Setari Cookie-uri

PARCURI DE DISTRACTIE

Mie imi plac parcurile de distractie . Sunt vacante pentru toata familia si pentru toate gusturile .
Recomand din tot sufletul parcurile de distractii din Florida, pe toata perioada anului. Sunt super OK .

Ce stiti despre parcurile de distractii din Europa? Vorbesc despre parcuri adevarate, nu mini parcuri ca in Paris. Sau poate alte locuri super in lume? Am auzit ca sunt super-super cele din Asia, pe acolo a fost cineva?
luminitaticolea
Postat pe 6 Decembrie 2008 16:24
ai intrebat de parcurile de distractie din asia.am fost in multe parcuri din Japonia. extraordinar!!!!!fara cuvinte!!nu am fost in paris si nu stiu cat de frumos e,dar iti garantez ca daca ajungi in japonia,sub nici o forma sa nu ratezi un tur de forta prin parcurile lor..in osaka la universal studio,in tokio la disneyland disney aqua park,in nagasaki in parcul olandez...astea sunt printre cele mai mari dar sa fii sigur(a) ca in fiecare oras o sa gasesti o multime de parkuri de distractie..tot ce ramane de spus e..distractie nebuna si adrenalina la maxim!!
leuvivienne_23
Postat pe 13 Februarie 2009 22:07
Am fost in PORTAVENTURA, nu departe de Barcelona. A fost o experienta minunata pentru intreaga familie. Am petrecut 11 ore in acest parc, cu 2 fetite de 7 si 8 ani. Nu va spun ca au fost tare suparate ca nu aveau 1,40 m inaltime si nu s-au putut da si ele in jocurile periculoase.
Sa aveti vacante frumoase!!!
eligagiu
Postat pe 6 Martie 2009 09:41
super concurs cu premii extraordinare
forumadria.ro
forumadria.ro

dmx
Postat pe 6 Martie 2009 10:59
Multumesc pentru raspunsuri! ... si hai prin parcuri!
luminitaticolea
Postat pe 6 Martie 2009 12:39
Poate ca e cam tarziu, dar mai exista MIRABILANDIA si GARDALAND, ambele in Italia...
parvulescu_dan
Postat pe 8 Martie 2009 00:06
eu am fost acum 2 ani la Mirabilandia (www.mirabilandia.it), mi-a placut f mult si intentionez sa mai merg. Nu este deosebit de mare, dar e f fain, distractii pt toata lumea, de la cei mai mici la cei mai mari, pretul mai mult dect acceptabil, merita incercat, mai ales ca apoi mai sunt de vazut o multime de locuri frumoase in zona
ccostrut
Postat pe 9 Martie 2009 11:27
Foarte ... multumesc!
Personal, eu voi evita Italia. Nu suntem doriti acolo, bogati sau saraci, prosti sau destepti, pentru ei este tot una... Regretabil. Au o tara frumoasa, pe care nu o pot guverna cum trebuie. Problema lor, eu una nu le calc pragul. Sa meraga cine o vrea, eu nu am chef de probleme in vacanta si pe bani mei. Sunt tari civilizate in lumea asta si mult mai frumoase.
luminitaticolea
Postat pe 9 Martie 2009 16:09
Imi pare rau, dar trebuie sa-ti spun ca ai niste prejudecati... Eu si sotul meu ne-am petrecut in ultimii ani vacantele in Italia si nu ne-a tratat nimeni rau datorita faptului ca suntem romani. Cred ca se mai uita si la om... Am intalnit, intr-adevar, o multime de romani acolo de care si mie mi-era rusine ca sunt conationalii mei. Sunt zone in care nu ai loc de ei in supermercato si asta nu ar fi o problema, dar ies in evidenta in mod negativ, prin faptul ca sunt needucati si miros a tuici, usturoi si transpiratie... Asa ca, ai dreptate, nici italienii nu sunt capabili sa gestioneze problema tiganilor care stau "plantati" la cersit prin toata Italia, iar carabinierii trec pe langa ei fara sa le spuna nimic, dar si romanii nostri nu vor sa se civilizeze cu nici un chip, desi traiesc acolo si ar putea sa ia si ei exemplu de la oamenii aia care se spala, miros placut si au bun-simt!
ca sa revenim la subiect, mergeti cu incredere in Italia. E o tara frumoasa, foarte pitoreasca si cu locuri superbe de vizitat. Gardaland (Lago di Garda) este un parc de distractii minunat, ca si Acqualandia (Jesolo - Venezia).
Dianne_t8
Postat pe 30 Iulie 2009 15:46
Va recomand din tot sufletul Siam Park din Tenerife, a fost o experienta extraordinara.
Va mai pot recomanda cu aceeasi caldura si Parcul Aventura din Brasov. Eu am fost de multe ori acolo si m-am distrat de minune; nu am auzit pe cineva sa fii avut o alta parere. Merita combinat acest parc cu Paradisul Acvatic tot din Brasov. Combinatia dintre agitatia din Parc Aventura si relaxarea din Paradisul Acvatic este una pe cinste. Regret ca nu exista astfel de parcuri si in Bucuresti.
In Prater - Viena cel mai mult a meritat "Kugel", in rest ... cam dezamagit.
vlad_scheip
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:42
Ha...ha...ha...!!!
Luminito !, de ce-ai abordat tema asta...?
parvulescu_dan
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:26
Am fost si eu in Port Aventura de langa Taragona, in Spania.....E ceva de neuitat;)......Vi-l recomand......Si va dau si un pont: Ca sa va puteti bucura de tot ce este acolo, mergeti intr-o zi de marti sau miercuri.....Parca atunci nu sunt asa multi turisti iar timpul de asteptat si de stat la coada este mult mai scurt;)

Distratie faina!

adventurecamps
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:05
Eu va recomand parcurile de distractie din Tenerife!cu atit mai mult cu cit am o oferta de hotel gratis 7 zile! va astept pe www.caius.ro pentru detalii!
caiustravel
Postat pe 21 Ianuarie 2010 13:06
Imi pare rau ca nu vom mai trai si noi clipa cand sa ne conducem zilnic copii spre parcurile de distractii ,cum fac americanii sau niponii ! In fiecare capitala de stat sau oras mai "acatarii" din America exista cate un parc de distractie ! La noi ,ici-colo de Craciun cate o 'SARACIE ,cu aer de balci ...tiganesc" si purtand sigla "ORASELUL COPIILOR" !... In SUA ,distractia si sportul sunt POLITICI NATIONALE ! O natiune VESELA , SANATOASA si cu POTENTIAL FIZIC ,nu poate fi decat o NATIUNE PROSPERA !!!
crysis
Postat pe 26 Septembrie 2010 08:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sugestie!!!:)) 2 De la: adventurecampstabere 6 Ianuarie 2010 15:19
Sugestie celor care editeaza Lazy 1 De la: Lotus 24 Decembrie 2008 23:23
Echipa Lazy iti ureaza Paste fericit! 8 De la: miana_alma 23 Decembrie 2009 16:26
concurs 5 De la: nicola 2 Septembrie 2008 10:00
Lara Antalya - hotel Royal Wings 23 De la: lazy001123 24 Septembrie 2009 22:15