Setari Cookie-uri

O incercare nereusita

Buna! De curand am incercat sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu doar ca oricat am fi incercat nu am reusit.Eu aveam dureri foarte mari, iar el nu isi dorea sa ma raneasca si avea si emotii.Ideea e ca nu a putut sa...partunda sub niciun fel.Nu inteleg de ce? Si ce as putea sa fac ca sa reduc din durere( stiu si eu....o pozitie anume sau..ceva)?Am sangerat foarte putin...dar nu s-a intamplat sa se rupa nimic. ce sa fac?
kudika120224
Postat pe 13 Iulie 2010 12:16
Umm...nu cred ca auzi tu ca se rupe ceva, eu stiu ca simti durere mai puternica si dupa aia sangerezi putin (sau mai mult de la caz la caz) Oricum primele dati o sa te doara putin pana te obisnuiesti Dar cu putin antrenament o sa dispara si durerea
_Cryssa_
Postat pe 13 Iulie 2010 12:21
trebuie sa te exciti foarte mult...
tavi85
Postat pe 13 Iulie 2010 12:36
de sex ati auzit da de lubrifiere nu. mai bine cautati pe google, cat timp ai pierdut facnd cont aici pe kudika invatai o sumedenie de chestii...
Shhh
Postat pe 13 Iulie 2010 12:38
De la: Shhh, la data 2010-07-13 12:38:33de sex ati auzit da de lubrifiere nu. mai bine cautati pe google, cat timp ai pierdut facnd cont aici pe kudika invatai o sumedenie de chestii...


Sa stii k sunt foarte bine informata si lubrifiata eram daca nu am specificat asta.Tocmai de aceea nu am inteles de ce nu s-a putut.
kudika120224
Postat pe 14 Iulie 2010 11:26
De la: crysa_tm, la data 2010-07-13 12:21:26Umm...nu cred ca auzi tu ca se rupe ceva, eu stiu ca simti durere mai puternica si dupa aia sangerezi putin (sau mai mult de la caz la caz) Oricum primele dati o sa te doara putin pana te obisnuiesti Dar cu putin antrenament o sa dispara si durerea


Da, nu aud eu ca se rupe ceva dar pot simti.Si nu s-a intamplat nimic decat ca m-am chinuit degeaba.
kudika120224
Postat pe 14 Iulie 2010 11:29
Asa e la inceput te-a dezvirginat de aia ai dureri si singerezi. .Exzersati mai mult si totul va fi ok.
kudika228167
Postat pe 14 Iulie 2010 11:33
De la: kudika120224, la data 2010-07-14 11:26:57
De la: Shhh, la data 2010-07-13 12:38:33de sex ati auzit da de lubrifiere nu. mai bine cautati pe google, cat timp ai pierdut facnd cont aici pe kudika invatai o sumedenie de chestii...


Sa stii k sunt foarte bine informata si lubrifiata eram daca nu am specificat asta.Tocmai de aceea nu am inteles de ce nu s-a putut.
ci ce te'a lubrifiat? cu o micuta flegma??
Shhh
Postat pe 14 Iulie 2010 11:36
De la: tavi85, la data 2010-07-13 12:36:56trebuie sa te exciti foarte mult...


Stiu asta dar in momentul acela am foarte mari emotii si sunt incordata...nici nu ma atinge bine si simt durere si il imping, ma trag inapoi, iar lui ii este mila. Si el tot la inceput este...niciunul dintre noi nu avem experienta
kudika120224
Postat pe 14 Iulie 2010 12:22
De la: kudika120224, la data 2010-07-14 12:22:49
De la: tavi85, la data 2010-07-13 12:36:56trebuie sa te exciti foarte mult...


