Setari Cookie-uri

vacanta in Spania - Lloret del mar

Cine si-a petrecut vacanta in acest oras? Am inchiriat un apartament pentru o saptamana si as dorii cateva sugestii. Multumesc!
marymar_lazy
Postat pe 10 Iulie 2009 08:22
Este super! Am fost anul trecut in iulie. Plaja mare, apa foarte adanca, valuri f.mari. Plaja este cuprinsa intre doi "muntisori" pe unul ai de vazut statuia Sf.Cristina si pe celalalt o manastire veche. Ai ce sa vezi si nu o sa-ti para rau.
nmxp
Postat pe 31 Iulie 2009 08:55
daca iti plac petrecerile noaptea e super.
sa te duci la tossa cu vaporasul este ceva de vis
mamulos53
Postat pe 31 Iulie 2009 09:14
Asa e
Chiar merita sa mergi acolo. E super. Si viata de noapte....
si terasele...si plaja...si nu e nici foarte departe de Barcelona...
Daca ai timp poti sa mergi si acolo sa vizitezi... chiar ai ce vedea
anncka
Postat pe 31 Iulie 2009 09:30
M-as intoarce oricand acolo intr-o vacanta
anncka
Postat pe 31 Iulie 2009 09:31
Este super! Clima este placuta, plaja de asemenea, ai ce vedea, poti face excursii cu vaporasul la Tossa del Mar, viziteaza Barcelona - este de departe unul din cele mai frumoase orase ale Europei).
Daca ai ocazia sa mergi in excursie la muntele Monserat (manastirea unde se afla statuia neagra a Fecioarei), nu rata ocazia, nu vei regreta, este absolut deosebit, muntii, manastirea, tot.
cci_lazy
Postat pe 31 Iulie 2009 10:05
Nu cred ca a fost o idee prea buna sa mergi in Llloret de mar ,doar daca nu ai prea mari pretentii de la vacanta ta.Daca vrei stai la soare o sa te prajesti destul si in compania englezilor care beau pana in zori de zi.Vacanta placuta.Astept sa mi spui cum ai petrecut.
granollers
Postat pe 31 Iulie 2009 23:40
De la: MADALINA, la data 2009-07-31 23:40:00Nu cred ca a fost o idee prea buna sa mergi in Llloret de mar ,doar daca nu ai prea mari pretentii de la vacanta ta.Daca vrei stai la soare o sa te prajesti destul si in compania englezilor care beau pana in zori de zi.Vacanta placuta.Astept sa mi spui cum ai petrecut.
mioaraanca
Postat pe 8 August 2009 12:34

In octombrie 2009 , am fost in Malgrat del Mar, nu departe de LLoret del Mar,asezata pe Costa Brava, in Catalonia, la 70km. de Barcelona.Lloret del Mar este considerata "Perla"statiunilor maritime de pe coasta catalana.Da aici , poti face excursii la Figueres, pentru a vizita muzeul Dali, la Girona,Barcelona cu toate splendorile create de Gaudi, la muntele Montserrat etc.Pe langa croaziera pe mare, ai la dispozitie din Blanes un tren -metro, numit El Renfe, cu care te poti deplasa pe toata coasta pana la Barcelona.Ai 5 plaje mari pe o lungime totala de 7km.Apa este de azur, iar nisipul foarte fin. Intra pe linkul de mai jos pentru a vedea imagini din statiune.
http://www.panoramio.com/photo/
In ce priveste deplasarea, eu m-am dus cu avionul pana la Barcelona, iar de acolo cu trenul-metro.Pentru Lloret del Mar, se merge cu trenul pana in Blanes, iar de acolo exista autobuze pana in Lloret del Mar.Sau daca preferi sa mergi cu Atlassib, te lasa chiar in mijlocul orasului,doar ca este mai obositor cu autocarul.
Drum bun si distractie placuta!
Rosalba
Postat pe 21 Ianuarie 2010 16:26
Buna,

eu am fost acum 2 ani in Tossa del Mar. Am vizitat si Lloret del mar. sincer, eu prefer Tossa.
ca idee exista si un autobuz care circula intre Tossa si Lloret, biletul parca era 1,20 eur dus. se faceau vreo 20 de minute maxim.
daca preferi plaja cu nisip fin, mare adanca si munte in spate recomand Tossa (e mai linistita), daca preferi o statiune cu plaja, mare adanca si viata de noapte super atunci Lloret.

Distractie placuta !
anaoipopescu
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:32
Hristos a Inviat! Noi am fost langa Valencia, la ;Xeracco, la10 km, de Gandia, fiii , (2) au inchiriat un apartament am fost 3 familii 10 persoane cu 50E. /24 ore. Am dus de acasa de toate si ne- am facut noi ce doream sa mancam. era si restaurant, iar marea era la 5 minute de apartament, am fost in; 8-10 mai 2009. A fost minunat, fiul cel mic a facut rezervare pe net.
sirsof
Postat pe 7 Aprilie 2010 08:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vacanta in Spania - Lloret del mar 12 De la: andra1188 27 Iunie 2011 11:24
Cine Vine In Grecia? August 2012 1 De la: kudika084281 25 Iulie 2012 14:37
Ski sau snowboard? 6 De la: RoxyRoxx 3 Iunie 2013 22:57
la munte in bulgaria 17 De la: lazy000872 15 Martie 2010 23:22
Formula 1 5 De la: klamy 26 August 2008 13:54