Setari Cookie-uri

Luna de miere in Romania

eu nu cred ca merita sa faci luna de miere in Romania, macar in aceasta perioada pe care nu o vei uta niciodata sa te simti ca in poaradis,undeva unde nu ajungi des, astfel incat locul acela sa devina... rutina
ully1986
Postat pe 9 Iulie 2008 23:19
Cu aceeasi bani cu care a-ti putea face saptamana de miere in Romania, poate chiar mai ieftin, puteti merge in Grecia, Turcia, Tunisia sau chiar Egipt.
fantome
Postat pe 21 Iulie 2008 10:39
torasexy_grace
Postat pe 27 Iulie 2008 15:11
nu se merita in romania...toate scumpe...si servicii ioca...
asa ca in afaraa oricum e mai deosebit...ganditi-va la o isula.....hmmmm
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2008 10:48
cel mai recomandat ( asta depinde de situatia financiara a fiecaruia) este sa mergeti undeva intr.o insula exotica foarte indepartata ca doar de accea se numeste ''honey-moon'' , ca acest calatorie sa nu o uitati niciodata .Depinde de luna in care va casatoriti( dupa mine ca ma casatoresc in Mai),la ceea ce ne-am gandit este sa mergem undeva in insulele Seychelle, Hawaii,Mauritius, nu in GRECIA, unde in plus ca acum sunt incendii, acolo e plin de turisti, prea multi , si sansa de a va simtiti ca in al noualea cer e cam dificil.De exemplu MALDIVAS cu nisipul ei alb si apa marii, clara ca si cristalul, e o optiune foarte buna, si unde nu merge toata lumea si este colaps de turisti...O insula (bungalow) numai pentru voi doi e o idee fantastica, dar deasemenea depinde de situatia financiara a cuplului... YOU CHOOSE...

O ZI BUNA LA TOATE VIITOARELE MIRESICI!!
andreea25graversen
Postat pe 30 Iulie 2008 13:49
fetelor! mi se pare ca ati uitat cel mai important lucru in legatura cu luna de miere. aceata este o perioada in care tu si iubitul tau, acum sotul tau, sa fiti singuri si astfel sa marcati inceputul vietii voastre impreuna ca sot si sotie. consider ca locul in care sep petrece este mai putin important pentru ca "paradisul" in acest caz vine din iubirea voastra si nu din super conditiile pe care le puteti gasi in afara si nu in romania.

