Setari Cookie-uri

Saloane Brasov

De Lady Di, cele din Brasov, ce credeti?
fantome
Postat pe 19 August 2008 15:20
chiar si la christine valmis se lucreaza impecabil
la_donna
Postat pe 16 Octombrie 2008 16:17
de ele am uitat...

greu subiect, coafezele se rotesc, se schimba de la un salon la altul, cele vechi isi deschid saloane si se ocupa de management

sincer, coafezele bune si care stiu sa-si faca meseria sunt rare

observ cu stupoare ca cele mai multe au parul ars, urat si atunci ies din coafor
fantome
Postat pe 17 Octombrie 2008 16:15
Mda am auzit ca sunt saloane destul de performante si se lucreaza si bine in brasov.Nasii nostri sunt de acolo , si mai am si multe rude care stau tot in brasov.Este un oras care dupa parerea mea se respecta foarte mult.Majoritatea sunt mai de calitate si se lucreaza altfel fata de alte orase.Eu ador brasovul si niciodata nu ma plictisesc cand ajung acolo.Si ajung destul de des...
Puffy_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:41
fetelor,va recomand eu un salon unde daca mergeti o sa plecati foarte multumite de acolo....intr-adevar e mai scumputz dar e mai dragutz ATTILA VADNAY.Are salon pe strada unde se afla biliardul ARTA...e super tipu...ultima oara knd am fost la el nush ce Dzeu mia facut la par dar nu atrebuit sa ma mai piaptan o saptamana.o sa plecati foarte multumite de acolo...succes
ave_alexu
Postat pe 28 Octombrie 2008 19:14
La mine nu cred ca va avea efect.Eu la cum dorm orice mi-ar face si tot trebuie pieptanat.Poate fi el oricat de profesionist.Mdaa Poate cand ajung prin brasov am sa trag si eu o fuga de curiozitate;)
Puffy_grace
Postat pe 30 Octombrie 2008 07:43
Am auzit de o stilista foarte buna pe nume ªaþi dar nu stiu la ce salon lucreaza, ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon. Multumesc

Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:18
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:36
lady D e un salon cu servicii ok dar scumpe mai degarba iti recomand salonul Revolution cut Strada serii nr 2 salon de lux cu serviicii super ok pentu ca au scazut mult preturile odata cu criza.Eu acolo imi fac unghiutele la luminita si platesc numai 55 ron cu toate accesoriile incluse si sunt super incantata.la par pot sa ti-o recomand pe kiki si denisa.nr de tel salon 0766252194
ali_alinuta
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:41
si eu imi fac parul la Sati, acum s-a mutat la salonul revoltion cut in spatele politiei strada serii nr 2 un salon super misto cu toate serviciile...nr ei este 0731381199
ali_alinuta
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:47
Pacat ca am aflat prea tarziu. Urasc coafura din ziua nuntii, este opusul a ceea ce am vrut eu.

