Setari Cookie-uri

viata lipsita de iubire?...sau frika de a o trai?


da...e adevarat ceea ce spun...sunt nascuta in zona gemeni si uneori sunt cam visatoare...asa si cu IUBIREA..eu credeam cA AR TREBUI SA FIE CEVA FOARTE frumos, lipsit de rele dar...am asteptat cuminte 23 ani IUBIREA, am intalnit pe cineva care credeam ca e sortitul (in timpul scolii nu am acceptat sa am vreun prieten, tocmai pe motiv ca-mi distrage atentia de la invatat)...acea persoana pe care o credeam "perechea potrivita" s-a dovedit a fi chiar ceea ce eu am ocolit intotdeauna.
Am ramas cu un gust amar desi, persoana respectiva m-a cerut in casatorie si eu am renuntat tocmai pe motiv ca ma neglijeaza prea mult, iar ca sotie ar fi si mai rau...relatia noastra a durat in jur de un an....
Am intalnit un baiat (cu o varsta mai apropiata de a mea; am uitat sa mentionez ca celalalt era cu mult mai mare decat mine), avem o relatie dar la distanta...as vrea sa stiu daca aceste relatii dureaza sau au sanse de reusita...
Probabil o sa primesc acele raspunsuri: daca e iubire adevarata - relatia va rezista....sau daca exista incredere ...dar nu de asta am eu nevoie....oricum sunt singura contra "mareelor" pe C. nu-l accepta familia mea, Pe fostu P. l-au plakut foarte mult (pt. ca acesta stia sa fie prefacut in preajma lor)....
va multumesc Daniela
cobra_dm
Postat pe 25 Iulie 2010 19:50
Care era intrebarea?
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 19:56
pai degeaba noi spunem ca va dura, daca poate nu va dura sau invers. Nu poti face decat sa astepti si vei vedea rezultatul.
Eu zic ca relatiile astea dureaza pana intr-un punct, cand te saturi sa fi mai mereu singur pt cateva zile pe luna, sau la cateva luni. Dupa un timp e bine sa va apropiati...prieteniile eu zic ca tin dar o relatie de cuplu mmm
clau19
Postat pe 25 Iulie 2010 20:04
inteleg ce vrei sa spui...e mai mult decat o simpla prietenie...pot sa zic ca ne-au despartit "imprejurarile"...eu am fost nevoita sa ma intorc in tara , iar el a ramas in locul X.
nu stiu chiar am ghinion sau sunt chiar blestemata?
cobra_dm
Postat pe 26 Iulie 2010 20:53
de fapt intrebarea era cumva susceptibila din intreaga relatare...dar la sfarsit chiar am pus o intrebare cu ?????????
nu sunt dispusa sa fiu luata "in deradere"....asa ca Atentie maxima
cobra_dm
Postat pe 26 Iulie 2010 20:57
Sa stii ca nu ma sperii! Si eu tot in zodia gemeni,dar pe bune daca te inteleg Cu asta e ok dar nu-l place familia,cu ala nu era ok dar il placea familia. Pana la urma cine traieste cu el,tu sau familia? Familia ar trebui in primul rand sa puna pe primul loc fericirea ta si nu sa-l compare sau sa-l puna la zid ca nu seamana cu fostul!
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 21:06
niki nu voiam sa te sperii....departe de mine gandul acesta....ma refeream Atentie la ceea ce am scris
pe fostul il cunosteau , a stiut cum sa "le intre pe sub piele", in przenta lor era ok. ...pe baiatul aktual ei nu-l cunosk si niki nu vor sa-l cunoaska....catwodata am impresia ca nu ma inteleg sau nu ma cred...pun vina pe mine pentru despartirea de fostul...dar nu-l iubeam si niki el...pt. el era necesar sa se casatoreasca....dar daca macar m-ar fi respectat era ok.... uite asa eram noi mai tot timpul
cobra_dm
Postat pe 27 Iulie 2010 22:11
