Setari Cookie-uri

METODA ULTRAEFICIENTA PT.SLABIT(nu neaparat rapida)

Hello!
As dori sa aflu mai multe pareri(pro si contra)despre metode si tratamente pt.slabit.Am intoleranta la lactoza(mai nou si la iaurt,kefir,sana),colon iritabil(fara scaune diareece).Recunosc ca am folosit acum 8 ani Regenon combinat cu alergat in parc 40min si am slabit 9kg,dar am reusit sa le pun la loc.Cred ca dupa 40 de ani arderile sunt mai incete,dar nu sunt o persoana sedentara,fac sport mai rar,(am aparate fitness acasa,-steper,si inca 2 aparate),pe care le mai "obosesc" cand am timp.Ideea este ca as vrea sa incerc si altele de care eu nu am auzit.
O zi buna!







bibiiubitu
Postat pe 20 Ianuarie 2010 12:10
Salut,

Eu am incercat varianta urmatoare: mi-am cumparat un costum de sauna (cam 30 lei) si un stepper simplu (100 lei)- dar tu ai deja. de vreo 4 ori pe saptamana imbrac costumul si exersez pe stepper vreo 20 min...transpiratia elimina grasimea si totodata inseamna detoxifiere a organismului. daca bei destula apa pe zi, mananci de 3 ori,dar nu dupa ora 7, portii medii, fara prajeli si dulciuri, ar trebui sa slabesti 1-2 kg pe saptamana :)
Al3x_healthy
Postat pe 24 Ianuarie 2010 01:21
Salut,

Incearca produsele pe baza de Acai Berry http://acai-berry-bio.com
acai_berry
Postat pe 25 Ianuarie 2010 18:28
Este o oferta la Life-Care dar pana la 31 ian.
Merita sa incerci.
Da rezultate.
0740291796. danielaciortan@yahoo.com
Monalissa_healthy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:14
alimentatia conform grupei de sange , reglarea tiroidei , miscare si nu in ultimul rand vointaaaaaaaaaaaaaaaa, succes . o zi buna

ungureanu88_gmail_com
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:12
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-01-30 10:12:59alimentatia conform grupei de sange , reglarea tiroidei , miscare si nu in ultimul rand vointaaaaaaaaaaaaaaaa, succes . o zi buna

alimentatia conform grupei de sange,exista studii stiintifice dovedite?
ene_m_gabriel
Postat pe 30 Ianuarie 2010 20:30
enem, exista studii si diverse carti, dar se vede ca nu fac parte din bibliografia vanzatorilor de produse americane.
cauta si informeaza-te, ca de ani de zile tot combati de indata ce cineva indrazneste sa sugereze ca ar functiona. alimentatia pe grupe sanguine chiar exista si functionaeaza ca mod de viata: sunt medici nutritionisti care au rezultate surprinzatoare, nu sunt doar bajbaieli si vanzari de iluzii.

eleain
Postat pe 30 Ianuarie 2010 20:39
draga coleg de forum : alimentatia conform grupei de sange este necesara , viata este reprezentata de sange . acolo este secretul unei vieti sanatoase . tot ce mancam se reflecta in organismul nostru . absolut tot ce sonsuman . apropo prima grupa de sange este 01 grupa primordiala a vanatorului . din care a drivat a 2 si restul de b3 si ab4 / fiecare grupa de sange are anumite caracteristici si predispuneri , ca procentaj 01 este 40 % a 2 40 % , b 3 10 % ab 4 10 % sau aproximativ din totalul omeniri . din care fiecare grupa are doua variante : ma refer la rh pozitiv si negativ ,se gasesc in librarii carti cu alimentatia specifica grupei de sange daca doresti sa te documentezi . si nu uita prima lege a omului de a consuma alimente si apa din zona in care sa nascut sau traieste . este ampreta locului in care sa nascut si poarta o anumita incarcatura informationala un fel de amprenta , o zi buna , cu respect . ( apropo se refera si la tratamente si ceaiuri pentru vindecarea trupului aloe vera si ging seng nu au eficienta in romania nu cresc aici si nu pot avea efecte terapeutice fata de plantele noastre medicinale , sunt doar produse de uz comercial si facut bani pentru companii din afara tari . o zi buna
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:48
Referitor la dieta conform grupei sanguine ,asta e o mare tampenie si o mare prostie ,oare D-zeu cand a facut lumea a zis cei de grupa 0 trebue sa manace asta si ast ,cei de grupa a trebue sa manance asta si asta si asa .m.d...toate legumele si zarzavaturile si inclusiv fructele sunt binevole ptr toate categoriile de grupa, iar oamenii de stiinta ce au dovedit ca de anii si anii fac cercetari si nu sunt in stare sa descopere de exp de la ce se face hepatita si cum se trateaza asa ca lasama cu oamenii de stiinta pa
healthy008026
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:13
Referitor la dieta conform grupei sanguine ,asta e o mare tampenie si o mare prostie ,oare D-zeu cand a facut lumea a zis cei de grupa 0 trebue sa manace asta si ast ,cei de grupa a trebue sa manance asta si asta si asa .m.d...toate legumele si zarzavaturile si inclusiv fructele sunt binevole ptr toate categoriile de grupa, iar oamenii de stiinta ce au dovedit ca de anii si anii fac cercetari si nu sunt in stare sa descopere de exp de la ce se face hepatita si cum se trateaza asa ca lasama cu oamenii de stiinta pa
healthy008026
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:14
De la: eleain, la data 2010-01-30 20:39:32enem, exista studii si diverse carti, dar se vede ca nu fac parte din bibliografia vanzatorilor de produse americane.
cauta si informeaza-te, ca de ani de zile tot combati de indata ce cineva indrazneste sa sugereze ca ar functiona. alimentatia pe grupe sanguine chiar exista si functionaeaza ca mod de viata: sunt medici nutritionisti care au rezultate surprinzatoare, nu sunt doar bajbaieli si vanzari de iluzii.

