ca revitalizant;
- contribuie la sinteza hormonilor hipotalamici;
- regleaza disfunctiile hormonale din menopauza, andropauza.

- Extract de ceai verde:

- actioneaza benefic asupra aparatului digestiv, sistemului nervos, cardiovascular;
- termonutrient;
- antioxidant, anihileaza cu succes radicalii liberi.

- Scoarta de salcie alba:

- se comporta ca o aspirina naturala;
- reduce febra;
- combate durerile musculare.

- Radacina de ghimbir:

- planta aromatizanta;
- contine vitamine si uleiuri volatile;
- inhiba inflamatia, calmeaza durerile.

- Citrus Aurantium (portocala chinezeasca):

- contine 6% sinefrina (efecte secundare mai putine decat efedrina);
- accelereaza catabolismul, ajuta la arderea grasimilor si intarirea muschilor.
- reduce pofta de mancare (are efect tip amfetaminic prin alcalozii din compozitie)

- Pulbere Yerba Mate:

- termonutrient, energizant;
- creste metabolismul bazal;
- creste capacitatea fizica, mentala, combate oboseala.

-Extract de Guarana:

- termonutrient;
- tonifiant, energizant (similar cofeinei, dar fara efecte secundare);
- creste ritmul metabolismului, este un diuretic slab, benefic in artrite, migrene pe baza nervoasa, dismenoree. Pret de producator!

Relarii : Avram2Cosmin@yahoo.com
CosminAvram
Postat pe 16 Noiembrie 2009 16:22
Keiko Slim Spa- poti intra pe site-ul lor, au preturi ok. Eu am fost pt sedinte de bronzare :) Bafta!
andreea_sony
Postat pe 30 Noiembrie 2009 23:45
Salut!

Eu zic ca cel mai ok slabesti la salon! Au grija de tine, le spui ce ai voie ce nu ai voie, si iti recomanda ce e mai ok pt tine. Eu merg la Kara Studio din zona Eroilor si e super, Luminita, sefa salonului care face tratamentele corporale se poarta f bine cu tine si iti da tot felul de sfaturi! Mamei mele i-a facut un pachet de slabit care chiar a dat rezultate!

pup
marianaguci
Postat pe 20 Decembrie 2009 20:52
eventual electrostimulare...daca ai voie doar. nu stiu daca e super-eficienta, pe alte forumuri am citit ca ar da rezultate. ai putea incerca si impachetarile la cald,, te fac sa transpiri dar pierzi multi cm.
Bafta!
GreenBubbles
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:57
Buna

Cine doreste si e interesat sa apeleze la un maseur bun, va pot oferi eu pe cineva care lucreaza la salon de infrumusetare si practica masaj anticelulitic, de relaxare, aromoterapie, teraeutic, reflexoterpie si masaj cu miere de albine.
Cine e interesat si vrea sa afle mai multe informatii despre aceste tipuri de masaj si chiar sa faca imi poate lasa un mesaj privat, iar va las apoi nr de contact.

Cu drag Georgia.
Georgya7
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:49
buna poti face impachetari la cald[ cu termocuverta]preturile depind de salon si de tipul de imapchetare unde am facut eu sunt intre30 si 50 lei pe sedinta [cu abonament]minim 10 sedinte dar sunt spectaculoase un centimetru la sedinta bafta
healthy003932
Postat pe 15 Martie 2010 13:29
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 15 Martie 2010 19:59
buna fetelor. si eu merg in prezent la chic salon din romana si sunt foarte fericita ca incep sa scpa de kilogramele nedorite.fac un tratament cu eximia si sunt asa incantata ca deja se vad diferentele si scap si de celulita si de vergeturi si de kilogramele nedorite.va tin la curent.mai am 2 saptamani si termin
angelina25_healthy
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:58








---------------------------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:58
am vazut si eu aparatul eximia la chic salon si in timp ce eu faceam un tratament facial acolo era o tipa care facea tratament de slabire cu eximia si rezultatele mi s-au parut foarte bune.eu zic ca merita banii
camy__camy
Postat pe 23 Mai 2010 15:53
eu am citit informatii pe net despre exmia pentru ca as vrea sa il incerc si ma declar multumita de ceea ce am citit .trebuie sa merg sa fac o programare ca sa incep un tratament cu el.va tin la curent:)
simply_me_bia
Postat pe 28 Mai 2010 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilat cu ajutoare de la iubit??????????? 34 De la: goanga 16 Martie 2010 19:10
Recomandare crema antiimbatrinire 19 De la: Delia11 11 Iulie 2012 16:37
Bijuterii, accesorii 1 De la: andra_220891 25 Noiembrie 2012 23:55
Cum obtin saten deschis de la roscat? 32 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:42
HELP ME- un dermatolog bun in Bucuresti? 85 De la: blonda_nicole 11 Martie 2020 17:38