poate au dreptate si toata inversunarea asta a mea nu merita...dar sunt suparata pe ei ca nu sunt de acord (orikum nu o sa le mai cer parerea. dar nu-mi plake sa-i stiu de acord cu ceea ce fac...intr-adevar acuma o sa-mi reiau studiile...vreau sa fac ceva la ce am renuntat in trecut....in chestiune de dragoste o sa las timpul sa decida,,,,nu pot face nimik mai mult....
oricum mi-e cam frika acuma sa incep o relatie in adevaratul sens....mi-e frika sa nu se schimbe totul pe parcurs la fel ca data trecuta.......
cobra_dm
Postat pe 27 Iulie 2010 22:27
De la: kudika087734, la data 2010-07-27 22:27:22 poate au dreptate si toata inversunarea asta a mea nu merita...dar sunt suparata pe ei ca nu sunt de acord (orikum nu o sa le mai cer parerea. dar nu-mi plake sa-i stiu de acord cu ceea ce fac...intr-adevar acuma o sa-mi reiau studiile...vreau sa fac ceva la ce am renuntat in trecut....in chestiune de dragoste o sa las timpul sa decida,,,,nu pot face nimik mai mult....
oricum mi-e cam frika acuma sa incep o relatie in adevaratul sens....mi-e frika sa nu se schimbe totul pe parcurs la fel ca data trecuta.......
" sa nu-i stiu" voiam sa spun
cobra_dm
Postat pe 27 Iulie 2010 22:35
De la: kudika087734, la data 2010-07-25 19:50:10
da...e adevarat ceea ce spun...sunt nascuta in zona gemeni si uneori sunt cam visatoare...asa si cu IUBIREA..eu credeam cA AR TREBUI SA FIE CEVA FOARTE frumos, lipsit de rele dar...am asteptat cuminte 23 ani IUBIREA, am intalnit pe cineva care credeam ca e sortitul (in timpul scolii nu am acceptat sa am vreun prieten, tocmai pe motiv ca-mi distrage atentia de la invatat)...acea persoana pe care o credeam "perechea potrivita" s-a dovedit a fi chiar ceea ce eu am ocolit intotdeauna.
Am ramas cu un gust amar desi, persoana respectiva m-a cerut in casatorie si eu am renuntat tocmai pe motiv ca ma neglijeaza prea mult, iar ca sotie ar fi si mai rau...relatia noastra a durat in jur de un an....
Am intalnit un baiat (cu o varsta mai apropiata de a mea; am uitat sa mentionez ca celalalt era cu mult mai mare decat mine), avem o relatie dar la distanta...as vrea sa stiu daca aceste relatii dureaza sau au sanse de reusita...
Probabil o sa primesc acele raspunsuri: daca e iubire adevarata - relatia va rezista....sau daca exista incredere ...dar nu de asta am eu nevoie....oricum sunt singura contra "mareelor" pe C. nu-l accepta familia mea, Pe fostu P. l-au plakut foarte mult (pt. ca acesta stia sa fie prefacut in preajma lor)....
va multumesc Daniela
ZAMBESTE chiar daca ZAMBETUL tau e trist, mai mult decat ZAMBETULl, mai trist e sa nu poti ZAMBI
cobra_dm
Postat pe 27 Iulie 2010 22:41
De la: kudika087734, la data 2010-07-27 22:35:36
De la: kudika087734, la data 2010-07-27 22:27:22 poate au dreptate si toata inversunarea asta a mea nu merita...dar sunt suparata pe ei ca nu sunt de acord (orikum nu o sa le mai cer parerea. dar nu-mi plake sa-i stiu de acord cu ceea ce fac...intr-adevar acuma o sa-mi reiau studiile...vreau sa fac ceva la ce am renuntat in trecut....in chestiune de dragoste o sa las timpul sa decida,,,,nu pot face nimik mai mult....
oricum mi-e cam frika acuma sa incep o relatie in adevaratul sens....mi-e frika sa nu se schimbe totul pe parcurs la fel ca data trecuta.......
" sa nu-i stiu" voiam sa spun
: sml-jumping0044:" ZAMBESTE chiar daca ZAMBETUL tau e trist, mai trist decat ZAMBETUL e Tristetea de a nu putea ZAMBI"
cobra_dm
Postat pe 27 Iulie 2010 22:57
tu vorbesti cu tine?
clau19
Postat pe 27 Iulie 2010 22:59
De la: clau19, la data 2010-07-27 22:59:10tu vorbesti cu tine?