daca nu ai observat era o intrebare,ceea ce eu am observat la tine este ca habar nu ai de nutritie,iar daca te deranjeaza produsele la care faci referire asta inseamna ca produsele sunt foarte eficiente.
ene_m_gabriel
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:53
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-01-31 15:48:40draga coleg de forum : alimentatia conform grupei de sange este necesara , viata este reprezentata de sange . acolo este secretul unei vieti sanatoase . tot ce mancam se reflecta in organismul nostru . absolut tot ce sonsuman . apropo prima grupa de sange este 01 grupa primordiala a vanatorului . din care a drivat a 2 si restul de b3 si ab4 / fiecare grupa de sange are anumite caracteristici si predispuneri , ca procentaj 01 este 40 % a 2 40 % , b 3 10 % ab 4 10 % sau aproximativ din totalul omeniri . din care fiecare grupa are doua variante : ma refer la rh pozitiv si negativ ,se gasesc in librarii carti cu alimentatia specifica grupei de sange daca doresti sa te documentezi . si nu uita prima lege a omului de a consuma alimente si apa din zona in care sa nascut sau traieste . este ampreta locului in care sa nascut si poarta o anumita incarcatura informationala un fel de amprenta , o zi buna , cu respect . ( apropo se refera si la tratamente si ceaiuri pentru vindecarea trupului aloe vera si ging seng nu au eficienta in romania nu cresc aici si nu pot avea efecte terapeutice fata de plantele noastre medicinale , sunt doar produse de uz comercial si facut bani pentru companii din afara tari . o zi buna
draga domnule,aloe vera este un supliment alimentar eficient in orice parte a globului si sti de ce,pentru ca are la baza nu numai studii stiintifice dovedite dar si practic.idem si cu ginseng.
ene_m_gabriel
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:57
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-01-31 18:57:28
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-01-31 15:48:40draga coleg de forum : alimentatia conform grupei de sange este necesara , viata este reprezentata de sange . acolo este secretul unei vieti sanatoase . tot ce mancam se reflecta in organismul nostru . absolut tot ce sonsuman . apropo prima grupa de sange este 01 grupa primordiala a vanatorului . din care a drivat a 2 si restul de b3 si ab4 / fiecare grupa de sange are anumite caracteristici si predispuneri , ca procentaj 01 este 40 % a 2 40 % , b 3 10 % ab 4 10 % sau aproximativ din totalul omeniri . din care fiecare grupa are doua variante : ma refer la rh pozitiv si negativ ,se gasesc in librarii carti cu alimentatia specifica grupei de sange daca doresti sa te documentezi . si nu uita prima lege a omului de a consuma alimente si apa din zona in care sa nascut sau traieste . este ampreta locului in care sa nascut si poarta o anumita incarcatura informationala un fel de amprenta , o zi buna , cu respect . ( apropo se refera si la tratamente si ceaiuri pentru vindecarea trupului aloe vera si ging seng nu au eficienta in romania nu cresc aici si nu pot avea efecte terapeutice fata de plantele noastre medicinale , sunt doar produse de uz comercial si facut bani pentru companii din afara tari . o zi buna
draga domnule,aloe vera este un supliment alimentar eficient in orice parte a globului si sti de ce,pentru ca are la baza nu numai studii stiintifice dovedite dar si practic.idem si cu ginseng.
studii facute de cei care au interese in comercializarea de astfel de produse !!!! adica mincinoase !!!!

