Setari Cookie-uri

Indragostita dupa un esec in ale dragostei :)

Buna,
Au trecut deja 5 luni de cand nu mai sunt in relatia care credeam la un moment dat ca va fi singura din viata mea...
Iata-ma acum, indragostita pana peste cap de un baiat pe care la-m cunoscut pe net, ne-am si vazut ...
Problema mea mare este ca el este acum intr-o relatie...mi-a spus inainte sa ne vedem prima oara ca nu mai e ceea ce a fost (inainte sa ma indragostesc de el), si ca ar vrea sa termine relatia.
Iar eu de ceva timp incerc sa-i spun ca nu vreau sa ies cu el cat timp are pe altcineva, pentru ca sunt mai de moda veche..si nu-mi place sa fac lucruri de genul asta!
Eu am 22 iar el are 29, e o diferenta intr-adevar, care la inceput mi s-a parut foarte mare, dar vorbind cu el n-am mai tinut cont de ea...si el in momentul asta stie ca sunt indragostita de el, stie ca il plac...dar tot ma cauta atunci cand trece prin orasul meu :)

Nu stiu ce sa fac, Nu vreau sa mai ies cu el cat are relatia asta, dar mi-e teama sa nu-l mai revad...:(

Tin sa mentionez ca atunci cand ne-am cunoscut ...a fost ceva special..am simtit ca este pentru mine, nu ma intrebati de ce...pur si simplu asta simt si acum!

Ce ar trebui sa fac?
kudika123081
Postat pe 4 Iulie 2010 08:10
de cate ori v-ati vazut in 5 luni?
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 08:16
Nu, nu...au trecut 5 luni de cand am terminat eu relatia cea lunga...:)
Cu el ma stiu de o luna aproximativ..de 2 ori ne-am vazut...:(
kudika123081
Postat pe 4 Iulie 2010 08:29
Eu zic sa fi atenta cu iubirile astea de pe net ca de cele mai multe ori ramai cu un gust amar.Cred ca totusi ai o varsta (daca e reala poza) si poti sa fi putin mai realista si sa lasi deoparte iluziile.Asta cu "nu ma inteleg bine cu iubita si vreau sa ne despartim" e veche si folosita de multi ca sa te prinda in capcana,daca reusesti sa dai sentimentele deoparte si sa gandesti la rece o sa afli singura raspunsul la intrebarea ta.
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 08:40
Ideea este ce el nu a incercat nimic mai mult decat sa ne vedem...estesi el foarte frumusel, si foarte destept, sincer nu stiu daca ar bate drum pana la mine daca n-ar exista "ceva"...! da, eu sunt in poza, dar iti spun sincer ca e suficient sa ne privim si exista ceva aparte...nu ma avant, dar sti el este genul de barbat care l-as vrea eu pentru mine...este o combinatie intre vechi si nou, este foarte glumet...este ca mine :( si nu vreau sa-mi fac planuri sau sperante dar mi-ar placea...sa existe ceva mai mult...
kudika123081
Postat pe 4 Iulie 2010 08:47
Bafta!
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 08:51
De la: kudika123081, la data 2010-07-04 08:10:19Buna,
Au trecut deja 5 luni de cand nu mai sunt in relatia care credeam la un moment dat ca va fi singura din viata mea...
Iata-ma acum, indragostita pana peste cap de un baiat pe care la-m cunoscut pe net, ne-am si vazut ...
Problema mea mare este ca el este acum intr-o relatie...mi-a spus inainte sa ne vedem prima oara ca nu mai e ceea ce a fost (inainte sa ma indragostesc de el), si ca ar vrea sa termine relatia.
Iar eu de ceva timp incerc sa-i spun ca nu vreau sa ies cu el cat timp are pe altcineva, pentru ca sunt mai de moda veche..si nu-mi place sa fac lucruri de genul asta!
Eu am 22 iar el are 29, e o diferenta intr-adevar, care la inceput mi s-a parut foarte mare, dar vorbind cu el n-am mai tinut cont de ea...si el in momentul asta stie ca sunt indragostita de el, stie ca il plac...dar tot ma cauta atunci cand trece prin orasul meu :)

Nu stiu ce sa fac, Nu vreau sa mai ies cu el cat are relatia asta, dar mi-e teama sa nu-l mai revad...:(

Tin sa mentionez ca atunci cand ne-am cunoscut ...a fost ceva special..am simtit ca este pentru mine, nu ma intrebati de ce...pur si simplu asta simt si acum!

Ce ar trebui sa fac?


vorbeste cu el si spune'i tot ce ne'ai spus noua:ca vrei o relatie cu el,si daca si el vrea sa se desparta de tipa cealalta si sa ramana cu tine,daca nu vrea atunci.....intelegi tu!doar atat!bafta
sweet_heart
Postat pe 4 Iulie 2010 09:02
pai el te vede numai cand are ocazia si trece prin orasul tau , nu face nimic mai mult. e clar nu vrea nimic serios cu tine. (''Iar eu de ceva timp incerc sa-i spun ca nu vreau sa ies cu el cat timp are pe altcineva'') . el ce iti raspunde la asta??
fata_healthy
Postat pe 13 Iulie 2010 13:08
nu i-am mai raspuns la telefon, am luat singura decizia asta! cu toate ca exista acel "ceva"...:( dar e mai corect si mai simplu!!
kudika123081
Postat pe 13 Iulie 2010 16:26
De la: kudika123081, la data 2010-07-13 16:26:27nu i-am mai raspuns la telefon, am luat singura decizia asta! cu toate ca exista acel "ceva"...:( dar e mai corect si mai simplu!!
Ai luat o decizie inteleapta! Bravo!
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 16:54
Vei fi naiva nr. n din orasul Y...si daca, prin reducere la absurd, nu e un fluturas, dupa ce devii a lui o va cauta pe fata m din orasul Z...asta trebuia sa stii pana la 22 de ani si dupa o experienta cel putin la activ...
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 17:43
nu cred...sti care este problema? imi place sa am speranta...si ea moare ultima, dar am si principii! din cauza asta n-am mai raspuns eu la telefon, pt ca situatia in care eram pusa era naspa...in fine...a trecut :D
kudika123081
Postat pe 14 Iulie 2010 16:15
de pe 4 pana pe 14 iulie ti'a trecut??? halal dragoste
Shhh
Postat pe 14 Iulie 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comedia „Probleme la mansarda” - o nouã reprezentație 2 De la: kudika_994113 28 Septembrie 2015 16:21
Impacare sau uitare ? 13 De la: kudika_nikole 25 Decembrie 2011 19:44
Frumusete - pudra de talc 1 De la: De_deea 22 Iunie 2011 23:18
FOTOEPILARE IPL 1 De la: kudika_7302 11 Iunie 2015 13:44
Planificare Familiara 1 De la: Mihaela214 12 Iunie 2011 19:20