ai stricat toata distractia
mitura
Postat pe 27 Iulie 2010 23:02
De la: clau19, la data 2010-07-27 22:59:10tu vorbesti cu tine?

nu..cu sinele..cu eul si cu supraeul
stai..ca vor fi inca 10 commuri
dragon_fly88
Postat pe 27 Iulie 2010 23:03
De la: mitura, la data 2010-07-27 23:02:43
De la: clau19, la data 2010-07-27 22:59:10tu vorbesti cu tine?


ai stricat toata distractia

am trezito poate
clau19
Postat pe 27 Iulie 2010 23:05
De la: kudika087734, la data 2010-07-25 19:50:10
da...e adevarat ceea ce spun...sunt nascuta in zona gemeni si uneori sunt cam visatoare...asa si cu IUBIREA..eu credeam cA AR TREBUI SA FIE CEVA FOARTE frumos, lipsit de rele dar...am asteptat cuminte 23 ani IUBIREA, am intalnit pe cineva care credeam ca e sortitul (in timpul scolii nu am acceptat sa am vreun prieten, tocmai pe motiv ca-mi distrage atentia de la invatat)...acea persoana pe care o credeam "perechea potrivita" s-a dovedit a fi chiar ceea ce eu am ocolit intotdeauna.
Am ramas cu un gust amar desi, persoana respectiva m-a cerut in casatorie si eu am renuntat tocmai pe motiv ca ma neglijeaza prea mult, iar ca sotie ar fi si mai rau...relatia noastra a durat in jur de un an....
Am intalnit un baiat (cu o varsta mai apropiata de a mea; am uitat sa mentionez ca celalalt era cu mult mai mare decat mine), avem o relatie dar la distanta...as vrea sa stiu daca aceste relatii dureaza sau au sanse de reusita...
Probabil o sa primesc acele raspunsuri: daca e iubire adevarata - relatia va rezista....sau daca exista incredere ...dar nu de asta am eu nevoie....oricum sunt singura contra "mareelor" pe C. nu-l accepta familia mea, Pe fostu P. l-au plakut foarte mult (pt. ca acesta stia sa fie prefacut in preajma lor)....
va multumesc Daniela
nnnZAMBESTe chiar daca ZAMBETUL tau este trist,
cobra_dm
Postat pe 27 Iulie 2010 23:09
De la: kudika087734, la data 2010-07-25 19:50:10
da...e adevarat ceea ce spun...sunt nascuta in zona gemeni si uneori sunt cam visatoare...asa si cu IUBIREA..eu credeam cA AR TREBUI SA FIE CEVA FOARTE frumos, lipsit de rele dar...am asteptat cuminte 23 ani IUBIREA, am intalnit pe cineva care credeam ca e sortitul (in timpul scolii nu am acceptat sa am vreun prieten, tocmai pe motiv ca-mi distrage atentia de la invatat)...acea persoana pe care o credeam "perechea potrivita" s-a dovedit a fi chiar ceea ce eu am ocolit intotdeauna.
Am ramas cu un gust amar desi, persoana respectiva m-a cerut in casatorie si eu am renuntat tocmai pe motiv ca ma neglijeaza prea mult, iar ca sotie ar fi si mai rau...relatia noastra a durat in jur de un an....
Am intalnit un baiat (cu o varsta mai apropiata de a mea; am uitat sa mentionez ca celalalt era cu mult mai mare decat mine), avem o relatie dar la distanta...as vrea sa stiu daca aceste relatii dureaza sau au sanse de reusita...
Probabil o sa primesc acele raspunsuri: daca e iubire adevarata - relatia va rezista....sau daca exista incredere ...dar nu de asta am eu nevoie....oricum sunt singura contra "mareelor" pe C. nu-l accepta familia mea, Pe fostu P. l-au plakut foarte mult (pt. ca acesta stia sa fie prefacut in preajma lor)....
va multumesc Daniela
cobra_dm
Postat pe 27 Iulie 2010 23:10
neata
clau19
Postat pe 27 Iulie 2010 23:12
De la: clau19, la data 2010-07-27 22:59:10tu vorbesti cu tine?
de ce nu?
mai vorbesc si eu cu mine insami....EU-l din mine cu asemenea raspunsuri "excelente" din partea unora...trebuie sa-mi mai raspund si singura....intrebarillor, mustrarilor de constiinta etc.
fiind o persoana praktika , gasesc intotdeauna o solutie problemelor iscate pe parcurs.....asa ca niki o "neata" sau a lea a lea ori raspunsuri concrete...ori deloc....istetilor
cobra_dm
Postat pe 28 Iulie 2010 23:31
De la: clau19, la data 2010-07-27 22:59:10tu vorbesti cu tine?
de ce nu?
mai vorbesc si eu cu mine insami....EU-l din mine cu asemenea raspunsuri "excelente" din partea unora...trebuie sa-mi mai raspund si singura....intrebarillor, mustrarilor de constiinta etc.
fiind o persoana praktika , gasesc intotdeauna o solutie problemelor iscate pe parcurs.....asa ca niki o "neata" sau a lea a lea ori raspunsuri concrete...ori deloc....istetilor
cobra_dm
Postat pe 28 Iulie 2010 23:31
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-27 23:03:04
De la: clau19, la data 2010-07-27 22:59:10tu vorbesti cu tine?

nu..cu sinele..cu eul si cu supraeul
stai..ca vor fi inca 10 commuri
aveam nevoie de un raspuns, in legatura tema expusa, de la persoane competente, dar se pare ca aceste persoane nu sunt aiki.... asa ca "neata" mergeti si mai experimentati si apoi dati "replici inteligente"
cobra_dm
Postat pe 28 Iulie 2010 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Retinerea minstruatii 23 De la: kudika_952186 21 Ianuarie 2014 11:10
ce ai face daca? 7 De la: kudika413952 21 Iulie 2011 17:46
caut un (o) batran(a) de care sa am grija in schimbul locuintei 3 De la: kudibruneta 17 Septembrie 2015 18:42
Ce ati vrea sa schimbati in viata voastra? 74 De la: criszoe 11 Aprilie 2012 20:29
Hotel Elly Beach Corfu 6 De la: vladgg_19 3 Iunie 2011 11:45