Setari Cookie-uri

MEDICAMENTE TIROIDA

Salutare la toata lumea ! Am deschis topicul asta pentru ca eu sufar de hipotiroidie si chiar sufar, si in disperarea mea am cautat tratamente alternative pentru euthyrox , cine l-a luat stie de ce am cautat altceva ei si am gasit pe net niste pastile care inlocuiesc euthyrox-ul, thyromine se numesc, si mi-au venit cam in 10 zile la usa din SUA, prin Fed-ex. Nu castig nici un ban de la ei, doar vreau sa propun femeilor care sufera o alternativa de care poate nu stiu, pentru ca la noi putine lucruri sunt stiute, cum ar fi ca fluorul din pasta de dinti blocheaza activitatea tiroidei ! Oricum, sper sa mai il incerce cineva si sa ma tina la curent, asa cum o sa spun si eu ce efect are la mine
http://www.thyromine.com/
sab628
Postat pe 31 Decembrie 2009 11:33
Buna,numele meu este Claudia, am aceeasi problema pe care o ai si tu, doar ca habar nu aveam, am descoperit intamplator la un control de rutina, urmez tratamentul cu Euthyrox de anul trecut si nu am remarcat nimic deosebit....nu am inteles motivele pentru care ai cautat o alternativa la acest tratament si mi-ar placea sa le stiu...Mersi
remin
Postat pe 13 Ianuarie 2010 13:05

Afla cum poti castiga 1.000 E/luna dintr-un job part-time

Daca vrei sa castigi minim 1.000 E/luna dintr-un job part-time ,noi iti oferim toate conditiile .Sediul este in zona UNIVERSITATII.
Daca te-ai hotarat suna te rog la 021.312.41.17 sau 021.312.41.80
COD 1332 .
NOI TE ASTEPTAM !

IOANA1947
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:03
De la: remin@, la data 2010-01-13 13:05:05Buna,numele meu este Claudia, am aceeasi problema pe care o ai si tu, doar ca habar nu aveam, am descoperit intamplator la un control de rutina, urmez tratamentul cu Euthyrox de anul trecut si nu am remarcat nimic deosebit....nu am inteles motivele pentru care ai cautat o alternativa la acest tratament si mi-ar placea sa le stiu...Mersi

buna ! eu am gasit alternative la euthyrox, care mi-a dat organismul peste cap, si nu mi-a ramas decat sa caut altceva ! am gasit thyromine, , site-ul e www.thyromine.com dar nu acopera tot necesarul de hormon zilnic, si pentru asta iau un medicament numit thyroid, facut din tiroida de porc (suna scarbos dar e foarte eficient) o pastiluta din medicamentul asta, la care o sa-ti pun link, echivaleaza cu 100 de mg de euthyrox, ceea ce pt mine e prea mult, asa ca iau jumate si o capsula de thyromine. si ma simt muuuuuuuuuuult mai bine, si slabesc ! iti dai seama ce-mi place :D in general tratamentul de tiroida se ajusteaza dupa tsh , daca dai in hiper, iei mai putin samd , asa fac doctorii cel putin. sper sa te fi putut ajuta ! iti dau linkul
http://www.edrugnet.co.uk/showprice.asp?name=armour&bysearch=ok&Go.x=0&Go.y=0
uitata-te unde unde scrie armour, eu am luat cel mai mic numar de pastile, ca sa vad daca e bun...si e ! apropo , am cautat alternativa la euthyrox pentru ca aveam greturi zi de zi si pielea mea devenise hipersensibila si uscata. intr-o saptamana mi-am revenit la normal dupa ce nu am mai luat ! eu nu sunt o sensibilicoasa de fel, am un corp puternic, si am ajuns la concluzia ca euthyrox e un medicament naspa ! pupici
sab628
Postat pe 16 Ianuarie 2010 15:35
Buna Sabysab!
MI s-a parut foarte interesant ce ai scris despre acest medicam naturist Tyromine , eu am hipotiroidie autoimuna din 2006 de cand am descoperit si am inceput tratamentul cu eutirox pe care il iau zilnic de atunci >
Nu ma simt prea bine , sunt tot mai obosita zilnic , m-am si ingrasat foarte mult si nu prea am sanse sa slabesc .
Spune-mi te rog ai inceput sa iei acest medicament cum te simti : ai energie , ai slabit ?
Te mai rog ceva spune-mi ce valoare a avut TSH tau cand ai inceput sa iei acest medicament si cum este acum .
Te rog mult de tot sa-mi scrii pe adresa camibolos@yahoo.com si sa-mi dai si un tel al tau ca sa putem vb mai multe despre problemele de tiroida !
Merci mult !
healthy011345
Postat pe 18 Ianuarie 2010 03:21
stie cineva ce este TSU si ce ar trebui facut vreau cat mai multe detali.multumesc
kudika104109
Postat pe 18 Ianuarie 2010 08:44
De la: healthy007462, la data 2010-01-18 08:44:00 stie cineva ce este TSU si ce ar trebui facut vreau cat mai multe detali.multumesc

nu stiu ce e tsu, stiu ce e tsh :D
sab628
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:33