Postat pe 31 Iulie 2008 13:16
Tocmai de aceea ma ales Grecia, mai exact o insulita de langa, numita Thassos. Hotelul e izolat, e la 12 km de orasul principal. 7 nopti de cazare la hotel de 3 stele+, inclusiv drumul cu autocarul ne-au costat 224 euro/ persoana cu regim de demipensiune. Este o oaza de liniste, apa si nisip in care noi sa ne bucuram unul de celalalt, sa facem plimbari pe malul marii, sa fim singuri.
fantome
Postat pe 6 August 2008 15:54
Grecia e frumoasa dar este foarte dispusa la incendii, si asta ne-a facut pe mine si pe logodnicul meu sa ne gandim si este si faptul ca este replet de turisti....Noi mergem pe undeva prin oceanul indic.Preturile sunt mai elevate, dar merita....
andreea25graversen
Postat pe 7 August 2008 20:56
Doar anumite zone din Grecia sunt dispuse la incendii si anul asta se pare ca au fost iertati. Nici un incendiu nu a avut loc in Grecia spre sfarsitul lui Septembrie, temperaturile nu mai sunt asa mari.
fantome
Postat pe 12 August 2008 14:47
Aseara am stat la palavre cu o prietena care abia se intorsese de la Mamaia. Am fost socata sa aflu ca o saptamana la mare a costat-o 900 de lei. A plecat prin agentie, a fost cazata la un hotel de 2 stele (baie curata, televizor, aer conditionat, frigider), a mancat in general la terasa hotelului si in 30-35 de lei manca 2 feluri si desert. Deci se poate si pe bani mai putini....
fantome
Postat pe 5 Septembrie 2008 09:03
Sunt studenta la geografia turismului. Eu mi-am petrecut luna de miere in Romania. In septembrie. Fara sa apelez la vreo agentie. Am facut un traseu de acasa...si am atins cam cele mai frumoase locuri din tara noastra. A fost foarte frumos..si chiar a fost o luna de miere pe cinste..Nu pot sa spun ca am cheltuit mult.. Lumea a fost primitoare...oriunde ne-am dus..mai ales cand au aflat ca suntem in luna de miere. Am dormit si la hotel de 5 stele unde am fost super multumiti de conditii...unde am primit meniu sau sampanie din partea casei...(pentru ca eram in luna de miere)..am dormit si la manastiri..ne-am spalat si la lighean... Am avut parte si de o cina super romantica pe lacul Ciucas la Baile Tushnad....Ce mai..am fost asa de fericita...si am vazut cat de frumoasa este Romania(oricum stiam asta si sunt convinsa de asta)...si cate locuri frumoase sunt..Si oamenii..sunt foarte primitori.
Nu peste tot gasesti conditii mizere si preturi mari. Si problema e ca la noi in Romania lumea se limiteaza la a pleca vara la mare la Mamaia..si iarna la munte la Brasov, Predeal, Busteni, Azuga.Intr-adevar, aici sunt preturile foarte mari. Si conditiile nu sunt atat de bune.Si aglomeratie..
I fine.ca sa nu ma departez prea mult de subiect..pot spune ca am petrecut o luna de miere mult mai frumoasa decat a prietenei mele care a fost in Grecia.
lady_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 21:16
Noi o sa mergem in insula Mauritius, in oceanul Indian, la anul in Mai.E raiul pe pamant in acea insula......
andreea25graversen
Postat pe 4 Noiembrie 2008 01:53
Paoolac, ne bucuram ca te avem printre noi. Asteptam sugerii nu numai pentru luna de miere, ci si pentru concedii obisnuite. Putem profita de cunostintele tale cu acordul tau?
fantome
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:56
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:34
daaa stiu k si noi vroiam Bora Bora sau ultima varianta Maldive dar.....costa prea mult ptr bugetul nostru!!!!!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:21
Si e prea departe!!! Pierzi 2 zile pe drum!
Se merita sa mergi insa 14 zile ca sa simti ceva si in cazul asta te costa cam 6-7000 de euro....Cam mult....
Noi ne-am gandit sa facem Tunisia+Maroc....insa nu e sigur...pana in 2010 mai imi vin alte idei sigur!
Gaby211081_grace
Postat pe 6 Decembrie 2008 15:33
nu era neap asta problema, k imi luam bilet de mini 10 zile asta fara drum
dar e mult prea scumppppppppppp!!!!!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:23
De la: andreea24G, la data 2008-11-04 01:53:33Noi o sa mergem in insula Mauritius, in oceanul Indian, la anul in Mai.E raiul pe pamant in acea insula......


Si cat va costa? Prin ce agentie de turism mergeti? Si noi o sa facem nunta anul acesta in septembrie. Si cum e inceput de toamna eu as vrea sa merg intr-o zona unde sa fie cald
avinia_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:25
Gaby211081_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:40
fetelor ati fost la targul de nunti de la Rin Grand Hotel?

Ia uitati ce am gasit!!!!

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Tendinte_pentru_mirese_la_Wedding_and_Fashion_Show.html
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:25
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro

Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:31
noi vrem sa mergem la o pensiune in calimanesti deloc scumpa asta daca nu cumva ne fac nasii cadou luna de miere in alta parte.
kudika007717
Postat pe 27 Mai 2009 09:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IN STRAINATATE 7 De la: BarbieGirl 9 Aprilie 2010 16:16
Luna de miere in Grecia? 2 De la: Cassey 20 August 2009 13:58
Zakynthos in Luna de miere pe cont propriu 1 De la: whitewizzard 13 Noiembrie 2012 09:54
mergem cu trasura la cununie? 21 De la: solyta 22 Decembrie 2012 18:59
Propuneri pt. luna de miere 140 De la: margaritmariana 1 Noiembrie 2012 00:50