Setari Cookie-uri

Ce ziceti de palarie?

una cocheta, cu un voal discret in spate, prins ca o codita... cedeti ca va avantaja o mireasa?

Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:24
De ce nu?
Problema sta in a crea un tot unitar cu rochia.
fantome
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:13
eu sincer nu as opta ptr palarie
dar de ce nu???
cui ii place?
e ok

eu insa vreau palarie dimineata la scoaterea voalului
iulik_flore
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:16
si mie mi se pare o idee faina palaria dimineata cand se scoata voalul..sa te lege cu batic..mi se pare urat si demodat..palaria e mult mai cocheta..;)
anamaria_vsl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:34
De la: anamaria_vsl, la data 2008-11-29 20:34:19si mie mi se pare o idee faina palaria dimineata cand se scoata voalul..sa te lege cu batic..mi se pare urat si demodat..palaria e mult mai cocheta..;)

Da si eu tot pt palarie am optat la dezgatit, dar sa stiti k am vazut la targul de nunti de la bucuresti niste palarii superbe pt mirese, in loc de voal.
Celor carora le sta bine si li se potriveste cu rochia eu zic sa mearga pe varianta asta pt k este f eleganta si mai deosebita.
bastiuta
Postat pe 1 Decembrie 2008 12:00
De la: anamaria_vsl, la data 2008-11-29 20:34:19si mie mi se pare o idee faina palaria dimineata cand se scoata voalul..sa te lege cu batic..mi se pare urat si demodat..palaria e mult mai cocheta..;)


traditiile nu se demodeaza niciodata
rocsanyk3
Postat pe 1 Decembrie 2008 23:33
De la: rocsanyk3, la data 2008-12-01 23:33:23
De la: anamaria_vsl, la data 2008-11-29 20:34:19si mie mi se pare o idee faina palaria dimineata cand se scoata voalul..sa te lege cu batic..mi se pare urat si demodat..palaria e mult mai cocheta..;)


traditiile nu se demodeaza niciodata

Depinmde de gusturi !
bastiuta
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:25
nu pot sa spun decat ca fiecare este liber sa faca ceea cei place si ii sta bine dar parerea mea despre purtatul palariei la nunta de catre mireasa nunta este o traditie nu o moda

Postat pe 4 Decembrie 2008 14:30
dimineata cand toata lumea este 'pe sub mese'mai de oboseala mai de bautura , nu mai ia nimeni in considerare ce-ti pui tu pe cap la legatoare si plus de asta baticutul sau esarfa este mult mai reprezentativ pentru o femeie casatorita , "de casa" , cum se zice din batrani ar trebui sa ne respectam traditia si nu sa "importam" tot felul de obiceiuri ce nu ne caracterizeaza pe noi romanii , crestin-ortodox-ii "parerea mea proprie si personala"

Postat pe 4 Decembrie 2008 14:38
Nunta este un eveniment important din viata noastra, nici traditie nici moda, traditie e mersul cu colindul, moda e cu totul altceva.
Implicit e ziua in care vrem sa ne simtim bine si puse in valoare.
Daca una dintre noi se vede dupa nunta o femeie de casa, gospodina etc, e f ok sa-si puna cate batice cu flori vrea ea. Daca pe alta n-o reprezinta si din contra considera k devine din d-soara doamna palaria mi se pare o optiune de bun-simt.
Traditia la fel k si religia se simt, nu se urmeaza de gura babelor si daca o anume traditie nu te reprezinta sau nu simti k trebuie s-o indeplinesti din suflet tot degeaba ai facut-o.
cat despre faptul k-s ametiti dimineata depinde de invitati, si pana la urma k se uita ei sau nu prea putin conteaza, tu trebuie sa te simti bine cu ceea ce porti k doar pe capul tau sta si nu al invitatilor.
bastiuta
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:17
Ador palariile!!!!
caurea_grace
Postat pe 19 Decembrie 2008 13:04
De la: iubitelu000, la data 2008-12-04 14:38:17dimineata cand toata lumea este 'pe sub mese'mai de oboseala mai de bautura , nu mai ia nimeni in considerare ce-ti pui tu pe cap la legatoare si plus de asta baticutul sau esarfa este mult mai reprezentativ pentru o femeie casatorita , "de casa" , cum se zice din batrani ar trebui sa ne respectam traditia si nu sa "importam" tot felul de obiceiuri ce nu ne caracterizeaza pe noi romanii , crestin-ortodox-ii "parerea mea proprie si personala"


atat de putin intelegi tu din ce reprezinta vestimentiatia pentru o mireasa? pai mai bine nu mai faci nunta si te casatoresti direct in bucatarie cu sarmale facute de soacra... poate isi pune si ea batic ca sa nu i se strice coafura cand gateste....

