Setari Cookie-uri

curatarea porilor

stie cineva unde anume pot gasi acei plasturi care se apica pe fata si se dezlipesc cu tot cu impuritati? ca eu nu am reusit sa dau de ei.... sau cunoasteti o alta metoda buna dar neagresiva (cum e frecatul cu malai, ca am tenul f sensibil) pentru curatarea porilor? la cosmetica nu ma ami duc, am fost de cateva ori si m-am umplut de bubite
amalia79_healthy
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:56
eu am vazut in kaufland, la casele de marcat
mimish
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:25
Iar eu in farmacii!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:35
Sa stii ca nu sunt asa de buni plasturii aia..
Mai bine iti cumperi o masca gomaj sau un gel exfoliant..si le folosesti mai des..
caurea_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:19
pai cele mai bune sunt produsele de la avon ca au acuma niste servetele care iti ia redede cosurile mai bine dute la situ lor ca sa vezi ce produse noi au ca aici in anglia sunt produsele altfel :www.avoncosmetice.ro. sau dute la farmaciile sensi blu ca au niste masti care ti le aplici si ia imediat cosuriile am uitat cum se cheama! sau inceraca niste bune produse care le gasesti la toate magazine mici care au si machiaje si rimelurui si vanzatoarea iti poate recomanda! bafta!
MIRESICA_ADY
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:16
ce pret au plasturii aceia?
grace000420
Postat pe 8 Iulie 2009 10:09
si cum se numesc mai exact plasturii respectivi?
eu caut de ceva timp...
in care farmacie ii gasesc?
adika_healthy
Postat pe 8 Iulie 2009 11:53
De ce nu incercati o metoda clasica de gomaj, de indepartare a celulelor moarte si a punctelor negre de suprafata? Eu folosesc din cand in cand exfoliante de casa: zat de cafea cu care freci circular toata fata si nasul sau malai oparit in lapte. Nu este nevoie sa frecati tare ci doar cat sa indepartati celulele moarte. Dupa, folositi o crema puternic hidratanta. Zatul de cafea este ideal si pentru masajul sub dus a zonelor cu celulita si contine si antioxidanti. Pt cele cu tenul gras, picirati si cativa stropi de zeama de lamaie.
fantome
Postat pe 9 Iulie 2009 12:10
cu multi ani in urma am incercat plasturii pond's....parca asa se numeau...rezultatul: faceau minuni...curatau absolut tot;acum am inteles ca nu se mai fabrica si i-am incercat pe cei de la ivalda(i-am cumparat dintr-o farmacie), am dat 15.47 ron pe o cutie de 6 plasturi dar am ramas foarte dezamagita, nu sunt buni deloc. Am mai vazut la carrefur plasturi la 8 lei bucata...urmeaza sa-i incerc si pe aceia. Ca o mentiune pot spune ca absolut nicio metoda clasica nu poate fi comparata cu plasturii de la pond's...pacat ca nu se mai gasesc
slly
Postat pe 13 Iulie 2009 15:03
fetelor eu am folosit asemenea plasturi cumparati din farmacii. erau destul de scumpi la vremea respectiva si nu mi se pare destul de eficieti curata intr-adevar insa numai superficial...tot cosmeticiana face treaba mai buna insa depinde de aceasta sa fie in cunostinta de cauza sa nu-ti provoace probleme pe care inainte nu le aveai.
asa local eu folosesc masti de argila desi am tenul sensibil si desi sunt destul de dure (adik argila praf amestecata cu diverse) si o las sa se stranga ff tare. aceasta se indeparteaza cu apa caldutza si extrage ff bine impuritatile.
pe termen lung sper sa nu am probleme de riduri din aceasta cauza insa dupa acest tratament, si baie cu apa cat de calda pot suporta, scot frumusel punctele ca la cosmetica cu doua dischete demachiante dupa care inec tenul in aloe. rezultatul este nemaipomenit. a doua zi dimineata tenul este aproape pefect :P
kudika061071
Postat pe 13 Iulie 2009 15:04
tarot_healthy
Postat pe 31 August 2009 10:33
De la: amalia79_healthy, la data 2008-10-20 17:56:36stie cineva unde anume pot gasi acei plasturi care se apica pe fata si se dezlipesc cu tot cu impuritati? ca eu nu am reusit sa dau de ei.... sau cunoasteti o alta metoda buna dar neagresiva (cum e frecatul cu malai, ca am tenul f sensibil) pentru curatarea porilor? la cosmetica nu ma ami duc, am fost de cateva ori si m-am umplut de bubite
...metoda asta o folosesc...f,buna....dar dupa aia ..trebuie sa te dai imediat cu crema multa...se usuca tenul..........
NEGRUTTTT
Postat pe 21 Septembrie 2014 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
extensiile pentru par 36 De la: gracemakeup 3 Iulie 2010 13:49
Solutii pentru o dieta echilibrata 6 De la: grace009067alina 29 Mai 2010 12:08
OFERTE DOAR LA SALON AVANTTI 1 De la: kudika_6609 5 Mai 2012 12:58
MACHIAJ NUNTA si orice ozazie 14 De la: inna 2 Iulie 2010 16:57
Buna fetelor 9 De la: AdrianaR 15 Octombrie 2010 17:43