Setari Cookie-uri

Credeti ca ne va afecta datoria de la FMI?



Cum ne afecteaza pe noi romanii de rand datoria de la FMI? O intrebare care ne-o punem zi de zi. Daca nu stiati Romania este cel mai mare datornic la FMI avand o datorie de peste 9 miiarde de euro.

Si acest fapt ne afecteaza sau o sa ne afecteze de acum incolo deoarece acei bani trebuie dati inapoi. Doar nu credeati ca ne dau bani doar de dragul de a da. Ei o sa ne impuna sa dam banii cat mai repede si o sa fie rau pentru noi oamenii de rand.

Ati vazut benzina s-a scumpit mult fata de anul 2009, chiar azi s-a mai scumpit cu 60 de bani ajungand ca pentru cel mai ieftin litru de benzina sa platim 4,47 lei. Mai nou au micsorat subventia pentru medicamente, au marit accize si multe aletele.

Dupa parerea mea o sa ne afecteze foarte mult datoria de la FMI care o s-o suporte populatia prin benzina scumpa, medicamente scumpe, alimente scumpe si nu in ultimul rand marirea impozitelor.

Nu ati vazut ca apar cu nu stiu ce legi stupide cum ar fi taxa pe avere, introducerea impozitului forfetar si impozitarea dupa numarul de camere a unei pensiuni si multe altele.

Anul acesta daca ati observat am platit impozit mai mare la imobile, terenuri si masini. Curentul este mai scump, toate sunt scumpe la noi in tara. Daca te angajezi asta daca gasesti, unde patronul se uita sa muncesti mai pe degeaba. Ce sa faci cu 500 lei pe luna unde lucrezi 12 ore inclusiv sambata si duminica. E bataie de joc.

Dvs credeti ca datoria Romaniei la FMI ne afecteaza pe noi romanii de rand?

Sursa: http://www.viataderoman.ro
cosminelus
Postat pe 13 Aprilie 2010 13:39
IN primul rand trebuie sa ne aliniem la pretzurile UE.

-in alta ordine de idei, noi am primit imprumutul cu anumite conditzii
adica; va dam banii doar daca facetzi contracte cu anumite companii internatzionale deci multzi bani se reintorc la cei care ne imprumuta

- orice imprumut internatzional este conditzionat si crede-ma sunt mandru ca sunt ardelean si cred in aceeia care sunt din ardeal la conducere.

Inainte a fost haos acuma cand incearca sa se stabileasca treburile totzi cei care furau nu le convine.

-un mic sfat fratzilor '' INVATZATZI SA FITZI CORECTZI SI CINSTITZI aaaa si ONESTI ! ! !! !

-Pe pagina aceasta se vb de turism nu de politica ! ! ! ! ! ! !
australianul78
Postat pe 1 Mai 2010 02:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati fost in Creta? 20 De la: bogdanm74 3 Iunie 2013 22:52
Ce fac copiii în vacanþa de iarnã? 2 De la: carmen_natural 13 Februarie 2011 17:48
Concurs Lazy! 130 De la: ConcursLazy 5 Iunie 2009 17:51
Despre Geogiu Bai 5 De la: iulia1000 11 Februarie 2010 20:17
Hotel Surmeli Efes Kusadasi 4 De la: lazy001650 14 Ianuarie 2010 21:12