Incearca cu un tratament cu aparatul de biorezonanta SCIO,este simplu si foarte eficient .
IOANA1947
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:53
SINT OPERATA PE TIROIDA DIN 1994 SI FAC TRATAMENT DE SUBSTITUTIE PT HIPOTIROIDISM.LA INCEPUT AM LUAT VREO 2 ANI TIROIDA ROMANEASCA DAR NU SE MAI FABRICA,PE URMA 10 ANI NOVOTYRAL IAR DE 4 ANI IAU EUTIROX.NU AM REMARCAT NIMIC DEOSEBIT CU CONDITIA SA FACI TSH LA 6 LUNI SI APOI FUGA LA MEDIC PT DOZARE.EU IAU 50MG ZILNIC SI MA SIMT BINE.CU MONTIGNIAC AM SLABIT 10KG SI TOTUL E OK
anicai
Postat pe 13 Februarie 2010 21:56
Buna, Sab628!

Iti multumesc pentru linkurile de foarte mare ajutor! Si eu am auzit abia recent de Armour si cautam un site care livreaza in RO. Vad ca tu ai incercat si Thyromine pe care l-ai recomandat, apoi ai vorbit de Armour. sunt ambele la fel de eficiente? Armour de la care din producatorii din link ai comandat?
Astept un raspus cat mai curand ca sa pot comanda si eu!

Mersi!
kudika417028
Postat pe 5 August 2011 12:08
Buna ziua tuturor de pe acest forum! L-am descoperit intimplator cautind vesti despre fabricarea tiroidei romanesti.Sint diagnosticata cu mixedem congenital....De-a lungul vietii am incercat toate tratamentele hormonale de substitutie pt boala mea.Dintre toate cel mai bine mi-a fost cu Tiroida romaneasca.Acum iau Eutyrox de 100 1 tb/zi,dar m-am ingrasat f tare si nu ma simt f bine dupa el....daca iau mai mult fac fenomene de hipertiroidism si mi-e f rau,daca iau mai putin iar nu e bine.....conform TSH-ului m-am stabilizat la 100mg....Dar as vrea sa dau jos kilogramele puse in plus si nu stiu cum....Daca stie cineva vreun remediu verificat sa-mi spuna si mie la id-ul de mess: mirelachitoi@yahoo.com
MIRELA_C_
Postat pe 20 August 2011 15:38
Ah! Inca ceva ...Am luat de-a lungul vietii ,incepind de la tiroida romaneasca pina la Thyreotom,Novothyral,L-Thyroxin,Euthyrox....In afara de tiroida niciunul nu mi-a mers bine....dupa toti hormonii de sinteza m-am ingrasat si am vut probleme diverse:de la tulburari de memorie si concentrarepina la fenomene de hipertiroidism cu reactii anginoase,atacuri de panica etc....Am pus in 2 ani(de cind iau Eutyrox) 20 kg pe mine si nu pot nicicum sa le dau jos,iau memoplus si alte adjuvante pentru memorie,uneori ma simt f apatica si slabita,Eu nu eram asa cind luam tiroida...Ajutati-ma si pe mine va rog frumos...
MIRELA_C_
Postat pe 20 August 2011 15:48
Buna,daca esti amabila te rog sa-mi dai si mie detalii despre MONTIGNIAC,ce este de fapt, unde il gasesc,cum se administreaza!?? Desi sint asistenta medicala de profesie nu am auzit de acest produs si dupa cum am scris pe forum sufar de mixedem congenital(adica tiroida mea este aproape moarta de la nastere) si chiar am nevoie de ceva mai bun decit Euthyroxul sau ceva care sa ma ajute sa slabesc fara complicatii.....
MIRELA_C_
Postat pe 22 August 2011 18:57
Scuze intrebarea referitoare la MONTIGNIAC era pt anicai
MIRELA_C_
Postat pe 22 August 2011 19:03
Te rog fa-mi si mie rost de acest medicament thyronime. Daca vrei, poti sa ma contactezi pe id-ul meu tony_sebi74@yahoo.com. Merci anticipat
tony_sebastian
Postat pe 29 Noiembrie 2011 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat va rog frumos:- 2 De la: kudika_5568 20 Aprilie 2012 17:01
Cea mai performanta tehnologie anti-imbatranire 1 De la: healthy17 14 Decembrie 2009 01:07
pistruii....HELP!! 10 De la: sophya 3 August 2010 16:16
produse oriflame 2 De la: denis_roxana 3 Ianuarie 2011 19:13
Pantofii imi ies din picioare! 23 De la: Otani 1 Februarie 2021 16:56