Setari Cookie-uri

Weekend

Va recomand sa vizitati orasul Piatra Neamt. Este un oras mic de munte, mai nou are si telegondola, telescaun, vizitati manastirile din apropiere, Casa memorialã Calistrat Hogas, Cheile Bicazului, Cetatea Neamtului, Rezervatia de zimbri "Dragos Voda" etc

Postat pe 28 August 2008 07:41
Din pacata in partea acea, in Moldova nu am ajuns deloc pana acum. Mi-as dori f mult, sunt convinsa ca sunt niste peisaje superbe.

Postat pe 29 August 2008 11:04
Pentru cei care vor sa stea linistiti si sa se auda pe ei, recomand Baile Herculane! Am petrecut un weeekend linistit, fara prea multi bani. Plus, poti vizita orasul. Plus masaje specializate. Plus bai specializate.

Recomand cu placere!

Postat pe 29 August 2008 11:31
Un weekend prelungit sa zicem asa vineri-sambata-duminica as recomanda muntii retezat (pt cei din bucuresti sa se plece de vineri dimineata ca sunt cam 400km)
- ca trasee Lacul Bucura, Lacul Pietrele, Vf Gales, Taul dintre brazi si cascada Loloaia (15 min de la cabana)
- cazare in poiana carnic este un drum forestier de 6km din nucsoara
- cabanele de aici au curent pe generator deci nu o sa aveti frigider dar oricum este ff ieftina mancarea

Plusuri la aceasta zona sa zicem este ca este una dintre cele mai salbatice zone din europa (fara fitze ca va duceti degeaba).

whitewizzard
Postat pe 10 Septembrie 2008 09:37
Eu va recomand sa vizitati Muntii Macinului. Nu sunt prea inalti pentru amatorii de sporturi extreme, dar in schimb sunt mai blanzi si mai accesibili. Cel mai mult mi-a placut traseul de la Luncavita pana la Cetatuia, si apoi spre varful Tutuiatu; din pacate, acest traseu nu poate fi parcurs cu mijloacele de transport in comun, ci doar cu masina. Are vreo 20 kilometri si este feeric. Dar mai bine sa va las sa il descoperiti singuri!
La intoarcere, daca o luati prin Galati sau Braila, nu ratati vizita la cetatea Dinogetia. Chiar daca nu prea este promovata, aveti ce descoperi!
onyx001
Postat pe 12 Noiembrie 2008 00:35
Pt. cei cu posibilitati ( adica preturi accesibile) va recomand cu caldura excursiile si ofertele de citybreak ale Agentiei de Bilete Avion TAROM !!!
120856
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Veliko Tarnovo, pe urmele vechilor vlahi 7 De la: battleofwits 5 Aprilie 2011 14:19
Parada de 23 august la Bassen Pension 1 De la: hangiul 3 Martie 2010 08:32
Duminica la distractie! 1 De la: kudika_4649 21 Aprilie 2012 22:51
Tur de weekend Bulgaria -> Balchik -> Nesebar -> Sozopol ! 3 De la: whitewizzard 4 August 2010 14:32
ai timp sa faci, sa traiesti, sa vizitezi tot intr-un singur weekend? 5 De la: KristianG 24 Aprilie 2009 14:13