Setari Cookie-uri

IGRASIE

Sunt interesata sa stiu daca cineva dintre dumneavoastra a scapat de IGRASIA DIN LOCUINTA.
Mentionez ca locuiesc la curte in casa parinteasca (peste 60 ani) de la constructie din caramida
Mai mentionez ca pe vremea cind zugraveam cu var nu am avut asa ceva insa de cind am folosit vopseaua lavabila au aparut aceste probleme
Daca cineva i-mi poate oferi acestui aspect o solutie va multumesc anticipat
flori_11_67
Postat pe 13 Februarie 2009 15:25
trebuie facuta izolatie,dar pana atunci incearca cu clor sau cu soluti antimucegai.
havana_caju
Postat pe 13 Februarie 2009 16:17
am incercat eu cu clor si cu tot felul de solutii si nici un rezultat.eu sper sa se rezolve atunci cand voi izola casa, voi avea temperatura constanta in toata casa si, cel mai important, calorifer sub fiecare geam, chiar si termopan.
eliya_condo
Postat pe 14 Februarie 2009 10:18
O sa ofer o solutie simpla si eficienta, am descoperit un produs extraordinar se numeste Dr.Beckmann, Schimmel este o solutie nemteasca si pe mine chiar m-a ajutat.
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 16:29
si pt mine a fost ok
si da, trebuie izolatie....
bris
Postat pe 19 Februarie 2009 08:16
wow, super, o sa incerc si eu cu solutia aia, stii cumva unde se gaseste?
arthurasa
Postat pe 20 Februarie 2009 10:23
Dar cauza de aparitie a mucegaiului care este ?
unigrafsa
Postat pe 26 Februarie 2009 08:38
nu aveati probleme cand zugraveati cu var..ok..ce ati sch de atunci??))va spun eu ati montat tamplarie termopan si incalzirea cu centrala..)).ar fi o solutie..dar e c am radicala...cgrumazescu@yahoo.com mail meu .nu va costa nimic va dau un sfat si sa l incercati..mai ales ca tencuiala la dumneavoastra e veche..problema e mai mare.
cgrumazescu
Postat pe 26 Februarie 2009 08:43
De la: flori_11_67, la data 2009-02-13 15:25:41Sunt interesata sa stiu daca cineva dintre dumneavoastra a scapat de IGRASIA DIN LOCUINTA.
Mentionez ca locuiesc la curte in casa parinteasca (peste 60 ani) de la constructie din caramida
Mai mentionez ca pe vremea cind zugraveam cu var nu am avut asa ceva insa de cind am folosit vopseaua lavabila au aparut aceste probleme
Daca cineva i-mi poate oferi acestui aspect o solutie va multumesc anticipat



Pai ai gresit cand ai dat cu vopsea lavabila. Vaporii de umiditate din camera nu mai pot fi absorbiti de pereti datorita vopselei lavabile.
Varul(clasic) este prin proprietatile lui naturale unul din cei mai buni regulatori de umiditate. absorb rapid umiditatea, o transfera la fel de repede si o elimina la fel.Singura calitate a vopselei lavabile este faptul ca se curata sau se spala( asta inseamna lavabilitate) in rest nici o calitate relevanta . Exista in schimb si vopsele lavabile pe baza de var(atentie nu pe baza de dispersii) lavabile. Solutia este sa inlaturi vopseaua lavabila si apoi sa dai cu var.
Sfaturile altora precum ca trebuie sa faci o termoizolatie nu sunt relevante. Daca aceasta casa timp de 60 ani nu a avut igrasie si nu a fost"termoizolata" de ce ar avea nevoie acum.
http://www.ecomagazin.ro/varul-poate-inlocui-cimentul/

cele bune
iulian nenciu

Hasit Romania
iulian_nenciu
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:24
www.izolatie-termica.ro este noul site in care veti putea gasi Aktivtherm ul!
Avitop
Postat pe 5 Ianuarie 2010 08:11
Unde nu este apa, nu este nici igrasie sau mucegai.
Vand si inchiriez dezumidificatoare care se preteaza la astfel de probleme.
david_decean@yahoo.com
0741107227
proftech
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:56
dar daca igrasia a aparut la o casa de lemn noua, proaspat zugravita si in urma urma unei inundatii?
ce produs sa folosesc sau ce sa fac?
kudika014525
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:13
www.antimucegai.ro acolo gasesti raspuns la intrabarile tale.
titel12
Postat pe 28 Octombrie 2010 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
problema mare 3 De la: pickard 3 Noiembrie 2010 09:55
cum se da culoare la vopsea lavabila 20 De la: popeskku 10 Aprilie 2013 22:12
sisteme de incalzire electric. 1 De la: SSNGABI 9 Septembrie 2009 14:28
certificare-auditare energetica 1 De la: marketinggobehost 23 August 2011 12:25
izolatie interioara 18 De la: GYGYCL 27 Mai 2010 10:22