Dar se poate si mai rau... De curand am vazut niste fotografii cu o mireasa care in viata reala este frumusica dar care in ziua nuntii a fost Cruela, daca nu mai rau. Oribil! Incerc sa aflu cum se numeste stilistul lui peste prajit ca sa-i scriu numele aici.
fantome
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:29
EU am fost la un salon pe strada lunga vis a vis de pensiunea memo si am fost super multumita. e o tanti nu mai stiu cum o cheama dar are maine se aur. super. Cred ca salonul se numeste Belle image, dar nu sunt sigura.
miu2910
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:49
Vand rochie Pronovias marca Bien Savvy Colectia La Sposa 2008, model Marsella, marime 40 la rochii de mireasa( adica 38 la haine), se potriveste la 1.70-1,76m, 52-60kg. Si voal original La Sposa mediu. Le-am achizitionat din magazin la pretul de 6100lei rochia si 700lei voalul(preturile sunt reale, puteti verifica la reprezentanta), anul acesta am vazut ca este 6800lei si niciodata nu este la reducere, ei mi-au explicat acest fenomen datorita faptului ca este un model foarte bine vandut, care se potriveste oricarei siluete; linkul rochiei de pe site-ul bien savvy http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=2&id_rochie=110&pas=4#aa , la pretul de 3700lei (rochie+voal). Se poate vinde si fara voal. Culoare ivory. Trena magnifica, cu sistem de prindere in 3 locuri cu nasturei transparenti. Descriere de pe site:Este o rochie somputoasa in care detaliile fine, drapajele, si broderiile se imbina armonios intr-o simfonie a frumusetii. Amestecul inovator de motive stilistice si designul exclusivist confera acestei tinute de mireasa puternice accente couture. Este abordata o estetica originala care combina voluptoasele falduri, cu pliseurile foarte largi, innobilate de pretioasa broderie cu accente imperiale. Linia bustului si a taliei sunt motivele stilistice de la care pleaca somptuoasa piesa vestimentara de mireasa. Imaterialul voal este punctat doar de broderia luxoasa care-i petrece marginile. Colectie:La Sposa 2008 Satin
Sunt rochii aduse din Barcelona, lucrate manual, broderia este minutios alcatuita din margelute mici, paiete mici si cusaturi. Rochia sta infoiata chiar si fara crinolina, fiindca are un sistem de voaluri pe dedesubt(eu am preferat cu crinolina). Calitatea este indiscutabila, nu se compara cu nimic romanesc sau de pe Lipscani aduse din Niro si facute de chinezi, cine cunoaste brandul international Bien Savvy stie despre ce vorbesc.
Nunta mea a avut loc in Sinaia, iar de Sarbatori am avut ocazia sa o duc la parinti in Bucuresti pentru a o duce la curatatorie la Marriot(in alta parte nu am incredere) si poate fi vazuta/probata in Bucuresti (dar chiar si Ploiesti,Brasov,Val.Prahovei daca este nevoie).
Nu ezitati sa ma contactati pentru mai multe informatii si poze.
0726173782, 0766541403 nache_andra@yahoo.com
Pot sa accept si plata in 2 rate daca nu se poate achita integral.
andradeedee
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:57
Invit toate viitoarele mirese sa intre pe www.petramakeup.eu unde vor putea vedea poze cu machiajele realizate de mine.
Eu sunt din Bucuresti dar ma deplasez si in alte orase.
Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ma contactati.
petra@petramakeup.eu sau 0724.701.041
petramakeup
Postat pe 21 Aprilie 2010 10:25
De la: grace008368, la data 2010-04-20 14:13:41In luna august am nunta si caut un salon bun,in Brasov,daca stie cineva recomandati-mi si mie va rog!