Stiu asta dar in momentul acela am foarte mari emotii si sunt incordata...nici nu ma atinge bine si simt durere si il imping, ma trag inapoi, iar lui ii este mila. Si el tot la inceput este...niciunul dintre noi nu avem experienta


suna asa de cunoscut... crede-ma, va va lua mult timp si multe incercari pana veti reusi, dar si cand o veti face... relax, si aveti rabdare :):):)
grasshopper
Postat pe 14 Iulie 2010 12:25
De la: Shhh, la data 2010-07-14 11:36:48
De la: kudika120224, la data 2010-07-14 11:26:57
De la: Shhh, la data 2010-07-13 12:38:33de sex ati auzit da de lubrifiere nu. mai bine cautati pe google, cat timp ai pierdut facnd cont aici pe kudika invatai o sumedenie de chestii...


Sa stii k sunt foarte bine informata si lubrifiata eram daca nu am specificat asta.Tocmai de aceea nu am inteles de ce nu s-a putut.
ci ce te'a lubrifiat? cu o micuta flegma??


Nu fii rautacioasa...eu stiu mai bine in ce cantitate....am cerut un sfat, nu o critica acida.imi pare rau k unele sunteti atat de rele...
kudika120224
Postat pe 14 Iulie 2010 12:25
De la: kudika228167, la data 2010-07-14 11:33:31Asa e la inceput te-a dezvirginat de aia ai dureri si singerezi. .Exzersati mai mult si totul va fi ok.


Repet: himenul nu s-a rupt, e la locul lui.A fost putin presat si am sangerat intr-o cantitate neglijabila dar virgina inca sunt pt k el nu a reusit sa patrunda nici un pic
kudika120224
Postat pe 14 Iulie 2010 12:28
De la: babybel_smile, la data 2010-07-14 12:25:04
De la: kudika120224, la data 2010-07-14 12:22:49
De la: tavi85, la data 2010-07-13 12:36:56trebuie sa te exciti foarte mult...


Stiu asta dar in momentul acela am foarte mari emotii si sunt incordata...nici nu ma atinge bine si simt durere si il imping, ma trag inapoi, iar lui ii este mila. Si el tot la inceput este...niciunul dintre noi nu avem experienta


suna asa de cunoscut... crede-ma, va va lua mult timp si multe incercari pana veti reusi, dar si cand o veti face... relax, si aveti rabdare :):):)


Ms mult pt sfat...banuiesc ca si tu ai trecut prin asta si stii cum e
kudika120224
Postat pe 14 Iulie 2010 12:30
Atata timp cat nu tratati sexul ca o actiune banala, de genul "tre' s-o facem" si incercati sa va explorati unul pe celalalt mai bine, lucrurile vor decurge de la sine. Nu e doar lubrifierea. Preludiul e esential. dar chiar si ala, cand e prima oara...e drept, ca un pic de tensiune va ramane mereu. Dar repetati-va in gand faptul ca placere mai mare pe lume...mai rar.
Plus: trebuie sa-l convingi pe el ca nu e ceva rau in faptul ca simti durere. Este probabil temator in primul rand pentru tine. Explica-i ca va fi totul o combinatie durere cu placere, si finalul va fi spectaculos cu certotudine.

Succes :)
grasshopper
Postat pe 14 Iulie 2010 12:44
nu sunt rautacioasa, asa's eu. si.... atat timp cat folosesti un lubrifiant bun si un prezervativ mi se pare totusi dubios sa nu reuseasca sa te penetreze. dar si el trebuie sa fie in erectie. cred totusi ca macar ceva masuri de protectie folositi nu?
Shhh
Postat pe 14 Iulie 2010 12:56
De la: Shhh, la data 2010-07-14 12:56:13nu sunt rautacioasa, asa's eu. si.... atat timp cat folosesti un lubrifiant bun si un prezervativ mi se pare totusi dubios sa nu reuseasca sa te penetreze. dar si el trebuie sa fie in erectie. cred totusi ca macar ceva masuri de protectie folositi nu?


