Setari Cookie-uri

salteaua de pat cum ar trebui sa fie?

stie cineva care este cea mai buna saltea:una luata de la coltul strazii sau una ortopedica cu mai multe calitati?pretul are vreo importanta:nu de alta dar am gasit saltea ortopedica cu 2 mil(de o persoana )si mi s-a spus de unele persoane ca si pretul reflecta calitatea .........acum nu stiu care calitate:de ortopodicitate sau care?????
madaroxi280
Postat pe 11 August 2009 15:57
Sigur ca pretul se reflecta in calitatea ei .Eu am o saltea ortopedica Lineaflex,de 350 euro, dar pentru copil am cumparat una ieftina de 250 ron si diferenta dintre ele este foarte vizibila.
Saltelele de calitate au un numar mare de arcuri pe mp, isi pastreaza forma initiala chiar dupa ani de folosinta, iar materialul in care sunt imbracate isi pastreaza aspectul.
In ce priveste tipul de saltea pe care il cumperi, exista multe variante si o alegi pe cea care iti convine:saltele din latex, saltele "cu memorie", cu arcuri casetate sau dimpotriva, arcurile sunt unite intre ele, etc.
Daca vrei sa cumperi acum o saltea, ar fi bine sa astepti pana in septembrie, la Targul de mobilier, unde poti sa vezi produsele mai multor firme din domeniu si sa cumperi de acolo, deoarece in timpul targului se fac reduceri.
Mihaela09_condo
Postat pe 11 August 2009 19:14
Normal ca pretul reflecta calitatea!

Eu mi-am luat o saltea med care clasic uni(oferta promotionala, orice marime costa la fel).
E calitate germana, e foarte confortabila si costa in jur de 400 euro(nu mai stiu exact ca sotul a luat-o).

Dorm super pe ea la banii astia! Eu as fi vrut o saltea cu argint, dar nu am atatia bani din pacate.
Liora_condo
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:43
Am uitat sa spun ca salteaua mea este ortopedica dar nu e tare ca piatra nici moale...
Liora_condo
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
umezeala si igrasie 29 De la: bog25ro 7 Mai 2013 17:49
USI COCO-TINOLI 2 De la: kudika329894 21 Iulie 2011 12:38
defectiune centrala termica immergas 2 De la: kudika516516 31 Martie 2012 17:17
Spaga.la.biserici.ro 33 De la: Darius_ 5 Martie 2013 16:05
ORICE PROBLEMA PE CONSTRUCTII ARE REZOLVARE 3 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 01:10