Setari Cookie-uri

ROCHIA DE MIREASA LA A DOUA CASATORIE!

Buna! Sunt in pragul celei de-a doua casatorii si nu stiu ce sa fac! Viitorul sot vrea neaparat nunta traditionala si asa mai departe! dar dupa parerea mea nu ar mai fi indicata rochia alba de mireasa ! Ce sa fac ? Se mai imbraca a doua oara rochia de mireasa? cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi ! ii multumesc mult!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:03
eu dc m-as marita a doua oara iti spun sincer ca tot in rochie alba as face-o
bineinteles, depinde si de cat de mult conteaza ptr mine nunta respectiva si cat inseamna
asadar...nu te lua dupa gura lumii sau mai stiu eu ce....

http://www.flu.ro/galerie/291/Rochiicoloratepentrumirese.html

uite aici modele de rochite colorate dc vrei sa te inspiri
iulik_flore
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:23
Sunt mirese care la prima nunta nu mai poarta o rochita alba.depinde de ceea ce iti doresti tu.daca ai vrea sa porti o rochita alba si te uiti la ce ar zice lumea..sunt modele de rochite albe cu o floricica,un snurulet de alta culoare,sau eventual o fundita.asa impaci si capra si varza.daca vrei rochia alba si nu te intereseaza gura lumii(ceea ce ar fi cel mai bine pt tine)atunci indiferent ce culoare o vrei asa sa o iei.nu cred ca conteaza ca esti la a doua casatorie.f multe fete se casatoresc in rochie alba si coronita dupa 2-3 copii facuti in afara casatoriei.nu cred ca se mai tine asa cont.daca s-ar tine cont de vechile obiceiuri cred ca nici nu s-ar mai face rochii de mireasa albe.asa ca eu zic sa ti-o faci in asa fel sa nu iti para rau ca nu ai purtat ce ti-ai dorit la nunta ta,doar pt ca ce ar zice lumea..important e sa fi tu fericita.
cheregi_andreea
Postat pe 3 Martie 2009 15:39
De la: ramona_jian, la data 2009-01-23 12:03:30Buna! Sunt in pragul celei de-a doua casatorii si nu stiu ce sa fac! Viitorul sot vrea neaparat nunta traditionala si asa mai departe! dar dupa parerea mea nu ar mai fi indicata rochia alba de mireasa ! Ce sa fac ? Se mai imbraca a doua oara rochia de mireasa? cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi ! ii multumesc mult!

De ce sa nu se poata?
Fa exact cum iti doresti.Daca o vrei alba go for it.
alina
Postat pe 3 Martie 2009 15:46
De la: cheregi_andreea, la data 2009-03-03 15:39:09Sunt mirese care la prima nunta nu mai poarta o rochita alba.depinde de ceea ce iti doresti tu.daca ai vrea sa porti o rochita alba si te uiti la ce ar zice lumea..sunt modele de rochite albe cu o floricica,un snurulet de alta culoare,sau eventual o fundita.asa impaci si capra si varza.daca vrei rochia alba si nu te intereseaza gura lumii(ceea ce ar fi cel mai bine pt tine)atunci indiferent ce culoare o vrei asa sa o iei.nu cred ca conteaza ca esti la a doua casatorie.f multe fete se casatoresc in rochie alba si coronita dupa 2-3 copii facuti in afara casatoriei.nu cred ca se mai tine asa cont.daca s-ar tine cont de vechile obiceiuri cred ca nici nu s-ar mai face rochii de mireasa albe.asa ca eu zic sa ti-o faci in asa fel sa nu iti para rau ca nu ai purtat ce ti-ai dorit la nunta ta,doar pt ca ce ar zice lumea..important e sa fi tu fericita.


exact asa cum a spus andreea
dc ar fi sa ne luam dupa tot
atunci nu am mai purta probabil voal si nu am mai intra in biserica
si nici rochie alba
dar voal categoric nu? de ce sa ne acoperim capul cand unele dintre noi au chiar copii???
iulik_flore
Postat pe 4 Martie 2009 15:09
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:11
De la: ramona_jian, la data 2009-01-23 12:03:30Buna! Sunt in pragul celei de-a doua casatorii si nu stiu ce sa fac! Viitorul sot vrea neaparat nunta traditionala si asa mai departe! dar dupa parerea mea nu ar mai fi indicata rochia alba de mireasa ! Ce sa fac ? Se mai imbraca a doua oara rochia de mireasa? cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi ! ii multumesc mult!


acum nu mai suntem pe vremea lui bunica cu attea superstitii, asa ca nu vadde ce sa nu o imbraci, poti sa o iei alb de culoarea untului, daca nu vrei chiar alb alb, eu am mai multe cunostinte care s-au casatorit a doua oara si au imbracat rochia din nou...
micki23
Postat pe 15 Mai 2009 23:44
Rochia ti-o alegi dupa cum preferi, asa e cel mai bine; nu vei avea regrete mai apoi. Mie mi-ar placea sa am o rochie nu alba, ci una crem sau ivorie (de culoarea fildesului). Nimeni nu spune ca e obligatoriu sa te imbraci in alb la nunta, sau sa nu te imbraci in alb. De exemplu, am vazut intr-o revista Paris Match de acum vreo 20 de ani ca la nunta, sotia lui Johnny Hallyday s-a imbracat in rochie de mireasa rosie. Nunta e ziua ta si a sotului, ar fi frumos sa va indepliniti toate fanteziile. Nu e obligatoriu ca la nunta sa ai rochie alba, minimum o suta de invitati, sarmale sau lautari (dadeam doar exemple).
Succes!
Lexadee
Postat pe 11 Iulie 2009 22:51
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Momente intime furate :) si pastrate.... 2 De la: casablanca 20 Iunie 2010 13:12
Rochii de mireasa sub preturile pietei 10 De la: enelucica93 7 Ianuarie 2010 11:06
meniu clasic sau bufet suedez? 28 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:18
Bijuteriiile fotoluminiscente 17 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:55
PENTRU MOMENTE UNICE… 1 De la: grace007731 27 Februarie 2010 16:36