Coafor, manichiura, Brasov
Salon Ema Stil in Brasov: coafor, manichiura. Servicii de coafor in Brasov: vopsit, tunsori, frizuri, coafuri, cocuri mirese, indreptat parul (cu protectie termica), suvite, mese, styling, tratamente pentru par si manichiura in Brasov: manichiura simpla, manichiura tehnica din gel, manichiura tehnica din acril, aplicare modele 3D facute manual din portelan/acril, pictura manuala pe unghii cu vopsele acrilice, tratamente pentru unghii.
Salonul de infrumusetare din Brasov EMA STIL este deschis zilnic: 08.00-20.00, inclusiv weekend.
Telefoane salon EMA STIL BRASOV: 0726.677.636 (Vodafone); 0769.69.75.89 (Cosmote). Va recomandam sa faceti programarile din timp pentru a beneficia de toata atentia pe care o meritati!
Cu ce produse profesionale pentru coafor si manichiura lucram:
- TIGI CATWALK- Anglia, FUDGE - Anglia, VITALITYS - Italia (pentru partea de coafor)
- OPI – S.U.A., PEGGY SAGE- Franta, KINETICS – S.U.A., (pentru partea de manichiura). In curand ORLY si CHINA GLAZE– S.U.A.
Curat, cochet, fara fitze, profesionisti. Recomandat persoanelor care cauta respect si calitate.
Site: http://salonbrasov.blogspot.com/
Unde gasiti salonul EMA STIL in Brasov: Salon in Brasov, Ema Stil, str. Jupiter 11 (langa Galeriile Orizont din P.ta Astra, spre Calea Bucuresti)
emaema2008
Postat pe 21 Mai 2010 18:53
Buna,daca esti din Brasov iti recomand Revolution Cut STUDIO de pe strada serii nr 2 poti sa suni la tel 0368 006 007 unde lucreaza cele mai bune coafeze din oras,Sati,kiki,denisa,miha,crina sau baieti foarte buni,silviu,mihai,marian,alex,si la cosmetica au 2 cristine si ramona sau la mani-pedi este lumi,aliona,alina si bianca
grace009161
Postat pe 5 Iunie 2010 21:21
buna, ce parere aveti de cursurile de make--up artist de la Salonul Revolution Cut din Brasov,str seri(pe langa Politia Brasov)?
Va rog mult poate imi dati niste informatii.
Va multumesc
kudika004269
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:29
Buna fetelor >:D< Eu nu va recomand Lady D...pentru ca au preturi destul de mari si nu se merita sa dai atatia bani.Salonul unde merg eu si sunt fff multumita...si de preturi si de fetele de acolo se afla pe strada Lunga...In incinta pensiunii "Memo". Au preturi super mici si fac treaba buna. Vi-l recomand cu caldura:X
http://ilovebrasov.ro/catalog-firme/centru-de-infrumusetare-in-incinta-pensiunii-memo.html
Gasiti preturile si tot aici.O seara placuta.
kudika453405
Postat pe 14 Octombrie 2011 22:28
incercati cu cea mai mare incredere la saci
nagybianca81
Postat pe 6 Martie 2012 23:04
Lady D este un salon bun. Dar nu va recomand Beauty Cult! Am fost azi acolo si angajatele si-au batut joc de mine. Mi s-a spus ca spalatul si tratamentul sunt gratuite, iar la recepetie cand a trebuit sa platesc mi s-a spus pretul 29 RON, am dat o hartie de 100 RON si mi s-a dat restul 1 RON. Deci am achitat inclusiv spalatul si tratamentul despre care mi s-a spus ca sunt gratuie! Deci bataie de joc! Am sa merg sa le reclam la OPC, daca nu vreti sa fiti inselate nu mergeti acolo!
for8aby
Postat pe 21 Aprilie 2012 16:10
De la: fantome, la data 2008-08-19 15:20:25De Lady Di, cele din Brasov, ce credeti?



Este un salon care desi pare ca este select, de fapt este unul de duzina.
Am fost sa-mi fac un decapaj,am stat 6 ore si mi-a iesit fix ceea ce puteam sa fac si eu acasa cu doar 60 Ron. Adica un degrade de culori diferite de imi este rusine sa mai ies din casa.
M-a vopsit si revopsit de 3 ori pentru ca era dezastru. M-a costat 400 Ron.

NU RECOMAND! Este un total DEZASTRU!
crysy
Postat pe 7 Iunie 2012 12:14
stiu eu o coafeza foarte buna 0748599352 Alina lucreaza impecabil , vine si la domiciliu si lucreaza si ieftin
kudika_24638
Postat pe 2 Ianuarie 2013 11:22
Va prezentam pagina noastra de Facebook,
a centrului de remodelare corporala si infrumusetare,
RUSU PALACE Beauty Center din Brasov.
http://www.facebook.com/pages/RUSU-Palace-beauty-center/389775797751046
Daca va place ce vedeti, cine suntem, ce oferim, nu uitaþi sã ne dati un like.Va stam la dispozitie cu servicii de remodelare corporala si infrumusetare la cele mai inalte standarde.

Cu deosebita consideratie,
Echipa RUSU PALACE Beauty Center
www.rusupalace.ro
biablonda
Postat pe 10 Ianuarie 2015 08:57
Buna fetelor, ma intereseaza si pe mine un salon bun de cosmetica in BV. As vrea sa fac o MICRODERMABRAZIUNE.
kudika_1034544
Postat pe 8 Noiembrie 2018 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PERMANENT DE GENE - COMBINAL PENTRU 32 DE PERMANENTE DE GENE 5 De la: Publicitate 23 Iunie 2012 10:43
Cursuri de Dans pentru adulti 1 De la: roxyfoxy 1 Septembrie 2009 11:51
NOAPTEA NUNTII,MAI SPECIALA DECAT TOATE CELE DINAINTE?!. 4 De la: shteffa 19 August 2013 22:12
ce rimel sa folosesc? 37 De la: amalia79_healthy 8 Martie 2014 15:58
buna 1 De la: grace001167 23 Decembrie 2009 10:26