Setari Cookie-uri

asa este

sa nu aveti incredere ,in agentii ducetiva pe cont propriu.gasiti cazare lili am avut o experienta anul trecut cu o agentie din constanta care ma-u trimis la hotel bansko si nici nu ne-au bagat in seama a fost groaznic bani dati aiurea 1000 euro doar pe revelion hotii

Postat pe 10 Decembrie 2008 21:03
De ce nu spui si numele agentiei ca cei din Constanta sa se fereasca de ei?
ileana_1975
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:01
De ce nu spui si numele agentiei ca cei din Constanta sa se fereasca de ei?
ileana_1975
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:01
Aveti dreptate, constatarile sunt juste, si eu am devenit un calator pe cont propriu, am inceput cu agentii dupa care am constatat ca hotelurile de afara chiar isi respecta rezervarile pe net. Si am gasit preturi la jumatate fata de cel al agentiilor. Dar asta merge aici in Europa, unde poti sa iti asiguri si variante de rezerva, mai departe e riscant sa pleci de unul singur pe alte continente, sa dormi prin gari sau pe sub poduri, doamne fereste.
Pe de alta parte agentia trebuie aleasa, verificata, eu am cumparat bilete doar de la agentii cu care au mai fost si altii in bune conditii si apoi am repetat agentia niciodata nu am luat de la necunoscuti, de pe net sau din primul apartament de bloc, chiar daca pare mai ieftin, nu este, sau chiar iti distrugi vacanta nu mai spun de banii pierduti.
Faceti la inceput o chestie combinata, luati cazare prin agentie si in rest plecati pe cont propriu, alegeti si stabiliti traseul dar e bine sa stii de acasa pe unde pleci si daca poti sa stii si unde dormi, afara e mai greu sa cauti hotel dupa ora 18 seara, unii nu dau camere fara rezervare.Dar se poate pe net, cu confirmare etc.
Succes si drum bun.
calator
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:34
Toata viata mea am fost in concedii pe cont propiiu, bani sa ai penru vacanta respectiva caci gasesti hotel au casa particulara unde sa stai ,sau doar sa dormi ,asa ca sanatos sa fii si putini banii de cheltuit sa ai .Doamne ajuta....vacante frumoase
lazy000653
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vacante chartere 1 De la: crystyanno3 8 Februarie 2010 09:30
SUPER IDEE DE AFACERE SI NU E VRAJEALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1 De la: yadydeea_puss 5 Martie 2009 15:01
NoNameTravel.ro – Fly Your Dream 1 De la: VioOlteanu 28 Octombrie 2009 23:32
incearca si tu 0 De la: 22 Ianuarie 2010 14:56
agentia ideala: online 1 De la: roxanana 29 Noiembrie 2009 11:03