nu mi-as dori un sot care sa gandeasca ca tine.
nu trebuie sa conteze ce vede lumea ci cum se simte mireasa.
delaadri
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:56
De la: alina_hahuie, la data 2008-12-05 11:17:57Nunta este un eveniment important din viata noastra, nici traditie nici moda, traditie e mersul cu colindul, moda e cu totul altceva.
Implicit e ziua in care vrem sa ne simtim bine si puse in valoare.
Daca una dintre noi se vede dupa nunta o femeie de casa, gospodina etc, e f ok sa-si puna cate batice cu flori vrea ea. Daca pe alta n-o reprezinta si din contra considera k devine din d-soara doamna palaria mi se pare o optiune de bun-simt.
Traditia la fel k si religia se simt, nu se urmeaza de gura babelor si daca o anume traditie nu te reprezinta sau nu simti k trebuie s-o indeplinesti din suflet tot degeaba ai facut-o.
cat despre faptul k-s ametiti dimineata depinde de invitati, si pana la urma k se uita ei sau nu prea putin conteaza, tu trebuie sa te simti bine cu ceea ce porti k doar pe capul tau sta si nu al invitatilor.


bravo, f tare
iulik_flore
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:08
Eu sunt deacord cu palaria. La Bacau se foloseste dimineata dupa ce se da voalul jos. Traditia spune batic dar eu nici moarta nu am vrut asa ceva. Am observat ca inalte parti se foloseste o esarfa alba dar pare atat de ieftin. Am avut numai peripetii cu palaria pentru ca la noi se poarta palarie si nasa nu voia sa imi cumpere( obligatia ei) asa ca m-am oferit sa mi-o cumpar singura.........in sfarsit ...pana la urma mi-a luat una din daltela crem, super draguta.
daniela2shoes
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:51
nu te supara draga mea da tu chiar ai cazut din copac?
daniela2shoes
Postat pe 2 Octombrie 2009 18:50
eu una nu o sa port palarie la nunta, pai la naiabilui mai fac un coc superb, ca sa-l stric cu o palarie?!, nici dupa ce dau voalul jos, dupa o sa-mi cumpar o bentita frmos brodata cu pietricele din america (mi-o aduce matusa) si o sa fiu trendy k la americani si gopodina k la romani:D

cu toate ca-mi plac doamnele din anglia din familia regala care poarta palarii eu una nu pot purta, in romania oricum nu gasesti nk macar decent k palarie, numai porcarii
agny
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:35
eu una nu o sa port palarie la nunta, pai la naiabilui mai fac un coc superb, ca sa-l stric cu o palarie?!, nici dupa ce dau voalul jos, dupa o sa-mi cumpar o bentita frmos brodata cu pietricele din america (mi-o aduce matusa) si o sa fiu trendy k la americani si gopodina k la romani:D

cu toate ca-mi plac doamnele din anglia din familia regala care poarta palarii eu una nu pot purta, in romania oricum nu gasesti nk macar decent k palarie, numai porcarii
agny
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:35
scuze pt dubla postare dar atat de prost merge forumul, nu e vina mea
agny
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:36
buna fetelor..si eu tot palarie am avut dupa ce voalul mi-a fost luat de catre nashe:P...este mai deosebit...si mult mai frumos..dupa parerea mea:P..va pup
hanamaria2k
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stapanul inelelor. 3 De la: kingsnake 7 Noiembrie 2010 23:16
Vand rochita de mireasa 1 De la: grace000261 6 Ianuarie 2010 20:30
Fii sexy in noaptea nuntii! 1 De la: Fiora 28 August 2012 10:34
VAND rochite de mireasa , aduc si pe comanda 2 De la: rochiisimirese 8 Iulie 2009 07:05
Vand rochie de mireasa absolut superba 1 De la: kudika011929 20 Octombrie 2010 20:05