p.s. PRODUSELE FOREVER SUNT PLINE DE E-URI DE SINTEZA< CITITI CU ATENTIE ETICHETELE SI VA VETI CONVINGE !!!!!
4Life
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:39
De la: 4Life, la data 2010-01-31 19:39:54
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-01-31 18:57:28
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-01-31 15:48:40draga coleg de forum : alimentatia conform grupei de sange este necesara , viata este reprezentata de sange . acolo este secretul unei vieti sanatoase . tot ce mancam se reflecta in organismul nostru . absolut tot ce sonsuman . apropo prima grupa de sange este 01 grupa primordiala a vanatorului . din care a drivat a 2 si restul de b3 si ab4 / fiecare grupa de sange are anumite caracteristici si predispuneri , ca procentaj 01 este 40 % a 2 40 % , b 3 10 % ab 4 10 % sau aproximativ din totalul omeniri . din care fiecare grupa are doua variante : ma refer la rh pozitiv si negativ ,se gasesc in librarii carti cu alimentatia specifica grupei de sange daca doresti sa te documentezi . si nu uita prima lege a omului de a consuma alimente si apa din zona in care sa nascut sau traieste . este ampreta locului in care sa nascut si poarta o anumita incarcatura informationala un fel de amprenta , o zi buna , cu respect . ( apropo se refera si la tratamente si ceaiuri pentru vindecarea trupului aloe vera si ging seng nu au eficienta in romania nu cresc aici si nu pot avea efecte terapeutice fata de plantele noastre medicinale , sunt doar produse de uz comercial si facut bani pentru companii din afara tari . o zi buna
draga domnule,aloe vera este un supliment alimentar eficient in orice parte a globului si sti de ce,pentru ca are la baza nu numai studii stiintifice dovedite dar si practic.idem si cu ginseng.
studii facute de cei care au interese in comercializarea de astfel de produse !!!! adica mincinoase !!!!

p.s. PRODUSELE FOREVER SUNT PLINE DE E-URI DE SINTEZA< CITITI CU ATENTIE ETICHETELE SI VA VETI CONVINGE !!!!!
bine,bine.
ene_m_gabriel
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:43
enem, in primul rand eu nu m-am dat niciodata nutritionista, consider ca trebuie sa studiezi medicina si sa te specializezi ulterior in sensul acesta. stiu despre alimentatia grupelor sanguine pentru ca am avut probleme acum zece si am apelat la nutritionist, dar era doctor. si chiar tin cont de alimentatia grupelor sanguine pe care mi-a stabilit-o atunci.

2. nu ma deranjeaza produsele pe care le vinzi, le-am vazut la targuri si le-am si incercat ocazional si promotional. ma deranjeaza doar modul tau agresiv si negativ de a te propune. nu stiu ce va invata la cursurile de vanzari, dar eu cunosc vanzatori cau au un dar innascut de a-ti vinde lucrurile facand sa se nasca exigenta in creierul tau doar stand de vorba la o cafea. si-ti vorbesc frumos si stiu sa se raporteze la oricine. foarte diferit de cum esti tu. si nu vand niciodata ceva scuipand peste alte lucruri, e oricand gata sa admita ca sunt o gramada de produse bune pe lumea asta, nu numai ale lor. si se si informeaza astfel incat sa aiba mereu mintea deschisa.




eleain
Postat pe 31 Ianuarie 2010 22:29
De la: eleain, la data 2010-01-31 22:29:57enem, in primul rand eu nu m-am dat niciodata nutritionista, consider ca trebuie sa studiezi medicina si sa te specializezi ulterior in sensul acesta. stiu despre alimentatia grupelor sanguine pentru ca am avut probleme acum zece si am apelat la nutritionist, dar era doctor. si chiar tin cont de alimentatia grupelor sanguine pe care mi-a stabilit-o atunci.

2. nu ma deranjeaza produsele pe care le vinzi, le-am vazut la targuri si le-am si incercat ocazional si promotional. ma deranjeaza doar modul tau agresiv si negativ de a te propune. nu stiu ce va invata la cursurile de vanzari, dar eu cunosc vanzatori cau au un dar innascut de a-ti vinde lucrurile facand sa se nasca exigenta in creierul tau doar stand de vorba la o cafea. si-ti vorbesc frumos si stiu sa se raporteze la oricine. foarte diferit de cum esti tu. si nu vand niciodata ceva scuipand peste alte lucruri, e oricand gata sa admita ca sunt o gramada de produse bune pe lumea asta, nu numai ale lor. si se si informeaza astfel incat sa aiba mereu mintea deschisa.




