Setari Cookie-uri

ORICE PROBLEMA PE CONSTRUCTII ARE REZOLVARE

Construiesc,modific ,fac amenajari de cele mai mari pretentii de ani de zile; am testat in general aprooape toate materialele care au fost promotii pe amenajari(producatorii las un moment dat mi-au dat dreptate )ORICE NELAMURIRE CARE O AI SPUNE-O SAU SUNA-MA 0745674242,daca saitul este in favoarea consumatorilor si nu se pun interdictii de anumite firme care-si vand produse de proasta calitate noi cei care construim sau care cumpara materiale ar trebui sa fie informati cu precizie-pe sistemuyl constructii ar trebui sa nu ne jucam cu artificii.
nbm
Postat pe 9 Noiembrie 2008 09:53
as dori sa rezolv o problema in apartamentul meu dar nu stiu cum. m-am extins cu spatiul locuibil in balcon, mai precis am balcon de 7,5 metri, cu acoperis doar in partile laterale. am construit acoperis pe portiunea libera prinzand dintr-o parte in alta un profil metalic patrat pe care am fixat tabla galvanizata cu inclinatia de rigoare ca acoperis, apoi am bagat vata de sticla si apoi am fixat rigips de exterior drept tavan. tot de profilul metalic am fixat termopanul ca ferestre. problema este ca la marginea de sus a tavanului, deci in dreptul profilului metalic, pe toata lungimea construita, a aparut condens, care dupa 3 ierni nu arata prea bine. am incercat in primul an sa stopez condensul punand silicon atat la imbinarea dintre rigips si termopan, cat si in exterior la profilul metalic, dar degeaba. acum pe o portiune de circa 2-3 cm in lungime este egrasie. ce as putea face sa scap de beleaua asta. fiind deja prins termopanul, nu mai pot imbraca profilul metalic cu un manson si nici sa las sa fie frig in casa ca sa nu se mai faca condens nu pot. mentionez ca am autorizatie pentru modificari si am respectat proiectul dar se pare ca nici proiectantul, nici arhitectul nu s-au gandit la efectul diferentei de temperatura asupra metalului, adica cald-rece=condens
multumesc anticipat de indrumare. sper sa fie de bine
greuceanugreadetot
Postat pe 12 Februarie 2009 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INCALZIRE IN PARDOSEALA 2 De la: carmen_natural 27 Iunie 2011 15:54
problema centrala termica 1 De la: kudika_978219 20 Decembrie 2014 16:34
cum dau vopseaua jos? 49 De la: viocris_2005 16 Iulie 2013 22:39
Va intra apa in subsolul casei dvs ? Rezolvarea o gasiti cu noi ! 1 De la: sasoia2003 28 Iunie 2010 11:41
Eficienta antimucegai: vopsea Alpina antimucegai si fungicida sau Spor antimucegai ??? 1 De la: Geanina24 21 Februarie 2010 18:18