Setari Cookie-uri

Radiatiile hartman

Buna ziua!
Am inteles ca aceste radiatii(Hartman)sunt prezente peste tot si degajate de pamant iar cineva mi-a spus ca in casa la mine sunt fff puternice mai ales in dormitor. As dori sa stiu cum as putea sa le depistez si ce as putea face sa le diminuez?
Multumesc mult
376256
Postat pe 11 Aprilie 2009 10:38
Referitor la teama de radiatiile Hartmann..Trebuie sa stii ca aceste radiatii (este o teorie, nu?)tin de geologia Terrei, prin urmare ele exista de cand lumea si..Pamantul. Adica inainte ca omul sa apara ca specie. Si e de presupus, la fel ca in cazul celorlalte specii, ca omul si-a dezvoltat biologia influentat si de aceste radiatii (bineinteles, si de alti factori). Asadar, poate ar fi mai bine sa ne intrebam daca e bine sa ne izolam de manifestarile obisnuite ale pamantului sau doar de cele ale cosmosului (radiatiile solare/ vantul solar, s.a).Cred ca este inutila orice protectie impotriva acestor radiatii. In casa ta pur si simplu te simti mai bine sau nu. In felul asta ai putea la fel de bine sa te increzi in Feng-shui.
adriandonose
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un link pt. mai multe tipuri de amenajari interioare 1 De la: meircaspi 7 Octombrie 2009 12:40
Alegere hota 2 De la: andrei_mariancatalin 8 Aprilie 2009 15:35
buna ziua 10 De la: ian_condo 3 Februarie 2012 11:38
cuptor electric sau cuptor pe gaz? 8 De la: DanutOlariu 8 Ianuarie 2011 17:47
Centrala termica 2 De la: kudika_1039333 14 Aprilie 2021 14:51