Setari Cookie-uri

panouri electrice

As vrea mai multe informatii despre panourile electrice care se monteaza pe perete pt incalzirea incaperilor.
talmacean
Postat pe 18 Februarie 2009 21:48
Va rog sa mergeti pe www.jovis98.ro
MoshGerila
Postat pe 20 Februarie 2009 05:29
AM UN PROIECT DE INCALZIRE NUMAI CU ENERGIA TERMICA DIN SOL. cel mai performant sist. de incalzire foloseste 60/100 energia termica a solului si 40/100 energie electrica.PROIECTUL PROPUS DE MINE NU FOLOSESTE NICI UN PIC DE ENERGIE CLASICA,ESTE COMPLET AUTONOMSI NU POLUEAZA ABSOLUT DELOC.ADOPTAREA UNUI ASTFEL DE SISTEM VA DUCE LA O NOUA REVOLUTIE ENERGETICA SI VA SCHIMBA FATA LUMII!!!!!!!!!!!!!CE ZICETI DE LOCUINTE,HALE IND. ,BIROURI ,SERE, SOLARII ,PISCINE SI MULTE,MULTE ALTELE ASEMENEA,INCALZITE FARA COMBUSTIBILI CLASICI,FARA SA EMANE NICI UN FEL DE NOXE?????????????DUPA INSTALAREA SISTEMULUI NU MAI TREBUIE CHELTUIT NICI UN LEUT CU ALTE CONSUMABILE,PIESE DE SCHIMB SAU INTRETINERE...ASTEPT PERSOANE INTERESATE PT.BREVETARE SI REALIZAREA EXPERIMENTALA A PROIECTULUI,APOI PRODUCTIA INDUSTRIALA SI COMERCIALIZAREA LUI!!!!!!!
VALENTIN_STAN64
Postat pe 20 Februarie 2009 13:41
cauta date la sc rio srl din cluj,str garibaldi nr 18
condo000251
Postat pe 31 Martie 2009 06:53
Stimate domn,

In ce consta aceasta super-minune ???
Daca doriti sa imi dati detalii ...adresa mea de mail este : dancatalin.morosanu@yahoo.com

Multumesc!
morosanu2006
Postat pe 10 Iulie 2009 13:08
cel mai super sistem de incalzire si eu nu de mult le-am descoperit si chiar am dat comanda de doua la brasov de la firma helvetic impex srl intra pe adresa sa citesti despre ele si ai sa te convingi bafta
rodicaborcoman
Postat pe 16 Iulie 2009 17:21
Am gasit un site foarte interesant despre sistemul asta: www.helvetic-impex.ro/
luk_bun
Postat pe 18 Iulie 2009 06:54
Din cate am citit pe acest forum...si altele ... nu ar fi cine-stie-ce . A cumparat cineva si..probat .."smecheriile asta " ?
din calculele mele ..si ce apare pe site-ul helvetica...pentru o camera de 16-20 m2 ar fi necesari 600 € la care se adauda 50€ pt termostat .
La o casa ce intentionez sa o construiesc as avea nevoie de 7 panouri deci... 4200 euro. Cine ci ce imi ofera garantia ca ..functioneaza si ca nu sunt nevoit sa cumpar un sistem paralel sa ..am si eu caldura.
morosanu2006
Postat pe 18 Iulie 2009 15:57
bun. oameni buni hai sa o luam in ordine. daca am nevoie de curent pentru sistemul minune propus de valentin stan ATUNCI NU AM AUTONOMIE ENRGETICA. in principiu ar trebui sa am un sistem care sa-mi produca local energia electrica necesara consumului propriu. prin faptul ca i-au curent de la retea nu fac decat sa mut poluarea in alta parte si anume la producator, dar tot poluez in calitate de consumator.

deci daca sistemului propus de valentin asupra caruia nu pot sa ma pronunt din lipsa de detalii pot sa-i atasez un alt sistem de produs energie electrica atunci se cheama ca sunt independent energetic.

problema 2 este data de faptul ca de obicei obtinerea acestei independente energetice este foarte scumpa cu costuri aferente foarte mari. in momentul de fata daca ma apuc sa-mi produc singur energie costurile investitiei se duc atat de sus incat de banii astia as putea consuma linistit vreo 10-15 ani de la retea.

are cineva propuneri pentru producerea energiei la un raport pret /cantitate produsa acceptabil? aici sa va vad ...
azazel1103
Postat pe 20 Iulie 2009 12:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Card SD 4 De la: kudika410890 18 Iunie 2012 10:02
Duhul lampii ? 41 De la: Eremia_Victoras_1 30 Aprilie 2013 19:15
castigatorii la concurs 1 De la: miha1307 16 Martie 2011 20:10
Cadouri de craciun din brad natural 13 De la: bella4U 10 Decembrie 2010 23:22
Dulapuri pictate manual, mese si scaunele pictate, lazi si cutii pt bijuterii 1 De la: maziart 19 Iunie 2009 14:40