eu nu vand,se pare ca TE DARANJEAZA,ALTFEL NU TE LEGAI DE PRODUSE "AMERICANE",SA FIM SERIOSI,CUNOSC ASTFEL DE COMPORTAMENTE SI ATITUDINEA TA SPUNE TOT.ESTI GENUL DE OM CARE VREI SA FII IMPORTANTA SI NU POTI FI CONVINSA DECAT DE RUGAMINTI SI LINGUSELI.A, APROPO ,NENEA ALA CARE I-L NUMESTI TU NUTRITIONIST ,SIGUR NU ESTE ASA CEVA,NU SCRIE IN NICIO CARTE DE NUTRITIE DE ACEASTA ALIMETATIE .
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Februarie 2010 09:29
ce acum esti si clarvazator pe langa "nutritionist?"

si ai pretentia ca ai citit toate cartile in domeniu?

nu sunt impotriva americanilor si am motive personale si familiale directe sa nu fiu; dar sa vina spalatorii de creier care ti-au tinut tie cursul cand ai intrat in secta si sa-mi spuna ca merisorul este un fruct american care face miracole il las vorbind singur pentru ca stiu ca merisorul creste nestingherit si necontaminat si in muntii nostri.
si nu trebuie sa ma linguseasca nimeni sa cheltui 100 lei in cazul in care consider ca merita si este nevoie.

ah si daca ti-e sila ca trebuie sa-i lingusesti pe altii sa cumpere inseamna ca nu esti facut pentru jobul asta.



eleain
Postat pe 1 Februarie 2010 11:01
De la: eleain, la data 2010-02-01 11:01:48ce acum esti si clarvazator pe langa "nutritionist?"

si ai pretentia ca ai citit toate cartile in domeniu?

nu sunt impotriva americanilor si am motive personale si familiale directe sa nu fiu; dar sa vina spalatorii de creier care ti-au tinut tie cursul cand ai intrat in secta si sa-mi spuna ca merisorul este un fruct american care face miracole il las vorbind singur pentru ca stiu ca merisorul creste nestingherit si necontaminat si in muntii nostri.
si nu trebuie sa ma linguseasca nimeni sa cheltui 100 lei in cazul in care consider ca merita si este nevoie.

ah si daca ti-e sila ca trebuie sa-i lingusesti pe altii sa cumpere inseamna ca nu esti facut pentru jobul asta.



succes la cules merisoare.
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Februarie 2010 21:43

[/quote]eu nu vand,se pare ca TE DARANJEAZA,ALTFEL NU TE LEGAI DE PRODUSE "AMERICANE",SA FIM SERIOSI,CUNOSC ASTFEL DE COMPORTAMENTE SI ATITUDINEA TA SPUNE TOT.ESTI GENUL DE OM CARE VREI SA FII IMPORTANTA SI NU POTI FI CONVINSA DECAT DE RUGAMINTI SI LINGUSELI.A, APROPO ,NENEA ALA CARE I-L NUMESTI TU NUTRITIONIST ,SIGUR NU ESTE ASA CEVA,NU SCRIE IN NICIO CARTE DE NUTRITIE DE ACEASTA ALIMETATIE .[/quote]

Domnu' Gabriel, ce-ar fi sa-ti corectezi greselile de ortografie inainte de a posta? Deranjeaza!
ghitanina
Postat pe 2 Februarie 2010 10:06
CURA DE SLABIRE MONTIGNAC

CURA DE SLABIRE MONTIGNAC

IN PRIMELE 3 LUNI INTERZIS !!!!!!!!!!!!!!
1. DULCIURI
2. GRASIMI





SE POT AMESTECA : LEGUME cu :
1.CARNE
2.BRANZA
3.GRASIMI
4.HIDROCARBONATI :
1.PAINE
2.PASTE FAINOASE
3. PORUMB
4.CARTOFI
5.OREZ…



NU SE MESTECA:

HIDROCARBONATII:
1.PAINE
2.PASTE FAINOASE
3. PORUMB
4.CARTOFI
5.OREZ…
CU :
1.GRASIMI
2.CARNE
3.BRANZA






IOANA1947
Postat pe 2 Februarie 2010 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OBESIMED-dispozitiv medical pentru tratarea supraponderabilitatii 4 De la: Smokey 10 Aprilie 2011 14:47
SLABESTE CU FITDAY SYRUP 10 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:11
Picioare subtiri 6 De la: irina_banescu 13 Mai 2010 09:38
cea mai buna ciocolata ? 23 De la: Ame_li 6 Martie 2012 12:56
DIETE 18 De la: grace007836 6 Noiembrie 2013 13:16