Bineinteles ca am folosit prezervativul.Nici nu se pune problema. Si oricum si prezervativul are lubrifiant dar tot nu a reusit! Oricum mai incercam si pana la urma o sa ne iasa
kudika120224
Postat pe 15 Iulie 2010 13:19
o sa va iasa normal. da aveti grija si cu pozitia. si nu va aciuati sub plapuma, cu becu stins, cu ochii inchisi. aveti rabdare sa va cunoasteti mai intai. ca n'are nici unu experienta nu inseamna ca el trece deasupra ta, baga nasul in perna si bajbaie gaura.
Shhh
Postat pe 15 Iulie 2010 13:21
De la: babybel_smile, la data 2010-07-14 12:44:26Atata timp cat nu tratati sexul ca o actiune banala, de genul "tre' s-o facem" si incercati sa va explorati unul pe celalalt mai bine, lucrurile vor decurge de la sine. Nu e doar lubrifierea. Preludiul e esential. dar chiar si ala, cand e prima oara...e drept, ca un pic de tensiune va ramane mereu. Dar repetati-va in gand faptul ca placere mai mare pe lume...mai rar.
Plus: trebuie sa-l convingi pe el ca nu e ceva rau in faptul ca simti durere. Este probabil temator in primul rand pentru tine. Explica-i ca va fi totul o combinatie durere cu placere, si finalul va fi spectaculos cu certotudine.

Succes :)


Ai dreptate si ms inca o data pentru sfat. I-am spus ca oricum durerea exista si nu trebuie sa isi faca atatea probleme ca nu e ceva asa rau pe cat pare. Nu am trecut peste nici o etapa( adica nu am sarit preludiul)
kudika120224
Postat pe 15 Iulie 2010 13:22
Ce pozitie ar fi preferabila?
kudika120224
Postat pe 16 Iulie 2010 13:06
ar fi bine sa stai tu deasupra, asa controlezi tu miscarea in functie de cat de doare. daca el avea ceva experienta era bine sa stea el deasupra, dar asa, cum amandoi sunteti la inceput stai tu peste el (nu iti imagina ca stai trantita ca o balega si cu nasu'n perna.) ochii mari sa vedeti ce faceti, fara rusine
Shhh
Postat pe 16 Iulie 2010 13:14
De la: Shhh, la data 2010-07-14 12:56:13nu sunt rautacioasa, asa's eu. si.... atat timp cat folosesti un lubrifiant bun si un prezervativ mi se pare totusi dubios sa nu reuseasca sa te penetreze. dar si el trebuie sa fie in erectie. cred totusi ca macar ceva masuri de protectie folositi nu?


rautacioaso!
fante_de_dorobanti
Postat pe 16 Iulie 2010 13:24
De la: Shhh, la data 2010-07-16 13:14:16ar fi bine sa stai tu deasupra, asa controlezi tu miscarea in functie de cat de doare. daca el avea ceva experienta era bine sa stea el deasupra, dar asa, cum amandoi sunteti la inceput stai tu peste el (nu iti imagina ca stai trantita ca o balega si cu nasu'n perna.) ochii mari sa vedeti ce faceti, fara rusine


