Setari Cookie-uri

Decoratiuni de Craciun exterioare

Salut,
Vin Sarbatorile!
Eu stau la casa si am o curte mica in care am si un brad destul de maricel (are in jur de 4 metri inaltime). Obisnuiesc in fiecare an sa-l impodobesc. Mi se pare minunat cand ma intorc seara acasa si vad luminitele stralucind.
Si voi procedati la fel?
Pot sa va spun ca am vazut ca si vecini isi impodobesc spatiul exterior, dar unii exagereaza. Adica toata gradina e impodobita cu decoratiuni, luminite in toti copacii. Totul e strident si incarcat. Asa ceva nu mai imi place. Mi se pare ca strica tot farmecul sarbatorilor.
Eu ma limitez la bradutul din fata casei.
Poate imi povestiti ce faceti si voi cu exteriorul casei in preajma sarbatorilor.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:10
Eu astept cu nerabdare sa vina Craciunul ca sa imi decorey casa asa cum imi place si o fac cu placere si la prieteni. Intradevar oricine vine la mine yice ca este totul o visare stilata, cu aduceri aminte din copilarie. Care vrea sa fie prieten cu mine este OK dar fara lucruri porcoase cum. din pacate sunt unii inclinati sa le utiliyeye, Eu yic despre ei ca sunt copii retaryi care nu stiu ce cu ce manaca sau inca nu au depasit teribilismul acut.
Deci astep semnale de la voi si totodata VA doresc un Craciun imbelsugat iar noul an sa va imlineasca toate dorintele nerostite !!
Iolanda50
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:11
cam greu sa dezvolti o astfel de imagine in romania cand o buna parte din populatie traieste la bloc unde sa montez eu in balcon ?????? si apoi acestea costa ceva cand altii nu pot financiar vorbind nici un brad sa impodobeasca
costicaionescu
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:41
este bine ca ai un brad in fata casei,,pe care sal impodobesti de sarbatori ,,,este un peisaj nemaipomenit,,dar noi cei din apartamente.............
kudika000803
Postat pe 17 Februarie 2009 10:54
decoratiuni exterioare nu prea facem....da e bun un bradut la geam sa sse vada de afara si o instalatie

Postat pe 17 Februarie 2009 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
membrana noua peste membrana cu folie de aluminiu 1 De la: kudika_973652 13 Septembrie 2014 07:49
izolatiea mansardei cu spuma poliuretenica 15 De la: raiders 22 Februarie 2015 11:40
plante de interior 1 De la: condo000143 12 Martie 2009 11:32
TAPET PANZAT IMPRIMAT DIGITAL CU IMAGINEA TA PREFERATA !!! 1 De la: condo001695 5 Septembrie 2009 15:31
GRATARE DE GRADINA 1 De la: gratare_de_gradina 21 Noiembrie 2009 14:21