Nu ne mai e rusine...deja ne-am invatat unul cu corpul celuilalt. Am incercat sa stau si deasupra dar ma durea foarte rau si imi tremurau toate alea...nu stiu poate mai incerc..
kudika120224
Postat pe 16 Iulie 2010 17:01
Am avut o experienta similara cu o prietena, era foarte greu, am incercat de doua ori si parea ca nu merge, in plus pe ea o durea tare desi eram atent. pana la urma am reusit ( a curs si mult singe) dar probabil ca himenul ei era mult mai rezistent. mai tarziu mi-a spus ca in momentul acela ii fusese si foarte frica si nu cred ca a fost o amintire prea placuta pentru ea. poate incercat la un ginecolog sa faca o mica incizie, uneori himenul e mai rezistent si decat mult discomfort si mai ales o"prima" amintire mai putin agreabila, poate un mic "bypass" sa fie o solutie mai buna. Esentialul este sa fie un moment placut de care sa-ti amintesti in consecinta, este una din amintirile importante care ramin si pot influenta tot restul ;)
Histria
Postat pe 23 Iulie 2010 11:42
De la: hystria1, la data 2010-07-23 11:42:53Am avut o experienta similara cu o prietena, era foarte greu, am incercat de doua ori si parea ca nu merge, in plus pe ea o durea tare desi eram atent. pana la urma am reusit ( a curs si mult singe) dar probabil ca himenul ei era mult mai rezistent. mai tarziu mi-a spus ca in momentul acela ii fusese si foarte frica si nu cred ca a fost o amintire prea placuta pentru ea. poate incercat la un ginecolog sa faca o mica incizie, uneori himenul e mai rezistent si decat mult discomfort si mai ales o"prima" amintire mai putin agreabila, poate un mic "bypass" sa fie o solutie mai buna. Esentialul este sa fie un moment placut de care sa-ti amintesti in consecinta, este una din amintirile importante care ramin si pot influenta tot restul ;)


ete ce sa spun .. iaca un barbat care vb despre prima amintire chiar asa iti pasa de himenul femeilor nebunule
Shhh
Postat pe 23 Iulie 2010 11:49
De la: Shhh, la data 2010-07-14 12:56:13nu sunt rautacioasa, asa's eu. si.... atat timp cat folosesti un lubrifiant bun si un prezervativ mi se pare totusi dubios sa nu reuseasca sa te penetreze. dar si el trebuie sa fie in erectie. cred totusi ca macar ceva masuri de protectie folositi nu?

nu speria fata... nu e dubios, e absolut normal sa se intample asa ceva prima data. Pentru fata e socul, peretii vaginului sunt rigizi si produc durere, socul o amplifica si uite asa nu reusesc nimic amandoi. Desigur se mai si intampla ca prima oara sa fie usor si fara durere, dar astea sunt cazuri rare.

Solutia: sa va iubiti mai des, daca ma intelegeti
kitty_krieger
Postat pe 23 Iulie 2010 12:02
De la: kudika120224, la data 2010-07-16 13:06:56Ce pozitie ar fi preferabila?

ca la ginecolog, fara nici un fel de misto; pozitia femeii la un consult ginecologic e in asa fel conceputa incat sa relaxeze muchii dimprejur si sa fie mai usor pentru medic sa bage ce are el de bagat.

Ce puteti face voi: pune-ti o perna sub fund si ridica-ti picioarele sprijinindu-le pe umerii lui, sau roaga-l pe el sa ti le tina in maini si sa le ridice atat cat te simti comfortabil (in timp ce te patrunde, evident).

Vai, ce grafica sunt
kitty_krieger
Postat pe 23 Iulie 2010 12:08
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-23 12:08:18
De la: kudika120224, la data 2010-07-16 13:06:56Ce pozitie ar fi preferabila?

ca la ginecolog, fara nici un fel de misto; pozitia femeii la un consult ginecologic e in asa fel conceputa incat sa relaxeze muchii dimprejur si sa fie mai usor pentru medic sa bage ce are el de bagat.

Ce puteti face voi: pune-ti o perna sub fund si ridica-ti picioarele sprijinindu-le pe umerii lui, sau roaga-l pe el sa ti le tina in maini si sa le ridice atat cat te simti comfortabil (in timp ce te patrunde, evident).

Vai, ce grafica sunt

Ai uitat sa precizezi unghiurile , distantele ...pentru ea nu e de ajuns ...ar fi bine sa-i desenezi!!!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Iulie 2010 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 4 De la: Full_Metal_Jacket 14 Mai 2010 15:25
ce sa port? 5 De la: kudika012227 18 Aprilie 2010 18:29
Cancer la caini ! 2 De la: kudika503694 13 Iulie 2012 13:00
buna fetele 4 De la: geo_sh 8 Februarie 2009 13:52
Am nevoie de un sfat 29 De la: deea_andutza 13 Februarie 2010 17:51